Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az ilyen emberek hogy tudnak...

Az ilyen emberek hogy tudnak így élni?

Figyelt kérdés

Nemrég láttam egy ismeretterjesztő filmet az Észak-Kaukázusról és eléggé ledöbbentett. A filmben elhangzott hogy rendszeresek a terrortámadások (ugye az Észak-Kaukázusban rengeteg nép él, hiába van Oroszo.-ban, pl Ingusföld, Dagesztán stb.) és az embereket ez egyáltalán nem érdekli. Létezik a vérbosszú, az emberek legálisan tarthatnak otthon fegyvereket, ráadásul ezt mind úgy hogy az adott kis köztársaságban (Pl Ingusföldön) nincs háború. (Hiába van az orosz Föd.-ban, akkor sincs ott háború).


Etnikai viszályok nincsenek, mindenki a saját kis köztársaságában él. De nem értem. Ha a terrorcselekmények szinte heti rendszerességűek, ha csak úgy lelőnek valakit mert bosszú stb stb, akkor ezek az emberek miért nem félnek?


Pl én (vagy akár más is) nagyon félnék még iskolába is elmenni, tudván hogy bármi robbanhat mellettem, bárki lelőhet, bárki "bosszút állhat" rajtam. Ezek az emberek miért nem félnek?



(most a "mert nincs veszteni valójuk"-on kívül mert jelenleg nincs háború, se zavargások. És tételezzük fel hogy NEM OLYAN emberekről van MOST szó akik elvesztették a családjukat a háborúban)



Ti nem félnétek vagy csak ők ilyen mentalitásúak hogy nem félnek?


2011. szept. 2. 22:23
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
vagy akár kimerészkedni otthonról
2011. szept. 2. 22:26
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert ebben nőttek fel.

Dél Amerikában majd bef.stam a közlekedéstől. Kint férjhez mentem, idejött a férjem, aki csak lesett, milyen nyugis a közlekedés. Láttunk egy karambolt, kiszállt a két autós, és a fejüket vakarva nézegették a kocsikat. A férjem meg nem értette, hogy miért nem veri meg a vétlen a másikat, miért nincs bunyó.

Évekkel később hazalátogatott, és elmondta, hogy autót kellett bérelnie, és rettegett ott vezetni, holott ott nőtt fel..

Szóval megszokás kérdése is.

2011. szept. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

bocsi, de rossz a kérdésed.

Dehogynem szar nekik, de ott születtek, ott van a házuk, nem tudnak elmenni, mert pénzük az nincs, máshol hajléktalanok lennének.

Sokan elmenekültek már.

2011. szept. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

így igaz első.


Unokatesóm Angliában született, hazajött a múlt nyáron és egyszerűen nem hitte el, hogy mi a tesómmal itt hogy vagyunk képesek élni a nyomorban, putriban(!), koszban, szegénységben, bűnözésben.

Hozzáteszem, hogy nem is vagyunk annyira csórók.

2011. szept. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Keresem, de nem találom azt a kérdést, amit egy vidéki tett fel, hogy Budapest egyes részei mennyire biztonságosak. Ha jól emlékszem, a Deák tér és hasonlóak voltak, fényes nappal. Írtam, hogy én még a gyerekekkel is simán sétálok ott..

Szóval még Magyarországon is vannak, akik nem értik, hogy a budapestiek hogy képesek itt élni ebben a fertőben, koszban, káoszban és a rettegéstől hogy megkéselnek az utcán hazafelé.

2011. szept. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Ott ezt már megszokták.

