Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lett divat azt hazudni,...

Miért lett divat azt hazudni, hogy "nincs tévém"?

Figyelt kérdés

Sokan állítják ezt, de legtöbb esetben kilóg a lóláb.

Várom a szemforgatókat, akiknek tééééééééényleg nincs tévéjük.



2011. jún. 25. 12:50
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
52%
Kb akkor nézek tv-t, ha nem jó a számítógép :D A tv-s műsorokat meg tudom nézni a neten reklám nélkül is, tehát sok értelme igazából nincs.
2011. szept. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

Én ezeken már csak nevetni tudok. Néhány éve tényleg érdekes volt, amikor valaki egy beszélgetés közben hűvösen megjegyezte, hogy sosem tévézik, de ez mára legalább akkora elkoptatott szöveg, ami vetekszik a "nem számít a pénz", és "csak a belső értékek fontosak" típusú hülyeségekkel.

Szóval akárki veri a mellét, hogy tévét nézni ciki, nem az, az ciki, aki fennhangon hirdeti, hogy "óóó, én nem nézek tévét, fujj, mi az a való világ [de természetesen tudja, mikor megy és kik szerepelnek benne], pfejj retekklub miazmáá'...". Na ez a ciki.

Meg egyébként is, aki hülye, az tévé nélkül is hülye. Én nem, szóval nekem a tévé sem "mossa át az agyam", és egyébként sem késztet senki arra, hogy x műsort nézzem. Van távirányító, ha nem tetszik, el lehet kapcsolni.

Meg nekem ne mondja senki, hogy a neten nincsenek oltári baromságok, kezdve a napiszarral, meg az ostoba bulvároldalakkal át a kocka fórumokon, ahol mindenkinek vérben forog a szeme.

2011. szept. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
67%

Bocs, hogy ezt így leírom, de 4 oldalon keresztül egyedül az utolsó értette meg, hogy miről szól a kérdés:


Azért divat, mert ez is egy divatszöveggé válik, hogy megmutassa az ember, hogy ő mennyire okos, mennyire egészséges életet él, mennyire tudatos, és nem hagyja magát befolyásolni. Tettetett okosság, tipikus felszínesség. Képmutatás. Rosszabb, mint aki állandóan a TV-ben menő szarról áradozik, mert legalább az őszinte. Ez ugyanaz a kategória, mint annak a letagadása, hogy nézik a ValóVilágot. Suliba járok, amikor felhoztam, akkor rögtön kb. 5-en mondták, hogy mekkora egy szánalom műsor és nem is nézik... aztán fél percen belül elkezdtek róla beszélni, mik mennek benne (de mondjuk láttad, amikor xy megcsalta zq-t?). Öngól.

Ez egyszerűen divatos sekélyesség. Ugyanúgy, mint hogy mindegyik tizenéves manapság "művészléleknek" képzeli magát.

2011. szept. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Eléggé lehangoló, hogy divatszöveggé válik, mert vagyunk egy páran, akik tényleg nem nézzük. Én nyáron néztem a híradót, mert jót röhögtem azon, hogy Pesten vizet osztanak, meg az emberek halnak ki a melegtől - nem azok, akik negyven fokban dolgoznak.


Igen, én nem nézek tévét, van tévém, de nem nézem. Kollégista voltam, leszoktam a tévézésről, pedig előtte egész nap ment a rajzfilmcsatorna. Olvasok, mi olyan meglepő ebben? És nem azért mondom, mert fel akarok vágni, vele, hanem mert ez az igazság. Ha valami film érdekel, akkor letöltöm, megnézem reklám nélkül, mert úgy sokkal élvezhetőbb.


Ja, igen, és a net. Igen, dől itt is a szenny, de nem kötelező napiszarra járni. Itt is van kismillió más jellegű weblap, én például a receptes és lakberendezős blogokat preferálom.

2011. szept. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
De ez a "nem kötelező napiszarra járni" dolog pont ugyanaz, hogy nem muszáj való világot nézni, annak testvérműsorait, meg fene tudja miket. A tévében is vannak tök jópofa főzős műsorok, csatornák, ahogy lakberendezési, kreatív műsorok is tucatszámra vannak.
2011. szept. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
22%
bibi, nekem nincs internetem, utoljára 8 éve interneteztem pár percet. Sok szar oldal van az interneten, ezért nem netezek. Megfigyelnek és kimossák az agyad az internetes oldalak főnökei
2011. szept. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Ha nincs interneted, akkor mégis honnan írsz? ez fail válasz volt.


Igen, vannak főzős műsorok, meg mindenféle, de én nem tudom úgy beütemezni a napomat, hogy akkor érjek rá, amikor olyan megy a tévében, ami érdekel. A netnek meg mindegy, hogy most délután öt van, vagy este tizenegy.

2011. szept. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez mindenképpen plusz pont a netnek.

De én valahogy úgy vagyok vele, hogy olykor-olykor olyan jó várni, hogy elcsípjek egy adást, mert hiába tudnám bármikor megnézni a neten, azért megvan valami nosztalgikus bája ott ülni a tévé előtt a vasárnapi filmet/esti sorozatot/reggeli műsort/stb. várva. Nekem ezt a net nem tudja nyújtani.

Áh, olyan vagyok, mint egy öregasszony, pedig én már "bennszülött" vagyok az internetes világban.

A lényeg a lényeg: számomra nem helyettesíti a sz.gép a tévét, hanem kiegészítik egymást.

2011. szept. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
51%

:) igen, ezt én is megfigyeltem, hogy a többség ilyenkor mindig hazudik, vagy lapít. neten mindenki hűséges, agyonművelt, szendeszűz, többdiplomás, csak valahogy a valóság nem ez.


nekem tényleg nincs tévém, és általában nem is szoktam nézni, de ha ritkán (havonta egyszer) tv közelébe jutok, és nézni akarom, akkor is inkább ismeretterjesztőt nézek, de az se tud sokáig lefoglalni. a környezeti zaj meg nem számít tvnézésnek szerintem. (nem háttérzajnak kapcsolom be :), de ismerek ilyet is, akinek magány/csendűző)

mellesleg a rádió, újság se érdekel, van célirányos érdeklődésem, szabadidős tevékenységem, tehát nem szorulok sűrűn szórakoztatásra.

igaz néha megnézek 1-2 filmet gépen, de ez a kérdés szempontjából gondolom nem számít


ha azt nem érted, miért teszik, akkor én elmondom: megfelelési kényszer túlélési ösztönből. ugyanaz, amiért jó álszentnek lenni: eladhatóbb vagy, ha olyan képet alakítasz ki magadról, amilyennek látni akarnak, de közben a céljaidat is eléred.

2011. szept. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Mi csak félünk, hogy kimászik belőle egy fehérruhás, ázott gyereklány, oké?
2015. ápr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!