Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az ilyen emberek hogy tudnak...

Az ilyen emberek hogy tudnak így élni?

Figyelt kérdés

Nemrég láttam egy ismeretterjesztő filmet az Észak-Kaukázusról és eléggé ledöbbentett. A filmben elhangzott hogy rendszeresek a terrortámadások (ugye az Észak-Kaukázusban rengeteg nép él, hiába van Oroszo.-ban, pl Ingusföld, Dagesztán stb.) és az embereket ez egyáltalán nem érdekli. Létezik a vérbosszú, az emberek legálisan tarthatnak otthon fegyvereket, ráadásul ezt mind úgy hogy az adott kis köztársaságban (Pl Ingusföldön) nincs háború. (Hiába van az orosz Föd.-ban, akkor sincs ott háború).


Etnikai viszályok nincsenek, mindenki a saját kis köztársaságában él. De nem értem. Ha a terrorcselekmények szinte heti rendszerességűek, ha csak úgy lelőnek valakit mert bosszú stb stb, akkor ezek az emberek miért nem félnek?


Pl én (vagy akár más is) nagyon félnék még iskolába is elmenni, tudván hogy bármi robbanhat mellettem, bárki lelőhet, bárki "bosszút állhat" rajtam. Ezek az emberek miért nem félnek?



(most a "mert nincs veszteni valójuk"-on kívül mert jelenleg nincs háború, se zavargások. És tételezzük fel hogy NEM OLYAN emberekről van MOST szó akik elvesztették a családjukat a háborúban)



Ti nem félnétek vagy csak ők ilyen mentalitásúak hogy nem félnek?


2011. szept. 2. 22:23
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Én felfogom de azért te is láthatod hogy pl közbiztonság terén elég nagy a különbség Magyarország és mondjuk Ingusföld között.

Oké hogy itt se a legjobb, de mégsem kell állandó rettegésben élned hogy mikor lőnek le, mikor robban melletted vmi stb.

2011. szept. 3. 16:05
 12/17 anonim ***** válasza:
Tényleg megszokás és kész. Ők ebbe születtek bele, ez természetes... Nekünk az, hogy metrózunk, mozgólépcsőzünk meg átmegyünk a forgalmas utakon, egy vidéki faluban felnőtt embernek már ez is az öngyilkosság kategória és nem érti miért nem f.sunk, hogy elüt az autó és meghalunk.
2011. szept. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Kisvárosban élek, és a Budapesti közlekedés nekem is életveszélyesnek tűnik. Főleg biciklivel. Az autók közt szlalomozni a többsávos úttesteken, meg az egymást érő kocsisorok mellett... Egyszer kipróbáltam, majdnem halálfélelmem volt, baromira be voltam sz.arva :)
2011. szept. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerű beszűkültség azt gondolni, hogy ez az itteni "nyugati civilizáció" a létező világok legjobbika.
2011. szept. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Min ahogy itt megszokták,hogy az embert fejőstehénnek nézik és éhbérért csicskáztatják meg hülyének nézik, és sokakat ez nem zavar, mert itt ez a mentalitás.

Ott ők is megszokták a maguk körülményeit és kialakított bennük egy ilyen lehetetlen mentalitást.

2011. szept. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

hát mert megszokták mert itt nőttek fel


most ha te ott születtél volna mondjuk Afrikában,és ott nőttél volna fel,akkor idehoznának pl Mo.-ra,akkor neked is elképzelhetetlen lenne hogy itt van kaja,meg minden,az Afrikai embereknek meg enni sincs mit


nekik is olyan hogy ott nőttek fel,ott élnek évek óta,úgyhogy nekik ez a természetes,ha ide jönnének,ők is simán elcsodálkoznának hogy na vajon itt miért nincs háború?

2011. szept. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Én pécsi vagyok és amikor először jártam Pesten nagyon megijedtem, mert egészen más a tömegközlekedés , mint vidéken. Eleinte többször el is tévedtem, de másfél hét múlva már úgy közlekedtem, mintha évek óta ott élnék. Persze nem az egész városban , de nem kellett mások segítségét kérnem, hogy megtaláljak valamit.


Azok az emberek egyszerűen nem akarnak állandóan rettegni. Ennyi. Persze biztos van bennük néha egy-egy rossz gondolat, mi van, ha épp most robban a gyerekem sulija vagy ilyesmi, de nem szabad mindjárt a legrosszabbra gondolni, és ahogy a többiek is írták, ezt szokták meg.

Afrikában pl el nem tudnák képzelni egyes népek, hogy két lyukból valami villámszerű cucc jön, aminek segítségével egy fényes dobozból mindenféle hangzavar távozik stb. Nekünk meg ez természetes.

2011. szept. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!