Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért rosszindulatú az emberek...

Miért rosszindulatú az emberek többsége?

Figyelt kérdés

Ha felteszek egy kérdést, rögtön okoskodni, kötekedni kezdenek, de bármilyen hétköznapi helyzetben is ugyanezt látom.

Egyszerűen nem értem mi örömüket lelik abban, hogy hülyeségeket beszélnek és ezzel másokat megsértenek.


2011. szept. 16. 06:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Hát ez engem is sokszor zavar. Ha csak ezt az oldalt vesszük... az oké, hogy leírja valaki a véleményét, de a vélemény meg a bunkóság között a stílus a határvonal. És néhányan nagyon nem tudják mi lenne a helyes stílus.


Arról nem is beszélve, hogy mindenki olyan negatív. Egyik kérdésnél azt hajtogatják, hogy "nem vagyunk mi orvosok, mit vársz tőlünk?" a másikban meg konkrét szakvéleményt írnak egy-egy esetről és 12 éves kislányokat riogatnak azzal, hogy a hüvelygomba bizony felmászhat az agyába, és maradandó károsodást okoz. - Emlékszem még befolyásolható koromban egy csomószor tök beparáztattak a válaszadók, holott nem is az én kérdésemre válaszoltak, hanem valaki máséra. Nem szeretem, mikor valaki nem ért hozzá -mert nyilván nem sok orvos fordul meg erre- és úgy találgat. Szerintem ide a kérdésekkel azért fordulnak, hogy akinek volt hasonló tapasztalata, az válaszoljon és ne teljesen hozzá-nem-értők tipp-mixeljenek.


TERMÉSZETESEN TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!!!


A hétköznapi életben szerintem meg a gonoszkodás, kötekedés mögött az áll, hogy mindenki "szereti" -akár tudat alatt is- szomorúnak látni a másikat, mert akkor az ő élete kevésbé rossz. Megtanulni örülni valakivel, vagy önzetlenül segíteni valakinek ritka nehéz dolog az emberi természet gyarlóságának köszönhetően.

2011. szept. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek sok oka lehet. Vannak olyan emberek, akik irigység miatt rosszindulatúak, nem tudják elfogadni, hogy valakinek jobban mennek a dolgai, mint neki, ezért ezzel próbálják magukat "védeni". Aztán az is sok esetben valószínű szerintem, hogy az emberek tele vannak frusztrációval, és máshol nem tudják levezetni, idejönnek, és fikáznak másokat. Amilyen az életvitelünk és a kilátástalanság itt sok ember számára, ez nem is csoda, hogy tele van feszültséggel. Persze nem itt kéne levezetni, de sajnálom ezeket az embereket. Meg vannak olyanok is biztos, akik csak a hecc kedvéért, meg alapból ilyenek. Szóval szerintem sok oka lehet. De szerintem simán nem kell felvenni, ha valaki bunkózik. Másképpen bedilizik az ember, ha más ember elvárásainak próbál megfelelni. Ne foglalkozz azokkal, akik nem melletted állnak, nem normálisan állnak hozzád.
2011. szept. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
hülyeség != rosszindulat
2011. szept. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
43%
Tipikus magyar mentalitás az, hogy "dögöljön meg a szomszéd tehene is!" Tehát, ha nekem most éppen rossz, akkor mindenkinek legyen rossz, mert nehogy már valaki jól érezze magát. Egy vicc jutott erről eszembe. Szent Péter üzemlátogatásra megy a pokolba. Lucifer körbevezeti. Nagy üstökben főnek a különböző nemzetek, az üstök körül fegyveres őrök állnak, nehogy valaki kimászhasson. Az egyik üst őrizetlenül fortyog. Megkérdezi a szent, hogy melyik nemzet ennyire fegyelmezett. Mire Lucifer: Á, ezek magyarok, őr se kell melléjük, mert ha valamelyik megpróbál kimászni, a többi visszahúzza.
2011. szept. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%
Átfordítva: Alig ismerek olyan embert, aki örül az én örömömnek.
2011. szept. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
A hülye kérdésekre szinte mindig baromságok a válaszok. A parapszihológia topicban én sem mindig tudom visszafogni magam. A normális kérdéseknél... hát, a lelki nyomor rosszindulatot szül.
2011. szept. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

mert itt tart az ország!

a tévé túl magas színvonalat közvetít, mint a valóság! az emberek pedig ahhoz mérik magukat!

túl nagy a különbség ember és ember között. nálunk vagy valaki terepjáróval futkározik vagy hitelre felvett középkategóriással, vagy szar autóval. nincsen középréteg, nagyon szegények és nagyon gazdagok vannak, és ez a különbség egyre kiélezettebb lesz! azért, mert tisztességesen nem lehet megélni, vagy aki meg akar az szegény. aki meg lop, csal, hazudik az gazdag!

2011. szept. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos csatlakoznom kell az előttem szólókhoz. Ez inkább Magyarországra jellemző. nem kell messzire menni, elég Ausztriáig, ott már teljesen más a mentalitás. Tapasztalatból mondom, hogy ott szívesen segítenek, ha tudnak. Szerintem akik azzal jönnek, hogy a nehéz megélhetés miatt ilyen itt sok ember, azok csak részben van igazuk. Akkor miért bunkók azok is, akiknek több autójuk van, és nem okoz gondot a megélhetés? Ráadásul a magyarokról már nagyon régen is voltak olyan vélemények, hogy irigyek, összetartásra képtelen nép.
2011. szept. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%

ma 12:33


Ellehet menni innen főleg a sok külföld majmolónak.

2011. szept. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
27%
El is fogok. Te meg itt maradsz a nyugdíjasokkal, cigányokkal és nagymagyarokkal, és minimálbérért melózva fröcsögsz majd, hogy milyen jó nép a magyar :DD
2011. szept. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!