Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Buta rajzfilm = buta gyerek?

Buta rajzfilm = buta gyerek?

Figyelt kérdés

Ismerősöm jegyezte meg, amin elgondolkodtam.

A régiek: Tapsi Hapsi, Prérifarkas, Micimackó, Aladdin, stb.

Maiak: Dexter laboratóriuma, Spongya bob és egyéb Cartoon networkon futó mesék.

Amikor meghallom a Spongya idióta vinnyogását, hajamat tudnám tépni, ostoba, buta, mint ahogy a Dexterben lévő kislány is ritka ostobán nyávog, viháncol.

Erre jegyezte meg az ismerősöm, hogy nézzem csak meg jobban a mai gyerekek közül azokat, akik vinnyogva beszélnek, nyávognak, szerinte valamilyen szinten visszavezethető erre.

Kifejteném jobban is, de röviden, tömören ez lenne a lényege.

Véleményeket várok!



2011. aug. 14. 09:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem nem mindegy,hogy milyen korban nézik ezt..

Mert ha egész picik,akkor biztosan azt hiszik,hogy ezt szabad,meg ez a normális.

De egyébként ez a két mese szerintem nem hülye mese, azon kívül,hogy vannak benne "idióta hangú" emberek, én 17 éves vagyok ,és még mindig szeretem mindkettőt (és nem, nem vagyok gyerekes:) ),sőt volt ismerősöm aki már bőven túl volt a 30on és odáig volt a Spongya Bobért..

Szerintem egyébként nem feltétlen függ össze..Kiskoromban is néztem a Dextert,mégsem vinnyogtam, sőt lányhoz képest,egy kicsit talán fiús is voltam,és eszembe se jutott vinnyogni sosem.

2011. aug. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk is cenzúrázva vannak a mesék, és töltjük le netről a vízipók csodapókot, Egyszer volt, hol nem volt az ember, Asterix stb meséket.

Tiltólistás az összes xar, amit felsoroltál. Aminek a tartalma, színvonala nem üt meg egy mércét, azt nem kell nézni.

Mi se nézzük a valóság showkat, csak mert azt adják a tévében, inkább olvasunk vagy megnézünk egy DVD-t.


Sajnos, most nyáron nagymamánál tényleg több ilyen szennyet néznek a kölkök, és nem győzök rájuk szólni, hogy hogy beszélnek.:(

Nagyit nem érdekli, addig is elvannak, én meg nem akarok naponta veszekedni, örülhetek, ha valaki vigyáz rájuk a szünetben, amíg dolgozunk.


De már vágom a centit, mikor ér véget a szünet, és mikor kaparintom vissza a "teljhatalmat" a gyerekek felett. :(

2011. aug. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
53%
tesóm 10 éves fia nézi ezeket a kínai meséket amibe folyton verekednek nyírják egymást. Na és a kis srác éjszakánkét álmában folyton ordibál, hogy megöllek, levágom a fejed, van mikor ki kell az ágyból és elkezd rugdosni, sokszor a falat fejelgeti. Szerintem totál meghülyülnek a gyerekek ezektől a meséktől. Az összes ilyet be kéne tiltani.
2011. aug. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%

Én néztem kiskoromban Dexter laboratóriumát, de nem lettem agyhalott.:D Mondjuk akkor már nagyobb voltam.

De amúgy igazad van, nagyon sok gagyi mese van mostanában. Én se hagynám a gyerekemnek, hogy nézze.

Mondjuk ha belegondolsz, pl. Tom&Jerry se volt sokkal értelmesebb. Kergették meg püfölték egymást.

2011. aug. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

Igen, eléggé meg kell válogatni, hogy mit engedünk nézni a gyereknek. Csak az a baj, hogy amíg kicsi és otthon van, addig ez könnyű, de utána az óvodában, iskolában már azt akarja nézni, amit a többi gyerek. Viszont szerintem régen is voltak elég ostoba rajzfilmek (én hülyét kapok pl. a Tom és Jerrytől, meg lehet kövezni), és a maiak között is vannak jók (Dora a felfedező pl. nagyon aranyos, semmi hülye vihogás meg ilyesmi nincs benne).

