Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A mai magyarországon a magázód...

A mai magyarországon a magázódás az ellenszenv kifejezése?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy ha bemegyek egy üzletbe, benzinkútra, étterembe, vagy akárhová, akkor legtöbbször "sziahellócsácsumicsá" stílusban üdvözölnek, már ha köszönnek. Ha erre én "Jó napot kívánok"-kal válaszolok, akkor lehervad a mosoly az arcukról, és csendben elkezdenek utálni! Én ezen minden esetben meglepődök, hiszen ismeretlen emberekről van szó, és legtöbbjük a fiam/lányom lehetne (bár találkoztam már anyám korabeli matrónával is - min. 6 db piercinggel - aki szintén simán odavetett egy hellót).

Én még úgy tanultam, hogy a tegezésnél alapvető, hogy ismerjük egymást, és vannak szabályok arra, hogy ki és mikor ajánlhatja fel a pertut.

Életképtelen vén dög lennék?


2011. jan. 28. 23:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%
Aha. ;)
2011. jan. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%
Uhh, nekem meg pont az ellenkezője esik rosszul: ha én sziát köszönök, és kezét csókolom a válasz.... olyankor olyan öregnek érzem magam :))
2011. jan. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

Nem utálni kezdenek el. Hanem magukban ők is tudják, hogy nem illik, amit csináltak, és te még tudod, hogy nem illik.

Sajnos ez a stílus már a legtöbb helyre belopta magát, én még csak 22 vagyok, de engem is zavar. Főleg amikor visszamagázom az illetőt, ő meg következetesen tegez tovább. Pár év múlva biztosan szóva fogom tenni, csak most még kicsit fura lenne :)

2011. jan. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%

De miért jó a magázódás? Annyira "távolságtartó", olyan hivatalos.

Nem tudom, de én nagyon szeretem a közvetlen, barátságos embereket, nekem jól esik, ha tegeződhetek, sokkal könnyebb úgy beszélgetni.

2011. jan. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Ezek mégiscsak "laza" helyek, egy hivatalban meg már szinte kötelező, hogy mindkét fél összekapja magát, a helyzet komolyságát megpecsételendő..
2011. jan. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%

Pontosan azért, mert az emberekkel való kapcsolataink különböznek. Egy bolti eladóhoz az embernek semmi köze, fizet, aztán el is felejti. Magázza. A barátját tegezi, érdeklődik iránta, keresi.

Erről az jut eszembe, amit már több köyvben olvastam, és ismerőseim is megerősítették, hogy az Usában, ahol ugye mindenki tegeződik, közvetlen, hellósziahogyvagy, legtöbbjüknek egy olyan igazi barátja sincs. Mert nincs semmilyen különbség a kapcsolatok között. Persze lehet mondani, hogy ezek csak a külsőségek. De nem. Ezek ma még csak külsőségek, 10 év múlva meg mi is ott fogunk tartani, hogy nem lesznek barátaink, csak haverjaink... ne már.

2011. jan. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
58%

ma 01:38

Ó, én nem hinném, hogy ezen múlik, hogy lesz-e igazi barátod. Most is biztosan tegezel sokmindenkit, de barátod csak 1-2 van, nem?

2011. jan. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 KÁELEF ***** válasza:
60%

Nem kezdik el magát csendben utálni, hanem csendben kellemetlenül érzik magukat, mert tudják hogy illetlenek voltak önnel.

Egyébként valóban illetlen dolog letegezni egy idegen embert, a magázódással megadjuk a tiszteletet egymásnak, én így gondolom.

Például most hogy magázódva válaszoltam neked, mennyivel komolyabbnak érződött a válasz, személyesen ez még inkább így van.

2011. jan. 29. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
Én meg olyan helyen dolgozom ahol sok ember dolgozik és nálunk kötelező a tegezés még az idős emberek is szóltak azért mert nem tegeztem le.Amúgy meg szerintem lehet tegeződni úgy is,hogy az nem udvariatlan csak tudni kell hogy kivel,hogy illik beszélni meg már szerintem meg mások szerint is a magázás egy elavult dolog és csak a fiatalok meg a hivatásos személyek használják akiknek kötelező.
2011. jan. 29. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%
Idegen embert nem illik letegezni! Ezt ma már sok helyen nem is tűrik el. Egy komolyabb munkahelyen főleg nem.
2011. jan. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!