Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem büszkék arra az...

Danny1214 kérdése:

Miért nem büszkék arra az emberek, hogy magyarok?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 09:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. A németek pl voltak sokkal rosszabb helyzetben is mint mi. De büszkék voltak magukra és azt mondták h csakazértis. És előre néztek, nem hátra. Nem azt mondták h jajj mi mennyit megszenvedtünk, és hogy mostmár nekünk igazán kijár a jó, mostmár igazán megsajnálhatna minket a többi ország, és adjanak már egy csomó pénzt mert mi megszenvedtük, de igazán... Nem a sültgalambot kell várni! És pontosan ez lenne a politikának a dolga, meg a médiának, hogy nyomassák a magyarságot, a küzdést! Teljes mértékben politikától függetlenül. Mert szerintem egy demokratikus államban a szocik sem feltétlenül tüntetik el a nacionalizmust, csak kevésbé nyomatják. De ez ami nálunk van, ez szörnyű.... Most jöttem Amerikából. Arra jöttem rá, hogy a magyarok nagy része sokkal büszkébb amerikára (pl) mint a saját hazájára.


És igen, nem tudod megváltoztatni hogy hova születsz. Nem csak az országot, de a családot sem. A családodat mégis a magadénak mondod...jó esetben...


Aki járt már egyébként külföldön, sokszor észre veheti azt, amikor egy tök idegen földön két magyar találkozik, és marha jó barátság alakul ki ebből. Ha itthon találkoztak volna....ki tudja?

2011. aug. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Luciferus ***** válasza:
81%
Azért mert a fiatalok úgy lettek nevelve hogy ciki számukra (lásd első válasz) hogy valaki Trianont, és nagy magyar országot fel meri hozni!!! Nem neveltek jó pár generációba nemzet tudatot, egészséges nacionalizmust az emberekbe. Mielött valaki jön a Kárpátiás pólós sztorival, nézzétek meg a liberális U.S.A.-ben minden reggel himnusszal kezdenek a gyerekek és lépten nyomon azt hallják hogy legyenek büszkék arra hogy azon nemzet fiai! Ha ott valaki a háza előtt reggelente azzal kezdi a napot hogy felvonja a nemzeti lobogót azt természetesnek veszi mindenki! Nálunk? Jobb esetben megmosolyogják rossz esetben lenézik na még agy fajmagyar beszólással! Majd ha egyszer felnő egy generáció úgy hogy tényleg nemzeti és nem csak annak mondott kormány van hatalmon, és az iskolákba nem azt tanulják a gyerekek hogy mit szúrtunk el az évszázadok alatt hanem hogy mi mindent adott ez a nép a világnak és európának.Majd akkor a pillanatnyi államadósság és bűnözéstől függetlenül büszkék lesznek a magyarok a nemzetükre! Ui: Ne arra legyél büszke mivel vagy másabb, hanem miben hasonlítasz nemzetünk nagyjaira!!! Manapság mindenki a toleranciáról beszél hogy fogadjuk el a különbségeket, de miért nem fogadjuk el ha valaki összefogni akar és felemelni az országot?
2011. aug. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Orfeus ***** válasza:
94%

Elég nehéz volt végigolvasni, főleg így negyed 2-kor, suli időbe :D


Sokatoknak nagyon is igaza volt, sokatoknak viszont véleményem szerint nem.


Tényleg szarban van az ország, tényleg adósságba van, tényleg bunkók a politikusok, és nem tudnak irányítani egy országot, tényleg nagy a féltékenység, nincs Nemzettudata az emberek 70-80%-ának.


Ne arra akarjatok büszkék lenni hogy kevés a fizetés isten áldjon meg... Csak azt hoztátok fel h szarok a politikusok, szarba van az ország stb... Azt hiszem az idősebb korosztály igen is érti hogy miért van ez... Ha nem tudnátok felvilágosítanálak titeket, hogy amíg más ország szépen fejlődött, addig az utcáinkon tankok mászkáltak... Amíg más ország szépen fejlődött addig nekünk arra kellett koncentrálni, hogy tartsuk a szánkat, különben elvisznek... Dolgozz és kuss magyarán...


Lehet hogy a politikusok tették azt amit tettek, az adósság nem véletlen van, és nem véletlen akarják kifizetni... Most lehet jönni hogy így meg úgy MSZP stb... Engem nem érdekel ki mit gondol de szerintem az hogy a visszafizetésre koncentrálnak az már 1 jó pont...


Igazatok van, hogy egy diplomás ne utcát seperjen, de azt is nézzétek meg, hogy aki diplomát tesz, annak milyen protekciója van... Tudnátok mennyit számít...


A tanárok nem kapnak normális fizetést, ugyanúgy az orvosok se, rendőrök se, katonák, tűzoltók stb...


Ez mind így van, de ha kicsit komolyabb időt fektettek a történelemre, akkor tudjátok hogy elég 1 ember hogy elrontson mindent...


Továbbá felszeretném hívni a figyelmet, mert olvastam hogy a magyarok rinyálnak Trianonnal kapcsolatba.


Nos erre a válaszom egyszerű. Elcsattoltak rengeteg területet, és csak egy kis csonka ország maradt. Az elcsatolt területeken volt szinte minden ami kellett az ország fenntartásához... Ezüst bányák stb.. Miután elvették a területeket, a bányák oda mentek a többi országnak, a gyárak, amik nyersanyag nélkül bezárta, nem lett munkahely stb...


Ne csak azon gondolkodjatok hogy a területeket elvették, és hogy mennyi Magyar maradt kint. Hanem nézzétek meg a földrajzi adottságokat, és rájöttök a dolgokra...


És végül azt hiszem hogy kimerem jelenteni bárhol, hogy én MAGYAR vagyok, és nem a fizetések és a politikusok miatt...


Hanem azok miatt akik évszázadokon át védték ezt az országot, és semmi kötelezettség nélkül az életüket áldozták érte... Ezért vagyok büszke mert azt hiszem lehetek... Azt hiszem hogy ha egy kis Magyarérzet van valakiben, akkor nem az okozatot, hanem az okot is nézi. De sajnos csak ennyi telik, hogy leírjátok azokat a gondolatokat amit hallotok innen onnan.. (Tisztelet a kivételnek)


Jah, és a kedvenc példám, az ilyen esetekre, azt hiszem jogosan a Rongyos Gárda. Nem csak a Kárpátiának egy gyönyörű száma, hanem egy létező "csapat" akik az életüket áldozták szintén, az országért! Nézzetek után.


Én rájuk vagyok büszke, és arra, hogy ezt én is megtenném, nem a pénz miatt, nem a politikusok miatt, hanem magamért!


Ez hiányzik sokatokból... Mert ebből is azt hoztátok ki h a pénz féltékenység stb... Aki a pénzt hozza előtérbe, az a példája szerint "tipikus Magyar" tehát bunkó stb...


Csak így tovább nekik, de aki érez egy kis magyarságot magába az meri felvállalni, és nem azt, hogy megyek ki megyek ki... Csak azt nem értem hogy mi a frászért akarnak ki menni, akár még kutyaszart is söpörni, mivel másabb ott kint? Több fizetést kapsz? Igen, ami ugyanúgy elmegy, mint itt....


Tényleg némelyik ember szerintem azt se tudja mi az hogy Magyar....

2011. szept. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
"- rasszisták vagyunk, főleg, ha cigányokról van szó. " Ez nem rasszizmus hanem tapasztalat.
2011. szept. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
08-29 17:49: Mindent leirtál ami igaz. Sajnos ez van.
2011. szept. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!