Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem utáljátok amikor sok...

Nem utáljátok amikor sok külföldi magyar ide jön és osztja az észt? Hogy lehetne ezeket kiszűrni?

Figyelt kérdés

Azt sem tudja mi van itthon, sőt már a szokási és az összes dolog is megváltozott körülötte. Egy nem változott, jó magyar módra csak osztja az észt.


(Amúgy én is anno amikor kint voltam (pár hónap után elkezdtem fórumozni) bele esetem ebbe a hibába (ugyan így). Csak azért írtam ezt le, hogy lásd nem irigy vagyok, és értem hogy egyedül érezheti magát. Csak jöjjön már rá mint én, max. egy hét alatt hogy csak árt!)


2011. aug. 28. 16:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
Én nem utálom, és nem akarom kiszűrni. Egyébként ma már mindenütt van internet, a világ magyarok által lakott részének nagy részén magyar műholdas tv is, úgy hogy aki akar, az ugyanúgy tud tájékozódni a hazai dolgokról mondjuk Lyonból, mint Nádudvarról. És hát miért is ne szólhatna hozzá? Az hogy másfajta tapasztalatai is vannak, csak szélesíti a látókörét.
2011. aug. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
már miért ne tudhatná, hogy mi van otthon? tisztára, mint anyám, mikor azzal jön, hogy "nem tudom, mennyire hallottad". bakker, naponta nézem a magyarországi híreket, van ám internet régóta. ha akarnám, Új-Zéland napi híreivel is tisztában lehetnék, vagy bármivel.amúgy meg, szerinted nincsenek otthon ismerősök, család, barátok?
2011. aug. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%

Azzal semmi gondom, ha a világ másik oldaláról ír, csak azzal, ha úgy állít be dolgokat, mintha azok természetesek lennének a bolygó ezen oldalán is. Pl. ilyen kijelentések, hogy: ma már bárki megengedheti magának, hogy...., vagy menj be bármelyik magánklinikára, és... Mintha az úgy menne.


Az meg külön undorító, ha tisztességes magyar embereket fikáz azért, mert nem mentek világgá, mint ő.

2011. aug. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Utolsónál a pont! Megírta a lényeget.
2011. aug. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%

Így van 17:02

Én sok '56-os magyaron voltam kiakadva, amikor 1990 után elkezdtek visszaszállingózni, és fényesre ki volt nyalva a hátsófelük. Mennyivel másabb magyarok ők, mint azok, akik itt maradtak '56 után, és vállalták a megpróbáltatásokat?

2011. aug. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

én meg aztmondom, hogy nemkell tulérzékenynek lenni, én tudom, hogy sokan felvágnak azzal, hogy külföldön vannak, de mégtöbben meg túlérzékenyek erre. most ki mondta, hogy az 56os magyarok különbek, mint azok akik maradtak? nem különbek, de azok se akik maradtak, emberek vagyunk, nem ettől lesz valaki különb, hogy hol lakik, hanem hogy mit tett le az asztalra és mennyire jo ember.


mondanék én tapasztalatot a másik oldalról is. mióta kijöttem, kb 2-3x megkaptam már, hogy bárcsak megdogolnék (igy szó szerint) csak azért mert nem otthon vagyok, meg rendesen kimondott rosszkivánságokat, szitkokat, hogy hogylehetek ilyen rohadek, hogy elhagyom a hazám (ahol pedig ilyen rendesek velem lol). sőt volt olyan aki szinte kiröhögött, hogy nemvagyok még milliomos, akarták hallani mennyi pénzem van, mennyit keresek, meg elvárnák hogy vegyek nekik cuccokat és küldjem haza ingyen... szóval én aztmondom a hülye magyar bárhol hülye magyar, nemkell ahhoz külföldre menni.

2011. aug. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos, lehet ilyenekkel találkozni, és nem csak a GYK-n. Azért, mert neki jól megy "ott Nyugaton", már azt hiszi, magas lóról, lekezelően lehet beszélni a magyarországi honfitársaival. Rázzák a rongyot. Közben meg, ki tudja, előfordulhat, hogy azért mégsem olyan Kánaán ott az élet, és ő csak egy idegennek számít, valahonnan Kelet-Európából.

Attól meg bennem is felmegy a pumpa, mikor kintről ossza az észt, és gőze sincs, mi a helyzet Magyarországon. Hiába a net meg a külföldi híradó, attól még nem itt éli mindennapjait Magyarországon.

Én örülök, hogy megtalálta kint a számítását egy másik országban és ott jól érzi magát, de nem kellene így viselkedni. Ha jól megtanulnék egy nyelvet és egyszer lenne rá módom, lehet, én is kimennék, de biztos, hogy nem lennék ilyen.

Természetesen nem akarok általánosítani, mert szerencsére nem minden kint élő honfitársunk ilyen mentalitású, ismerek olyanokat, akik egyáltalán nem ilyenek.

2011. aug. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Akkor fogja szélesíteni a látókörünk, ha (esetleg) visszajön és leszűri a tapasztalatokat. (Világ látott ember. - És ez sem ön s*ggnyalás.)

Az ember természetes hogy elkezd a saját közegéből kiindulni, meg abból mi volt itthon amikor kiment. Senki aki már évek óta kint van, nem érezheti az itteni légkört, ami ugye a tényszerű adatok mellet is sokat számít. Most például a hitel válságot. Ha egész más emberek veszik körül már attól is egész más lesz minden.

Amúgy egy tévhit nem undok arcot vágva ülnek a magyarok a buszon, hanem holt fáradtak.

2011. aug. 28. 19:10
 9/21 A kérdező kommentje:

Amúgy egy tévhit: Nem undok arcot vágva ülnek a magyarok a buszon, hanem holt fáradtak.

Amikor már pár hónap után, én is újra azt vágtam, jöttem csak rá.

2011. aug. 28. 19:11
 10/21 anonim ***** válasza:
87%

"Akkor fogja szélesíteni a látókörünk, ha /esetleg/visszajön és leszűri a tapasztalatokat."

Ez így van.

2011. aug. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!