Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kortárs magyar/külföldi írók...

Kortárs magyar/külföldi írók munkái?

Figyelt kérdés
Tudnátok nekem írókat vagy műveket ajánlani kortárs magyar és külföldi íróktól amit szerintetek érdemes elolvasni? Bármilyen témájú jöhet kivéve csöpögős regények. Előre is köszönöm.
2011. aug. 14. 08:43
 1/3 Tetszik a ***** válasza:
Őőőő, milyen témájút akarsz? :) Tudok mondani összeesküvés regényeket (Umberto Eco), Családregényeket (Gabriel García Márquez), Sci-fi és kalandregények (Lőrinc L. László) és még pár. Ezek jó írók!
2011. aug. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nekem konkrétan mindegy hogy milyen témájú szólhat akármiről csak érdekes legyen és legyen mondanivalója
2011. aug. 14. 11:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Tibor Fischer például? Magyar származású angol író. Olvastam pár könyvét, Magyarországon talán a legismertebb A béka segge alatt c. könyve ("Egy világháború - Egy kommunista diktatúra - Egy kosárlabdacsapat." Így summázza ennek a rendkívül szellemes, egyszersmind szomorú regénynek lényegét az angol kiadó. Az angol olvasó számára megmagyarázza azt is, mit jelent az a magyar mondás: "a bányászbéka segge alatt". A regényből kiderül, miért oly találó ez a kifejezés az 1944 decemberétől 1956 novemberéig terjedő magyar időkre.), de a többi is nagyon jó szerintem.
2011. aug. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!