Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Észrevettétek már, hogy...

Észrevettétek már, hogy külföldön nagyon sokan Hungaria-nak hivják Magyaroroszágot?

Figyelt kérdés
Én nagyon gyakran találkozom ezzel, ez miért van?Miért nem azt mondják Hungary?
2011. júl. 4. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

mert a Hungary szó az angol változata a (valószínű) "Hungaria" szónak,ami latin erdetű, azért!!

minek használnák a hülye angol kifejezést, holott az angol a avilágháburúk UTÁN lett "világynyelv" , előtte a latin volt.

2011. júl. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
[link] Olvasd el,tlán segit valamit:) NAgyon jó cikk..
2011. júl. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Meccseken mi is mindig úgy szurkolunk, hogy "Ria!Ria! Hun-gá-ria!!!"... Akkor miért ne így hívnák?
2011. júl. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Na, képzeld el, ha legközelebb úgy szurkolnátok: "Geri! Geri! Hán-geri! :D
2011. júl. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal csak mi hívjuk Magyarországot (néha) Hungáriának, illetve a régi latin források emlegették így (bár azok egyes korszakokban a Pannoniát inkább alkalmazták). Én külfölditől még nem hallottam a Hungariát. Bár végülis a Hungary is szegről-végről abból származik, úgyhogy...

De mondok jobbat. Az angolok újonnan neveznek minket (mint népet), magyars-nak is, mellőzve a hungarian-t. Szóval itt is valami ilyesmiről lehet szó.

2011. júl. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"az angol a avilágháburúk UTÁN lett "világynyelv" , előtte a latin volt."


Ez azért így nem igaz.

A világháborúk előtt se beszélt már senki úgy igazán latinul. Akkor is már csak a tudományok nyelve volt.

Magyarországon a reformkorban szüntetették meg a latin államnyelv létét és már ezzel is marhára el voltunk maradva Európa többi részétől.

A franciák már a 16. század óta nem használták a világi életben a latint.

A világháborúk előtt a francia volt a "világnyelv" kb. XVI. Lajosig visszamenőleg. Előtte nem tudom mi, de már akkor sem igazán a latin. Az a reformációval elvesztette ilyen funkcióját.

2011. júl. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat..

Nekem angol, olasz, marokkoi ismerőseim gyakran hivják igy az országunkat..

2011. júl. 4. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!