Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez most akkor "hazaárulásnak"...

Ez most akkor "hazaárulásnak" számít?

Figyelt kérdés

nem akarok Magyarországon élni, ha felnőtt leszek el akarok költözni BElgiumba vagy Marseille-be (Fra.o.), nyitni eg ykávézót, ahol francia sanzon menne, meg hát kávézó-éterem lenne, tipikus croisant - feeling..tudjátok..:) edith piaf, glenn miller szólna...ilyen retro-kávézó...

de ez most akkor "hazaárulás" hogy magyar létemre francia hangulatú helyet akarok nyitni, máshol élni. itthon is ilyen zenéket hallgatok... ha mondjuk tényleg megvalósul majd az álmom és érdkelőnek ki vagyok mi vagyok, és mondom hogy magyar vagyok akkor nem néznének furcsán hogy magyar létemre...??

amúgy ezt nem csak "gyermek-képzelgésnek" gondolom, teszek is az ügyért, fogok pl franciául tanulni..


2011. júl. 21. 00:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
dehogy, sokan elmennek innen, mert kilátástalan helyzetben van az ország
2011. júl. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem. Ez az élet tervezésének számít! :)
2011. júl. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
de én ugyanakkor a magyar kultúrát is szeretem, a néptáncot, a zenét, de valahogy meghallom edith piafot és kávé illatot érzek, érzem ahogy kiviszem a croissant vagy a zomlettet a vendégnek miközben olvasom a francia napilapban hogy mennyire szeretik a kávézómat...
2011. júl. 21. 01:06
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem. Én csak azokat a kivándorlókat tartom hazaárulónak akik lenézik saját fajukat, meggyalázzák nemzetüket és így mennek ki. Azért aki tisztában van a történelmi tényekkel az magyarként nem fog egy ellenséges országba költözni (remélhetőleg) de Franciaország még belefér bár erős a gyanúm hogy ha valaha kijutsz hamar el fog menni a kedved tőle..
2011. júl. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Biztosan nem fog elmenni tőle a kedved, én éltem Párizsban és Nizzában (közel van Marseilles-hez) is. Vagy imádni lehet, vagy utálni, de legalább megosztja az embereket ez a franciás dolog. 1 éve jöttem haza, hogy az állam pénzén (lol, az általam fizetett adókból) járjak az egyik legdrágább szakra, hogy aztán majd kint kamatoztathassam a tudásom. Nem érzem magam hazaárulónak, sosem hívnám magam franciának.
2011. júl. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
folyamatosan jönnek az új ötletek a kávézómhoz..:)))))még mondom belgium is szóba jöhet!! :))
2011. júl. 21. 02:02
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem.Én is elhúzok innen érettségi után Amerikába.
2011. júl. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én több évtizede élek Nyugaton (N.o.) és annak idején (70-es évek) szinte minden volt kollégám, akikkel valaha otthon együtt dolgoztam, idöközben szintén kijöttek Európa valamelyik országába és tudom, hogyan élnek, mi lett belölük...

(Egyik sem IGAZÁN boldog... De hogy a "pénz önmagában még nem boldogít" azt csak akkor tudja meg az ember, ha megélte.)

Így kicsit reálisabban tudok hozzászólni a terveidhez...


Hogy Franciaországban egy francia kávézót akarsz nyitni, ebben semmi eredetit nem látok...

(Ez olyan, mintha egy francia M.o.-on akarna egy "gulyás-csárdát" megnyitni.... Gondolod, nagy sikere lenne?!)


Én sokkal eredetibb ötletnek tartanám ezt a tervet Magyarországaon realizálni, ahol a magyarok biztos nagyon értékelnék a te "ízig-vérig" francia kis vállalkozásodat!

(Akkor még franciául sem kéne feltétlenül megtanulnod...)


Franciaországban elég nagy a külföldiellenesség (...), arról nem is beszélve, hogy egy kávézó kinyitása még egy "bennszülött" számára sem egy kis teljesítmény, hátmég egy "jöttment" számára, nem gondolod?

Honnan vennéd a tökét hozzá??, azonkívül ki sem ismered magad az ottani életben, egy ilyen lépés jogi alapjaival stb, ...


Én, személy szerint, biztos vagyok benne, hogy M.o. hamarosan Európa egyik legkellemesebb helye lesz (turisztikailag már most egy "Geheimtipp")és egy ilyen jó ötlettel, amit -ha valaki teljes szívvel-lélekkel csinál-, az biztos sikerre is fog vezetni!!


Mindemn jót!

2011. júl. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

hát igazán nem francia kávézó lenne hanem ilyen vintage-retro kávézó ahol lennemondjuk minden héten vagy minden este filmvetítés (Marilyn Monroe, Audrey Hepburn) a falon telis teli lenne régi képekkel, bakelitlemezekkel (sérültek akár), a zene az Edith Piaf, Julie London, Glenn Miller, Judy Garland, meg egyéb "kávézós-jazz", és régi híres dalok, arra gondoltam lehetne még filn-kölcsönző része is, ha sok film összegyűlne, és lenne olvasósarok ahol fennmaradt "erekléyket" lehetne olvasni, régi újságokat, de mostaniakat is.


nekem ez nagyon nagy álmom... magyarországról pedig az a véleményem hogy szerintem nem hogy turistaparadicsom lesz hanem mindenki elmegy majd külföldre, és ha egyéb olyan csodás ötletek születnek majd mint a diliház bezárása akkor szerintem kb. lassan minden része úgy fog kinézni mint a keleti meg a nyugati PU.

és én nem vagyok egy pesszimista ember, sőt,, a környezem meg én is optimistának tartom magam, mindenki mondja hogy rólam sugárzik a vidámság.. szóval én ezt így látom...

2011. júl. 21. 14:24
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdezö!


Amit leírsz a kávéházadról (berendezés, stb.), az itt már mind van Nyugaton, minden városban...

De - feltételezem - otthon még nem. Te lehetnél vele az elsö!! Az ötlet tehát nagyon jó -de otthonra!!!


Én a Te helyedben inkább elkezdenék cukrászatot tanúlni, hogy a kis kávéházad a finom (francia?) készítményeiröl is híres legyen és bevonzza a közönséget.


A diliházat nem ez a kormány záratta be...., most már minden csak jobb lehet...

Kitartás!!!

2011. júl. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!