Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az oroszok szeretik a magyarokat?

Az oroszok szeretik a magyarokat?

Figyelt kérdés
Láttam már, hogy a Lengyelek, Törökök, Kínaiak szeretik a magyarokat, de az Oroszok igen vagy nem, ha nem, miért?
2011. júl. 7. 02:03
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%
Látom tisztában vagy a Kárpátalja történelmével :P ukrajna többi részét is ismered? Pl mennyivel rosszabb Kijevben és Odesszában a helyzet mint Budapesten? Jártál már arra?
2011. júl. 10. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ismerőseim sok felé Ukrajnában. Így a fővárosban is.

A legszörnyűbb helyzet a volt iparvárosokban van.

A gyerekeket az eladhatatlan panel lakások rengetegében sokszor külföldön dolgozó szülök magára hagyják.

Ez a legsokkolóbb.

2011. júl. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
100%

szerinted az oroszajkú ukránoknak mennyire van nemzettudatuk? úgy értem mennyire érzik magukat ukránnak?

ha pl kijevben oroszul beszélek valakihez az nem sértődik meg? :P vagy válaszol simán esetleg ukránul :P

csak mert mintha valaki azt mondta volna h nem szívesen válaszoltak oroszul feltett kérdésére, de ha jól emlékszem "törte" az oroszt.

2011. júl. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 Mickey92 válasza:

Van egy jó adag orosz ismerősöm. Harmada magyarul tanul/szeretne Magyarországra jönni/volt már Magyarországon.

A nálunk fellelhető sztereotípiáknak köze nincs az oroszokhoz (pl. ismerőseim közül van 4 teljesen antialkoholista)

Mindegyikük véleményét kérdeztem a magyarokról.

Állításuk szerint társadalmilag is jól vélekednek rólunk.

(Már aki tudja mi fán terem a magyar...)

Legtöbbet előforduló szavak: vendégszeretet, szép lányok, gyönyörű nyelv, szép városok/tájak.

A lényeg semmi bajuk velünk.

2013. okt. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim válasza:
Szerintem mindenki ellenség csak a lengyelek nem . Amúgy én nagyon magyar vagyok csak
2014. szept. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, rég tetted fel a kérdést, de az előttem levő, 2014-ben írt válaszadó miatt úgy gondoltam, hogy én is írok valamit ide.

Én úgy tudom, szeretnek minket. Tavaly, amikor elmentem megnézni az elbarmolt Kossuth teret, meglepődtem, hogy mindenhol orosz beszédet hallottam. Kíváncsi voltam, hogy a Néprajzi Múzeum előtt álló sorban is oroszul csevegnek-e. Direkt végigmentem elegánsan a sor mellett: tényleg oroszul beszélgettek. Fogadtam magamnak, hogy még több orosz fog sorba állni, úgyhogy a sor végében vártam a haladást. Igen, lassssssan haladt a sor :D Még több turista jött, beálltak mögém a sorba. Azok is oroszok voltak!


Ez nagyon furcsa volt, mert egy árva lengyel, cseh, holland vagy francia szót sem hallottam azon a napon. Tényleg annyian voltak, mint az oroszok -szó szerint!

2015. ápr. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!