Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyarok miért utálják a...

A magyarok miért utálják a szlovákokat?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 12:43
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
67%

Érdekes, én ezt ugyanúgy hallottam lengyelektől is.


"A románok is fehér emberek"


A románokról nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy milyen bőrszínük van, mert sokféle népcsoportból álltak össze. Az ország északi és délnyugati részén élők az elszlávosodás miatt fehérek, a havasalföli, dobrodzsai románok meg sötétebb bőrűek a cigányoknál.


Van egy olyan érzésem, hogy nem azok informálódnak a tévéből, akikhez a kommentedet intézted, hanem te magad.


"Triannonról meg kár beszélni, már senkit sem érdekel"


Téged nem érdekel. Nagy különbség.

2011. aug. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
47%

Miért, szerinted valaha is visszafogják adni Magyarország elszakitott részeit?Hahahahaha..de kis naiv vagy.

Csak ugy megsugom a világban mindenki magasról leszarja Magyarországot (és ugy általában az összes kis országot, ami nem nagyhatalom).

Szinte nincs olyan ország, amelyikből ne szakitottak le volna valamennyit a történelem során, ezzel az erővel mindenki kiabálhatna, hogy miért nem kapják vissza az elvett területeket?

Elég primitiv dolog azért utálni egy NEMZETET, mert annak idején ez meg az az ország megkapott bizonyos részt Magyarországból.

Szóval a kiskertjében kapálgató szlovák XY néni is részt vett Trianonban, ezért gyülölni kell, igaz?

Nem kéne ennyire ostobának lenni, és szét kéne tudni választani a politikát a magánélettől.

Fogadni mernék rá, hogy a szloválellenességről ugatók nagy része még életében nem találkozott egyetlen szlovákkal sem.

2011. aug. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Bukta, én Gútáról származom.
2011. aug. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

"Miért, szerinted valaha is visszafogják adni Magyarország elszakitott részeit?"


Ha most visszamennénk az időben mondjuk 1900-ba, és megkérdezném tőled, hogy összecsatolják-e Havasalfölddel Erdélyt, arra is azt válaszoltad volha, hogy hahaha? Pedig aztán ez történt.


"Szinte nincs olyan ország, amelyikből ne szakitottak le volna valamennyit a történelem során, ezzel az erővel mindenki kiabálhatna, hogy miért nem kapják vissza az elvett területeket? "


Khm, megkérdezném tőled, hogy pl. Romániából mit csatoltak le... Legfeljebb elfoglaltak valamit, amit aztán nem tarthattak meg. Például az Egyesült Államok se volt független mindig, hogy egy nagyobbat is említsek. Németországot két részre vágták, aztán egyesültek. Egy kicsit nézz körül a világban, ne csak a demagóg rizsát szajkózd.


"Elég primitiv dolog azért utálni egy NEMZETET, mert annak idején ez meg az az ország megkapott bizonyos részt Magyarországból. "


Elég primitív dolog egy nyilvánvalóan igazságtalan diktátum mellett kampányolni.


"Szóval a kiskertjében kapálgató szlovák XY néni is részt vett Trianonban, ezért gyülölni kell, igaz? "


Amennyiben egyetért a diktátum döntésével, úgy az én szimpátiámat ugyan ki nem vívja.


"Nem kéne ennyire ostobának lenni, és szét kéne tudni választani a politikát a magánélettől. "


Eddig sem volt szó magánéletről, ez tisztán politika.

2011. aug. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Pedig a kérdés nem a politika témakörben van, hanem a kultúra és KÖZÖSSÉGben. Innentől kezdve teljesen értelmetlen és fölösleges a válaszod.

Egyébként meg manapság már teljesen más a politika, mint amilyen 1900-ban volt. Akár tetszik, akár nem, már más időket élünk. Nehogy azt hidd, hogy antimagyar vagyok, engem is bánt, hogy ekkora területet lecsatoltak, de fröcsögéssel, rosszindulattal soha nem fog ez az ország továbblépni.

2011. aug. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Ez nem politika, az az élet...
2011. aug. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Egyetértek 15:16-ossal. A kedves XY néni is függ a szlovák néptől. Ha XY néni, aki a kertben kapál, éli az életét, függetlenül a nemzettől, a nemzet döntéseitől, akkor sem nyeri el a szimpátiámat, csak akkor, ha megismerem. De aki támogatja ezt a diktátumot, az vagy tudatlan, vagy ellenszenves. Inkább legyen tudatlan, nézzen utána, és döntsön. Egy nemzet sorsát úgy vélem, nem egy irattal kellene megszabni. Elvették az értékes bányáink nagyrészét. Azoknak is ezt mondanád, hogy ne a politikával foglalkozzanak, hanem a magánélettel, akik megverték az a magyar lányt, aki magyarul mert beszélni?
2011. aug. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Szerintem azt a lányt, akit megvertek, azt nem szlovákok verték meg, hanem szlovák cigányok. Annyira nem a fehér emberre jellemző ez a mentalitás, ez csak egy jó politikai fogás volt.

Ezzel az erővel a román politikusok is kihasználhatták volna a Cozma-ügyet, hogy a büdös magyarok megöltek egy románt.Pedig nem magyarok tették, hanem cigányok.

Már egyszer leirtam, a Tv-ből ne higgyetek el semmit, azért remélem a Teletabbikban még nem hisztek.

Rengeteg szlovák barátom van, soha nem merült fel bennük semmi ellenségeskedés, azért mert magyar vagyok.

2011. aug. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"A kedves XY néni is függ a szlovák néptől. Ha XY néni, aki a kertben kapál, éli az életét, függetlenül a nemzettől, a nemzet döntéseitől, akkor sem nyeri el a szimpátiámat, csak akkor, ha megismerem."


Hát épp ezaz.. Nincs azzal baj, hogy ismeretlenül nem nyeri el a szimpátiádat, de akkor az lenne a normális, ha a másik oldalról is ugyanez lenne a helyzet.Vagyis a gyülöletedet sem kéne "elnyernie", csak azért mert szlovák.

2011. aug. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Egy ideje már nem tv-ből informálódok. És arra a bizonyos nyelvtörvényre mit mondanál? Az is csak egy politikai fogás volt? Az bunkóság és nagyképűség. Jól jöttek ki nekik a dolgok, övék a terület. De azért egy ember beszélhessen már a saját anyanyelvén hivatalos helyeken...
2011. aug. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!