Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Már az utcára is...

Mit tegyek? Már az utcára is félek kimenni miatta :S

Figyelt kérdés

az iskolában egy gyerek 3 éve állandóan beszólogat,és kitaláltak egy nevet és most is,sétáltunk délután barátnőmmel,beszélgetünk,erre ott jön hirtelen velünk szemben és elkezd ordibálni hogy milyen ronda vagyok,meg stb ....

és már az utcára se megyek ki egyedül,meg majdnem mindennap mosok hajat,mert ha pl nem mosok hajat mielőtt kimegyek az utcára,akár csak pár percre is,ilyen fél másodpercenként nézem magam vagy egy pocsolyába,vagy a telómba,vagy valami tükörben hogy nem nézek-e ki rosszul,meg barátnőmék is mondták hogy már idegesíti őket,hogy szószerint PERCENKÉNT kérdezgetem,hogy hülyén áll a hajam? bénán nézek ki? hülyén nézek ki? biztos nem nézek ki hülyén? ugye nem áll szarul a hajam? ugye nem rossz a ruhám?

meg a buszon is,amikor hallom hogy valahol előrébb pl fiatal lányok ott beszélgetnek,meg röhögcsélnek,elkezd remegni a lábam,meg hirtelen nem kapok levegőt és majdnem elsírom magam,mert mindig arra gondolok hogy biztos rólam beszélnek hogy milyen rusnya vagyok ...

és amikor az utcán megyek,és szembejön velem valaki,mindig úgy érzem,hogy minden ember engem néz,és olyankor nem tudom miért,de elvesztem az uralmam a lábam felett és azt se tudom mit csináljak,legszivesebben ott helyben elsüllyednék ...

úgy érzem magam,mintha egy selejt lennék

mindenki szebb nálam

ráadásul a saját apám is mindenkinek arról beszél hogy milyen dagadt vagyok

múltkor is jött barátnőm és elkezdte neki mondani hogy nézzed már, x(vagy is én) hogy meghízott! nézzél már rá,mekkora segge van! erre barátnőm mondta neki hogy jó de ő ezt most nem akarja végighallgatni ...

és állandóan ezzel cikiz apám,hogy milyen kövér vagyok,de múltkor megemlitettem nekik hogy kosarazni akarok a suliban (ami tök ingyen van) elkezdtek röhögni,és azt mondják anyámék,hogy jajj dehogyis,te semmire nem vagy jó,nem is tudnál kosarazni!!...

néha már azon gondolkodok,jobb lenne ha egyszer amikor senki sincs itthon,felakasztanám magam,úgyse hiányoznék senkinek ...

viszont barátnőm meg azt mondja hogy szép vagyok,és hogy ne foglalkozzak velük ....

de ezt már nem tudom figyelmen kívül hagyni!

meg a másikaz,hogy barátnőmnek azért sem hiszek,mert ő a barátnőm,és tudom,hogy csak azért mondja,hogy ne érezzem magam rosszul ...

de amúgy néha így elgondolkodok,és arra jutok hogy nem is vagyok ronda ...

jó nem vagyok egy szépségkirálynő,de végülis nincs se nagy orrom,se gülü szemem,se bajszom,semmi különös nincs rajtam ...

és azt sem értem,miért csúfol az apám is hogy milyen kövér vagyok,mikor a kezeim is pálcikák,egyedül a hasamon meg a combomon vagy egy nagyon pici fölösleg ...

szerintem nem is vagyok annyira gáz ....

de még is mindenki csúfol

már próbáltam lefogyni,de mindig az lett belőle,hogy egy hétnyi futás után feladtam,mert túl türelmetlen vagyok és azt hittem,ezt a pici fölösleget pár nap alatt lefutom,ehelyett még híztam is a mérleg szerint ...

mit tegyek?

