Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az aluljáróban kéregetőknek...

Az aluljáróban kéregetőknek szoktál adni "pár forintot"?

Figyelt kérdés
Én ezzel kapcsolatban eléggé nagy dilemmában vagyok, majd megosztom Veletek ezt is, de előbb kíváncsi vagyok, ti hogy viszonyultok ehhez a hajléktalan-kérdéshez.
2011. aug. 26. 14:18
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
10%
Akinek olyan nagyon pénz kell, az tegye meg érte a létező legfáradtságosabb dolgot: vállaljon munkát. Milyen egyszerű lenne már nekem is csak kinyújtani a markomat, hátha valami balek telerakja zsével..
2011. aug. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 ava87 ***** válasza:

Érdekes, hogy mindenkinek olyan tapasztalata van, hogy nem fogadják el az ételt. Velem még ilyen nem fordult elő. Mondjuk sokan valószínűleg óvatosságból teszik ezt, hallottam én már olyanról, még régebben, hogy megmérgeztek hajléktalanokat. Tőlem talán azért fogadták el - nem sokszor fordult elő, de párszor igen -, mert előtte én is ettem belőle. Volt, hogy indultam el otthonról, vettem a boltban egy pogácsát. Míg vártam a buszt, elkezdtem enni, de rájöttem, hogy nem is vagyok éhes, zacsi nem volt nálam, nem akartam betenni a táskámba, mert morzsált. Állt nem messze egy hajléktalan, odaadtam neki, mondtam, hogy mégse vagyok éhes, de ha kéri, egye meg nyugodtan. Elfogadta, nem tudom, hogy megette-e, mert jött is a buszom, de másnap összefutottam vele újra, és megköszönte.

Hasonló esetem volt már szendviccsel meg fánkkal is, ilyen formában, hogy már ettem én is belőle, mindig elfogadták.

2011. aug. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Nem adok.

Amerre én járok (Határ út - Árpád híd /volán busz/) rengeteg hajléktalan kéregető van, nincs olyan nap, hogy ne találna be valaki. Nem fogom osztogatni azt a kevéske pénzemet, hogy eligya.

Kaját adtam, nem kellett, kapják be.

2011. aug. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!