A "kínai mesékről", amik egyébként japánok: ezekre szerintem több figyelmet kéne fordítani, ha már itthon is vetítik őket, el kéne terjeszteni jobban, hogy milyenek ezek. Én is szeretek elég sok japán rajzfilmet, de semmi pénzért nem mutogatnám gyerekeknek, mert nem nekik valók! A nyugati kultúrákban általában ami rajzfilm, az mese, gyerekeknek való, a szülők meg nem tájékozódnak, nem tudják, mi elé ül be a gyerek. Én minden esetben azt szoktam csinálni, hogy minimum egy pár percre belenézek a rajzfilmekbe, mielőtt a gyerekem megnézheti, és ha nagyon hülyeség vagy nagyobbaknak való, akkor nem nézheti meg. Tudom, erre sokaknak nincs kedvük/idejük, de legalább a korhatár-jelzéseket figyelni kéne, szinte mindegyik ilyen japán rajzfilmsorozatnál ott a 12-es karika. Ezek nem mesék! Elég felelőtlen szülő az, aki ezeket engedi nézni a gyerekeinek.

2011. aug. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
69%

Igen, így van. Igaz, bármilyen műsortól buta lesz a gyerek, ha a trtehány szülő a tévére bízza a nevelést.


Egyébként a régi rajzfilmek se voltak kevésbé bugyuták.

2011. aug. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a világ legprimitívebb legidiótább legagyrombolóbb meséje a Futrinka utca 2 perc alatt felforr tőle az agyvizem ha már meghallom a nyávogást h "Jááááájjjj Cicamiiiicaaaa" másból se áll az egész. A kicsi unokatesómnak meg ezt kell nézni a "régi rajzfilmek jók" alapon. Pedig ehhez képest a Spongyabob egy kultúrcsoda! Aztán mégis mekkora sláger volt a Futrinka utca régen, nem lettek a szüleink hülyék pedig ezen nőttek fel.


A másik amúgy abban igazatok van h sok japán meg kínai animét tényleg nem gyerekeknek készítenek. Szal attól h vminek "mese külseje van", mert rajzolt, attól még egyáltalán nem biztos h gyerekeknek van szánva!

2011. aug. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Gyerektől függ, hogy mennyire veszi át a rajzfilmet. Kicsiként néztem Dextert, Spongya bobot, mégse lettem se vinnyogó tinédzser, se idióta felnőtt tőle :D. Meg kell a gyerekkel értetni, hogy a mese csak szórakozás, semmi más.
2011. aug. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%

A Dexter az egyáltalán nem új, én részben azon nöttem fel. A cartoonnetworkon meg 2004ig asszem normális mesék mentek, mint a scooby doo, vagy a frédi és béni vagy ilyenek, akkor még köztük volt a dexter is. Régen ezeket is néztem, és nem érzem magam nyávogósnak.

Visszatérve a cartoon networkre, 2004 óta mennek az igénytelen szar mesék, ha megnézed, akkor az összes tele van olcsó poénokkal, és semmit mondó, meg egyszerűen igénytelen. Youtubon vannak videók, amik erről szólnak, hogy milyen sz.ar lett az anno jó mese adó.

Köszönhetően a változásnak, a gyerekek is buták, igen. Agresszívebbek is. Mindegy, a média ilyen, sz.ar. Célja, hogy sok legyen a majd felnövő, buta agresszív ember. Mert majd abból is lehet kaszálni pénzt.

2011. aug. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%

a gyerekekre igenis nagy hatással vannak ezek a mesék, vagy inkább nevezzük őket szennynek, mivel semmi értéket nem képviselnek.

a kicsik még mindent valóságosnak hisznek, ezáltal viselkedésmintákat vesznek át ezekből a maszlagokból.


én tuti nem a tv-vel fogom "felneveltetni" a gyerekem, de ha már nézni akarja azt a dobozt, akkor inkább én töltök le neki valami normális mesét, amit megnézek előtte, hogy tudjam mit adok a gyerekemnek.


érdekes, egyes szülők marhára odafigyelnek, h milyen kajával tömik a gyereket, de a mentális egészségükkel egyáltalán nem törődnek, hanem leültetik őket ilyen idióta vackok elé.

2011. aug. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!