A terrorizmus szót azok találták ki akiknek van félnivalójuk. A terrorista szót valójában arra találták ki hogy megfélemlítsék az embereket. A terroristáknak a rendszer az ellenségük esetleg pár politikus személy. Nem a köznép nép. Mindenkinek a szülőföldje az otthona , így azt ismerik születésüktől kezdve. És ezért nem mennek onnan el csak esetleg nagyon kevesen. Az hogy van fegyverük olyan természetes és megszokott dolog ,mint hogy van késed villád. Sok bűnöző is van. Pont ezért védd meg magad alapon lehetőséged van fegyvert tartani/használni. De ha belegondolsz nálunk se jobb a helyzet Magyarországon. Naponta több olyan bűncselekmény történik amit be se jelentenek. itt nem lopásra gondolok hanem gyilkosságokra. a BRFK adatai szerint(ha nem hiszed keress rá) 40 ezer ember van körözés alatt vagy eltűntnek nyilvánítva. (Az egy nagyobb megyeváros) És még megvédeni se tudod megad mert csak a bűnözőknek vannak fegyvereik a polgároknak szinte semmi. Terrorelhárításunk van Fegyverneken meg a rendőrautóba benzin sincs. Jogilag meg se védheted magad. Tovább fokozva az emberek fizetése 70 ezer Ft amiből a megélhetés 120e de kitermelsz meg 360ezer Ft amit kifizet egy cég az államnak adó formájában ,hogy ki tudja neked fizetni a 70ezres minimálbért. Ha veszel egy autót részletre megnővelik tetszés szerint triplájára a törlesztőt majd elviszik az egész kocsid hiába fizetted és még te tartozol.

Kérdést én teszem fel... Mert így élni jobb??

2011. szept. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mindenhez hozzá lehet szokni. Ausztráliában például halálos csípésű medúzák élnek a tengerben, az ottaniak mégis vígan lubickolnak benne.
2011. szept. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Jó az értem de én az ilyenekre is gondolok mint pl a Beslan-i vérengzés.

Beslan (Beszlán) városa Észak-Oszétiában van ami szintén ugye a Kaukázus, csecsen TERRORISTÁK bementek egy általános iskola tanévnyitójára, bombát raktak oda stb fenyegették hogy az oroszok (itt nem értem hogy az oszétoknak ehhez mi köze van) vonuljanak ki Csecsenföldről. A hozzátartozók meg kint álltak a suli előtt sokan fegyverrel lövöldöztek befele, de sajnos sikertelenül.

A bombát felrobbantották, a többit már nem részletezem.

És ez egy átlagos iskola volt átlagos kis város.


Oké hogy az ilyen szörnyűség ritka, de akkor is. Oké hogy nincs pénzük, nem tudnak(vagy nem akarnak) elköltözni de nem tudom hogy az ilyet hogy lehet megszokni.


Amúgy a Dél-Amerikai közlekedés milyen ? (egyik kommentelő válaszában)

2011. szept. 3. 09:05
 9/17 anonim ***** válasza:

"Amúgy a Dél-Amerikai közlekedés milyen ? (egyik kommentelő válaszában)"


Index az dísznek van, a dudát nyomják mint az állat, meg a gázpedált. Rengeteg autó, hangzavar, mert a buszok ajtajában áll egy ember, a cobrador, aki kiüvölti, hogy merre menjenek. Ha befut több kisbusz, akkor mint az állatok üvöltöznek. Kijelölt megálló ritka, engem egyszer kitett a busz a belső sávban, mert ki se kanyarodott a szélsőbe...

Nincs olyan, hogy lelépek a zebráról, és akkor megáll... nem, nem áll meg, egyik helyen 10 percet!!! álltam egy zebránál egy tömegben, mert senki sem engedte el a gyalogosokat.

2011. szept. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Értsd meg, hogy meg lehet szokni. Lehet, hogy neked hihetetlenül hangzik, de ez az igazság. Szerinted a Rio de Janeiro-i nyomortelepeken nem élnek emberek? dehogynem.

Afrikában miért élnek 1 milliárdan?


22:49-nek tökéletesen igaza van, Magyarország sem egy álomhely, mégse menekült el 10 millió ember, pedig már meg is tehetnénk, mert az EU-ban szabad a személyek mozgása.


Miért lakik mégis itt 10 millió ember, a nyugat-európainál sokkal rosszabb helyzetben?

Mert ide születtek,itt van a lakóhelyük,a rokonaik, a barátaik, a munkájuk (már akinek). Mert ez a hazájuk.

Ha ezt nem fogod fel, akkor többet már nem tehetek érted.

2011. szept. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!