Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szoktál a kéregetőknek pénz...

Szoktál a kéregetőknek pénz adni? Vagy milyen szöveggel hajtod el őket?

Figyelt kérdés
2009. jún. 9. 15:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
Mindig van a kocsimban apró,de naponta 1-2 kéregetőnek adok.100-200ft.Máskor egyszerűen elfordítom a fejem,és ebből altalában értenek.
2009. jún. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
hozzám általában úgy jönnek oda, hogy éhesek és nincs e egy kis apróm kenyérre...olyankor odaadom neki az egyik szendvicsemet...ha tényleg éhes és nem piára kell neki, hálás lesz érte (ráadásul egy finom sonkás-sajtos szendvics szinte úri éteknek számít náluk)....ha látom, hogy nem tetszik neki, vagy a fejemhez vágja, hogy neki pénz kell, akkor megmondom neki, hogy a pánzt nem tudod megenni, de a szendvicsem meg tudtad volna... (és egyszerűen otthagyom)....de általában ez kevésszer fordul elő és nagyon hálásak szoktak lenni a kajáért...néha egy egy szál cigit is adok nekik, főleg ha látom, hogy valamelyik a kukában keresgél csikkek után
2009. jún. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%
Pénzt nem, inkább étellel-üdítővel segítem ki, ha tudok éppen segíteni, egyszer egy anyukának kisgyerekkel adtam péksüteményt, ami nálam volt, nagyon hálásak voltak érte, igaz, ők tényleg nem az iszákos-dohányos "fajta" voltak, de pénzt nem adok, mert aki rászorul, az elfogadja, ha megveszem, aki nem fogadja el, az meg ne költse olyanra a pénzt, amit adok, amire nem adnék (alkohol, cigi).
2009. jún. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%
Csak és kizárólag Bólogató Attilának adok pénzt, Debrecenben a Piac utcán. Neki is csak azért, mert a neve és lénye már egybeforrt Debrecen belvárosának látképével :D
2009. jún. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%

egyetértek az utsó válaszolóval XDD

amúgy én adnék, mert nagyon nagyon sajnálom őket, néha sirni is tudnék, de sose adok. 1 az mert attól még félek tőlük XD 2 meg nem mindig van nálam pénz.

2009. jún. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Van erről az Attiláról képed?
2009. jún. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Sétálj el egyszer Debrecenben a nagyállomástól a nagytemplomig, biztosan belebotlasz :) nekem is sikerült már vagy háromszor-négyszer, pedig nem is lakom ott
2009. jún. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%
Húú, ezt a bólogatós csövit már én is láttam párszor a Piac utcán meg a Főtéren is. nem tudtam, hogy Attila a neve:D (Debben tanulok)
2009. jún. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
kisgyerekeknek nem szoktam adni, mivel őket a szüleik hajtják ki az utcára, és az a cél, hogy rongyosak legyenek, az a pénz úgyse a gyerekeké lenne végül, sajnos:( Öregeknek, kisgyerekes anyáknak szoktam adni. Hajléktalanok közül nem mindegy. Amelyik nagyon rosszul betegesen néz ki, annak adok pénzt, de amelyik életerős az menjen el dolgozni, ne kéregessen. Ugyanigy nem adok ételt annak a hajléktalannak aki képes azt mondani, hogy kajára kell. Mivel hazudik: étel mindig van a szociális otthonban, arra nem kell költeniük. Ugyanakkor ha jó kedvemben vagyok, éppen sok pénzem van és jön egy hajléktalan, hogy adjak pénzt mert piát akar venni, akkor szoktam adni (az őszinteséget dijazom)
2009. jún. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
98%
Én soha nem szoktam adni, mivel nekünk is alig van, anyum az egyedüli kereső, és így is minden pénzünk elmegy, pedig ételt csak nagyon az alapot vesszük. Véleményem szerint ha valaki akar dolgozni, az tud is. Tőlem ne kérjen olyan, aki még arra sem képes, hogy legalább megpróbálná helyre állítani az életét.
2009. jún. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!