Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az aluljáróban kéregetőknek...

Az aluljáróban kéregetőknek szoktál adni "pár forintot"?

Figyelt kérdés
Én ezzel kapcsolatban eléggé nagy dilemmában vagyok, majd megosztom Veletek ezt is, de előbb kíváncsi vagyok, ti hogy viszonyultok ehhez a hajléktalan-kérdéshez.
2011. aug. 26. 14:18
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Pénzt nem adok soha. Ki tudja, mire költi? Alkoholra, cigarettára? Ételt nem fogadják el legtöbbször, ezért nem adok én már gyakran, régebben adtam.

16/L

2011. aug. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Ha van nálam apró azt odaadom, de papírpénzt senkinek.
2011. aug. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Adjon nekik a f@szom!!Én aluljáróban dolgoztam.Hát ne tudjátok meg, hogy az az alkoholista csürhe mit képes csinálni.Az aluljárót tele hugyozzák, volt amelyik a nagy dolgát is oda csinálta, ami kaját kaptak azt szétdobálták.Némelyik szipuzott is.Büdösek.Annyi pénzt össze koldulnak, hogy eszük ágában sincs dolgozni menni.Ingyen élő alkoholista csürhe a többsége (tisztelet a kivételnek, mert volt amelyikkel jóban voltam, és semmi probléma nem volt vele)

Egész nap cigi,pia, ja meg verik egymást és lopkodnak.Télen is megy a szöveg, hogy azért nem mennek szállóra, mert, hogy ellopják a dolgaikat...hahahaha..ez egy baromság!!!Azért nem mennek, mert oda nem lehet menni ittasan.

És amikor megy a busszal az ember akkor is ezeket kell szagolni, és ezektől lesz rühes is az ember.

Nem tudom leírni az érzelmeimet, mert annyira fel vagyok háborodva ezen az egészen!!!!!

2011. aug. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Munkába menet én gyakran találkozom egy fiatal roma lánnyal. Mindig ugyanazt kéri: pénzt, mert nem tudja eltartani a gyerekeit.

Én 25 vagyok, nálam jóval fiatalabb ez a lány. Volt hogy adtam (leginkább amiatt, hogy hagyjob békén, na meg félek a sleppjétől...), de olyan is volt, hogy elmondtam neki: én még azért nem vállalok gyereket, mert egyenlőre épphogy magam, meg a lakásom fenn tudom tartani. Igen, jóval könnyebb megcsinálni, mint eltartani.


Sajnos nem úgy láttam rajta, mint akihez eljutott ennak a kioktatásnak a mondanivalója.

Az viszont egyenesen gusztustalannak találom, hogy cigizik és iszik terhesen. Inkább ennek a nőnek a gyerekit sajnálom: belőlük is ugyanilyen felnőtt lesz.

2011. aug. 26. 14:43
 25/33 anonim ***** válasza:
Felénk is van egy ilyen nő. Szerencsétlen gyerekek csak a bölcsibe esznek.
2011. aug. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

A bolt előtt szokott egy férfi ülni a földön takaróval és a kutyájával. Nem kéreget,viszont a kutyájának van kitéve egy doboz,és szinte minden második ember vesz a kutyájának dobozos kutyakonzervet,vagy letesz valami csontot és odaviszi.Az öreg pedig nagyon hálás érte!


Aki odajön hozzám kéregetni annak tutira nem adok semmit,kivéve ha valami normálisabb fazon csak 1 szál cigarettát kér. Én mondjuk nem nyúlok bele a táskámba,mert nehogy kiraboljanak,ezért csak cigit adok.


Ha éppen "tele vagyok"(lásd van a zsebemben 1db százas vagy ötvenes ami nem fog tőlem hiányozni,akkor ha elmegyek 1 csöves mellett akinek van kitéve doboza,abba bele ejtem.Jobb esetben megköszöni és azt mondom,szívesen!



Sztorik:

Gimiben osztálykiránduláson 1 csöves jött oda hozzánk,mondván éhezik.Az osztálytársam fogta a jól megrakott szenvicseit és felajánlotta a csövesnek(anyukája készítette neki a kirándulásra).Már nem emlékszem,hogy a csöves mit csinált,de elutasította a szendvicset...


Apám zsebe mindig tele van aprókkal,ő gyakran ad hajléktalanoknak.Bár neki olyan a külseje,hogy nem mernék kisvárosban megtámadni..Lényeg,hogy egy koldus nő kért tőle kajára.Apám mondta neki,hogy jöjjön be vele a pékségbe és vesz neki! A pékségben az eladók csak lestek,hogy az öltönyös férfi a hajléktalan nőnek vásárol kenyeret.Mikor kimentek a nő megszólalt:"Szomjas is vagyok". Erre mondta neki, hogy nyugodtan menjen le a kocsmába,egy pohár szódát biztosan fog kapni a pultostól ingyen!

Hát a nő nagyot nézett. :D (bár tény,hogy azért

2011. aug. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: engem se érdekel mire költi. Vegyen belőle nyugodtan alkoholt,vagy cigit,nekik már egyrészt úgyis mindegy mit csinálnak, nincs semmijük,legalább annyi örömük legyen, hogy jól berúgnak és alszanak egésznap a földön....
2011. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
72%

De ettől függetlenül tényleg undorító,hogy a buszok és az aluljárók büdösek,és terjesztik a betegségeket...



És ami engem végtelenül felháborít: tilos az aluljáróba cigizni.Na már most, felüdülés volt rágyújtani az aluljáróba mindig, hisz még a cigi füstömnek is jobb szaga volt,mint ami az aluljáróban van egyébként.Most hogy nem lehet rágyújtani, nem tudnék keresztül menni pl a nyugati aluljárón a szagok miatt...

2011. aug. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:31


Azzal a gyerekkel már én is találkoztam. A Borároson szálltam fel, és a gyerek tőlem úgy tíz méterre cigizett. A szemem láttára nyomta el a cigijét, amikor jött a villamos, és látta, hogy látom, de ezek után még volt pofája odajönni a "beteg az anyám segítsenek stb." táblával és rázni előttem a poharát...

2011. aug. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Pénzt sosem adok, de ha az illető úgy néz ki, akkor felajánlom a maradék szendvicsemet, ha van.

A többség visszautasítja, de ismertem egy-két hajléktalant, aki szívesen fogadta a pár falatot, rokonom a maradék ebédet is leküldte nekik egy zacskóban, amit ő már nem bírt. Na nekik szívesen.


Sajnos elég gyakori, hogy a pénzt kéregető vézna csaj mögött húsz méterrel ott figyel a strici, a főnök...

2011. aug. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!