Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Buta rajzfilm = buta gyerek?

Buta rajzfilm = buta gyerek?

Figyelt kérdés

Ismerősöm jegyezte meg, amin elgondolkodtam.

A régiek: Tapsi Hapsi, Prérifarkas, Micimackó, Aladdin, stb.

Maiak: Dexter laboratóriuma, Spongya bob és egyéb Cartoon networkon futó mesék.

Amikor meghallom a Spongya idióta vinnyogását, hajamat tudnám tépni, ostoba, buta, mint ahogy a Dexterben lévő kislány is ritka ostobán nyávog, viháncol.

Erre jegyezte meg az ismerősöm, hogy nézzem csak meg jobban a mai gyerekek közül azokat, akik vinnyogva beszélnek, nyávognak, szerinte valamilyen szinten visszavezethető erre.

Kifejteném jobban is, de röviden, tömören ez lenne a lényege.

Véleményeket várok!



2011. aug. 14. 09:06
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
80%
A második világháború alatt felnövő gyerekek biztos sok értékes és szép dolgot láttak gyerekkoruk. Ismerek is egy ilyet, nagymamám, és mégis ember lett belőle! Szerintem nem ez számít, hiába ülteted le bármilyen mesék elé, nem fog a gyerek annyi szörnyűséget meg erőszakot látni mint ők! Mégsem lettek egytől egyig hülyék.
2011. aug. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem a mesék a hibásak ha "hülye" a gyerek. Sokkal ártalmasabb ha mindent tiltanak, és magára hagyják. Ovis korában nem engednek semmit de lesz*rják mi van vele. Utána iskolába megy és elszabadul a pokol. Megismeri a sok tiltott dolgot és rákap. (Mert ugye eddig tiltva volt.)
2011. aug. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
én speciel a scooby doo-tól kapok frászt.:D annál klasszisokkal jobb a dexter laboratóriuma.
2011. aug. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
48%
Amiket a "maiak" kategóriában felsoroltál azok tényleg borzalmasak.A Cartoon network csatornát még a világért se nézném,szánalmas,buta,semmitmomdó "rajzfilmek" mennek rajta.Az oszátlytársaim mind imádják a Spongyabobot,de én a frászt kapom ezektől a nyávogós szereplőktől.Jobban szeretem a régi Disney meséket.13/L
2011. aug. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amiket a maiakhoz felsoroltál, az sem gyerekeknek való, akárcsak a japán mesék. Még a Dexter talán, de az sem ovisoknak, kisiskolásoknak, hanem mondjuk 10 év felett. A Spongya Bob, meg pláne! Szerintem az inkább tiniknek, felnőtteknek szól.

A Tapsi Hapsi, Micimackó, meg tényleg gyerekeknek van kitalálva.


Egyébként akivel foglalkoznak is a tv nézés mellett a szülők, nem kizárólag a meséken nevelkedik, nem lesz hülye attól, hogy néz valami hülyeséget. Jó példa erre az említett Tom és Jerry, mi is azon nőttünk fel, egész kis korunk óta néztük, annyit még se kergettük, püföltük egymást, mint a mesében.

2011. aug. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy a "régi" messék sokkal jobbak lennének, mint a "mai szenny", ez hülye felfogás. Mert az miféle értéket közvetít, hogy szerencsétlen (és egyébként szerintem tök szimpatikus) Prérifarkas ötvenedszerre felrobban a sivatagban, vagy szegény Tomra ismét rázuhan egy öttonnás golyó. Ehhez képest a Dexter leboratóriuma dajkamese, közel sincs benne annyi szadizmus (mert pl. Jerry szerintem egy rohadt kis szadista dög, de mindenki szereti, mert cukííííí).

Csak baromi nagy divat lett piedesztálra emelni mindent, ami régi, és lehordani azt, ami mai.

2011. aug. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Nekem a kedvenceim a Disney mesék, a mai napig nézem őket(19 vagyok már :D), de még most is megérintenek. Ezeken is nőttem fel nagyrészt.

Ezzel szemben viszont néztem a Dextert is, és most vegyésznek tanulok :D Lehet ez hatott rám, mert megtetszett a kísérletezgetése? :D

Amúgy a rajzfilmek legtöbbjében vagy talán mindben érdekes hangú szinkronszínészeket kell alkalmazni, hogy a kisgyerekek figyelmét felkeltse. Lehet ez egy nagyon dörmögős hang vagy vinnyogós is, mesétől függ, de ha megfigyeled csak fura hangokat hallhatsz az ilyesmikben.

2011. aug. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Szia VaniliaHime!


Én már "felnőttebb" fejjel nem szeretem a Jerryt, se a gyalogkakukkot, engem is idegesít, hogy szegény Prérifarkas meg a Tom állandóan szívnak.

De gyerekként máshogy láttam.


Többiek! Tudom, az én ismerőseim közt is van olyan, aki közel van a 30-hoz és imádja Spongyát, még sincs megőrülve. Ebben is igazat adok, hogy vannak nagyon kicsiknek, kicsiknek, tiniknek és felnőtteknek szóló mesék.


Az új mesék közül, amit legutóbb láttam, az az Aranyhaj volt, szinte elolvadtam, annyira meglágyította a szívem, örülök, ha a mesegyártók megerőltetik magukat, tudnak ilyet szépet alkotni!

2011. aug. 15. 17:13
 19/26 anonim ***** válasza:
Milyen idősek azok a gyerekek, akikről beszélt az ismerősöd? Szerintem egyáltalán nem baj, ha egy kisgyerek nyávogva beszél. Amíg gyerek, addig szerintem ez inkább aranyos :) Persze korlátok között, ne menjen át hisztibe azért. Nem hinném, hogy ez a rajzfilmek szinkronhangjai miatt van. Unokaöcsémnek pl. alapból ilyen nyávogós hangja van, ha akarna, se tudna nem nyávogva beszélni. És ismerek olyan gyereket is, aki egyáltalán nem nézhet tévét, ugyanúgy szokott nyávogni meg viháncolni, mint más gyerekek. Nem is hiszem, hogy másoktól tanulta, mert még két éves sincs, nem bölcsis és elég ritkán jár gyerektársaságba. Szerintem inkább a mesékben lévő nyávogás meg röhögés az, amit a gyerekek hangjáról mintáznak.
2011. aug. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

ez így nem igaz...


buta rajzfilm =/= buta gyerek

szar nevelés+buta szülő = buta gyerek


amúgy a Dexter tényleg nagyon régi mese, én is sokat néztem mikor kicsi voltam. A spongyabobot is szeretem de szerintem az nem kifejezetten kisgyerekeknek való.


A vinnyogás és nyávogás meg egyszerűen a modern kor tünetei. Túl sokat kapunk a médiából, de szerintem jó neveléssel bármi megoldható, ill. megelőzhető.

2011. aug. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!