Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az aluljáróban kéregetőknek...

Az aluljáróban kéregetőknek szoktál adni "pár forintot"?

Figyelt kérdés
Én ezzel kapcsolatban eléggé nagy dilemmában vagyok, majd megosztom Veletek ezt is, de előbb kíváncsi vagyok, ti hogy viszonyultok ehhez a hajléktalan-kérdéshez.
2011. aug. 26. 14:18
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adok, mert nincs nálam pénz, csak annyi, amennyinek már helye van (számla, alap élelmiszer), és hiába mondom majd az üzletben a kiló kenyér, liter tej és vaj megvétele után, hogy 10 forinttal kevesebbet adok, bocs, mert adtam a hajléktalannak, nem hiszem, hogy elengedik. Volt, hogy ott kért az üzlet előtt, mondtam, hogy amit veszek, abból majd adok, de neki pénz kellett. Aztán sokáig nézelődtem, úgy esett, hogy előttem fizetett (cigi, kannásbor, péksütemény a legdrágább fajtából és márkás csomagolt felvágott, ezt vette). Mikor meglátta, én mit pakolok ki, nem mert rám nézni sem. Azóta még sokszor láttam, de soha többet nem kért tőlem, elkerül.
2011. aug. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Az aluljárókban soha. Az egész fizetésemet rájuk költhetném. Hogy lehet eldönteni, hogy melyiknek adok, és melyiknek nem.

Egy út mellett álló - autósoktól kéregetőnek viszont többször is adtam. Minden reggel arra mentem dolgozni. Esőben, hidegben, melegben ő mindig ott állt egy táblával, de soha nem volt erőszakos. Udvarias, tiszta és főleg nem alkoholista ember volt.

2011. aug. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Jah és én is jártam úgy, hogy felszállt a metróra egy nő, majd hangosan elmondta a bánatát a kocsinak, hogy beteg a gyereke, stb, kellene pénz neki. Akkor sem volt felesleges pénzem, így felajánlottam az almámat, mondván, nincs más, de ezt szívesen adom. A nő mondhatni elfintorodott, hogy "csak ennyi?" - nem mondta, de ez ült ki az arcára..

Megértem, hogy pénz kell pl egy orvosi dologhoz, de ha nincs pénz, kaja sem, és a vitamin jól jöhet.. Ha tudom, hogy így reagál, fel sem ajánlom, mert nekem is jól jött volna.. -.-

2011. aug. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, ahogy többen írják, hogy nekik kimondottan a CSEREESZKÖZ kell.

Aki igazán rá van szorulva, az örülne a kajának is vagy az almának, bármi.

2011. aug. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Viszont volt egy néni az utcánk sarkán, ott kéregetett két férfival. Neki volt, hogy vittünk ki kétliteres üvegben csapvizet, vagy ha mentünk a boltban, két zsemlével többet vettünk, és 2-3 szelet párizsit, vagy ha volt otthon száraz kenyér, vagy bármi, akkor azt odaadtuk neki. Mondtuk, hogy pénzünk nekünk sincs, de így tudjuk segíteni, nagyon kedvesen köszönt mindig, és mindig nagyon hálás volt, és megköszönte.
2011. aug. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 ava87 ***** válasza:

Ha van nálam apró, akkor adok, de csak annak, aki: köszön, tisztességesen kér, nem bámul bele a pénztárcámba.

Hogy mire költi, az nem az én dolgom.

2011. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, ez a beteg a gyerekem duma:D És az emberek be is dőlnek. A múltkor a 4-6-os vonalán felszállt a villamosra egy kis néger gyerek bekötött kézzel, nem szólalt meg csak egy kis dobozzal ment oda mindenkihez és egy nagy füzettel, amire nagy betűkkel volt írva valami. Hát mondanom se kell, majdnem mindenki elfordult tőle, rá se nézett. Hozzám oda se jött(jól is tette).
2011. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
csak ha a családtagomról van szó!
2011. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Évekkel ezelőtt,amikor először jártam Budapesten,csak bámultam,hogy mennyi kéregető van.Alkalmanként adtam,fogalmam sincs,hogy miért,de adtam.Sajnáltam őket...Bizony,az összes fizetésed elmenne,ha mindenkinek adnál.

Vidéken élek,itt nem találkozunk koldusokkal.Egy nagyáruház parkolójában próbálkoznak,de róluk kilóméterekről látszik,hogy piára,cigire kell.Nekik még egyszer sem adtam.

2011. aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Változó, attól függ, éppen hogy állok anyagilag. Valamint ha sokan vannak, akkor inkább nem adok, mert nem tudnék mindenkinek vállalható összeget adni. Fedél nélkült viszont szinte mindig veszek.

Az nem érdekel, mire költi, ha neki alkoholra kell, akkor vegyen alkoholt. Nem gondolom, hogy jogom lenne eldönteni, mire van szüksége, még akkor sem, ha tőlem kapta a pénzt.

2011. aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!