Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen irigy, rosszindula...

Miért ilyen irigy, rosszindulatú és kárörvendőek a magyarok?

Figyelt kérdés
Gyakran észreveszem rajtuk ezeket a tulajdonságokat.
2011. aug. 1. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezen már én is sokat gondolkodtam, és engem is zavar, hogy ilyenek vagyunk. Én arra jutottam, hogy a történelmi veszteségek azok, amik padlóra küldtek minket és azóta nem tudjuk se látni, se értékelni a jót. Amíg nem tudunk továbblépni bizonyos dolgokon és pozitívan gondolkodni, nem is nagyon lesz változás.
2011. aug. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert nagyon nehéz hazánkban boldogulni, és egyre nagyobb a szakadék a gazdagok és szegények között. Amíg valaki becsületes, odaadó munkával folyamatosan a megélhetésért küzd, nem tud előrelépni, addig nem várható el, hogy együtt örüljön mások sikereinek. Főleg, hogy napi szinten esikkasztott milliárdokról hallhatunk, láthatjuk, hogy erőfeszítés nélkül, kiskapukon át könnyebben és jobban meg lehet élni, mint becsületesen, természetes hogy irigység fog el bennünket. Ezt nem feltétlenül nevezném rossz tulajdonságnak, sokak kilátástalan helyzetükben azzal tudnak csak némiképp vigasztalódni, hogy vannak náluk szerencsétlenebbek, akiknek szintén csak az élet nehéz dolgaiból jutott.
2011. aug. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A magyarok a Trianoni események óta teljesen megtört és kiszolgáltatott emberek lettek. ( persze vissza lehet tekinteni mégelőbbre is, 1526 környékére, de sztem nekünk 1920 tett be végleg ) A XX.Században a kommunizmus olyan mélyen letette itt a bélyegét, hogy még most is ennek a levét isszuk. Meg lehet nézni a legtöbb ember mentalitását, viselkedését. A begyepesedett, irigy, bunkó, kárörvendő, szűk látókörű hozzállás egymással szemben az mind a megtörtség, elveszettség, irigység eredménye, amit belénkneveltek, illetve akarnak ma is nevelni! Ha elmész nyugat-európa bármely országába ( nem tudom voltál e ) teljesen más mentalitással, viselkedésformákkal fogsz szembesülni, már az osztrákoktól egészen az írekig. Természetesen ott is vannak problémák, de egészen más jellegűek, nem arra megy ki a játék hogy hogy nyúvasszák ki egymást az emberek vagy hogy lopják, nyúlják le egymást az emberek, a politikáról nem is beszélve. Ott is lopnak, de ott hagyják hogy megélj és adnak neked lehetőséget arra, hogy kezdj magaddal valamit! Zárásként pedig még annyit, hogy nyugaton nem csak a zsidóknak, romáknak áll a vásár, mint nálunk, hanem kijebb nem hagyják magukat palira venni az emberek. Sajnos ez mind pesszimista, de egész egyszerűen tények!
2011. aug. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző válaszolókkal, de kérdező áruld már el miért T/3-ban fogalmazol rólunk? Te nem magyar vagy?
2011. aug. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amiért nyúznak minket, megengeded, hogy kicsit örüljünk valaminek?
2011. aug. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

melyik milyen


okok is sokfélék lehetnek

van igazság a politikában, mert az formálja az emberek mentalitását. szerintem a magyarok mindig is egy ideológaia törésponton éltek, nem csoda hogy mindenki ellensége lettek és mindenkiben ellenséget láttak. ha valaki élt abban a korban, ahol a szomszédod köpött egyet, és elvittek a fekete autóval, akkor nem kell magyarázkodni.


a lecsúszott emberek kisbetűvel magyarok, mert nemzeti öntudatok igen csekély, vagy ha van is, nincs kulturális alapja, tartásuk megtört. őket oktatni kellene, de a gazdasági válság közepén a felső rétegnek nem érdeke hogy összemosódjon az alsóval.

aztán vannak a nagybetűs Magyarok, akikben van tartás, jóakarat, és kulturális folytonosság. ha például a Magyar mentalitás alapja a jó szomszédság, miért "dögöljön meg a szomszéd tehene is"?


szóval érdekes kérdés, én azt vettem észre, hogy akikben van kulturális érdeklődés, általában az értelmesebb Magyarok közé tartozik, a másik kategóriába meg a "holnaptól hungarista vagyok" vagy "világpolgár vagyok" jellegűek tartoznak. gyakorlatilag mindkettőben sok az identitászavaros, csak más irányba húznak, más okokból.

2011. aug. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akik szerint a nehéz boldogulás miatt van, azok mivel magyarázzák, hogy drága autókkal közlekedő nagy része is bunkó és rosszindulatú?
2012. ápr. 9. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!