13l


2011. szept. 3. 19:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%
Sajnállak. De nem tehetsz róla, hogy csúnyának néz mindenki. DE ez szerintem is a korral jár, biztos elmúlik majd.
2011. szept. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Vadidegeneknek meg lúzerforma s*ggfejeknek akarsz megfelelni?

Hozhatod a legjobb formád akkor is találnak rajtad fogást.

Sz*rd le ki mit mond!


"Nem az a lényeg hogy MIT, hanem hogy KI mondja!"

2011. szept. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

mondjuk igazatok van ...

végülis eleve kár egy ilyen kis lúzer miatt keseregnem ....

sokat segitettetek :)

2011. szept. 3. 19:59
 14/22 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos én is így vagyok, pedig én már 22 éves vagyok. Ha pl. sétálok utcán, és látom, hogy egy padon emberek, fiatalok ülnek, egyszerűen nem merek elmenni előttük, inkább kerülök. Mindig azt hiszem, hogy rólam beszélnek, hogy bénán nézek ki, hogy bénán áll a hajam...

Van rajtam súlyfelesleg, annyira szégyellem. Ha esetleg elmegyek ebédelni valahová (egyetemista vagyok), mindig az jár az eszemben, hogy mit gondolhat, aki kiszolgál. Biztos azt gondolja, hogy "Na a tehén jött zabálni." ... és hasonlók.

Komolyan. Szörnyen érzem magam. Szóbeli vizsgák előtt kb. haldoklok, rosszul vagyok, hogy mások előtt kell beszélnem, megjelennem.

Elegem van ebből :( De akkor is ez volt, amikor még 65 kg voltam :( Nem tudom mit csináljak, de nagyon rossz így :(

2011. szept. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
100%

Figyelj!Higyj nyugodtan a barátnődnek. Lehet hogy tényleg azért mondja hogy jól érezd magad, de legalább kedves gesztus tőle. Egyébként meg ha arra jutsz hogy nem is vagy ronda, akkor meg ne fogadj el más véleményt!:) Szerintem próbálj meg visszavágni annak aki beszól."Nézd már mekkora segge van!" mondd neki hogy legalább én kényelmesen ülök, nem úgy mint te a csontos p*csádon. (kicsit durván fogalmaztam, de szerintem ennyit simán megtehetsz) Ha meg úgy érzed, hogy mindenki téged néz vigyorogj vissza és ne zavarjon. Engem is nagyon zavar ha megbámulnak, de nekem ez bevált módszer. Ha meg problémád van a hajaddal hogy "milyen hülyén áll, ne nézdd meg percenként! Nekem i s a kis "babahajak" mindig kibújnak a copfból( göndör a hajam úgyhogy külön hülyén néz ki) egyszerűen elfelejtem és próbálok nem foglalkozni vele. Aztán hazajövök, belenézek a tülörbe elszörnyedek hogy így néztem ki a buszon egész végig!? Aztán arra gondolok hogy legalább vigyorogtak egy jót az emberek és kész. Aztán elfelejtem! Apukád meg nem tudom miért szól meg. De szerintem mondd meg neki hogy te így jól érzed magad, és most már hagyjon ezzel békén mert téged nem érdekel. Remélhetőleg ez segít. Öngyilkosságon meg ne gondolkozz! Nekem is voltak ilyen mély pontjaim, de sokkal jobb ha ilyenkor megtalálod az aznap jó dolgait. Olvastam vcalahol hogy növeld az önbizalmad azzal hogy minden nap felírsz 3 dolgot amire büszke vagy azon a napon. Szerintem ez segít is. Általános iskolában én is duci voltam (hasban főleg), előnytelenül öltözködtem, és szemüveges is vagyok még hozzá(4 éves korom óta). Mindig csúfoltak a lányok akik "szépek, meg menők" voltak. Utólag visszagondolva hülye p*csák. Én voltam a különc stréber az ikertestvéremmel együtt, ráadásul 3. ban kerültünk oda másik suliból, ígyhogy ehhez képest még az ujjonc is, de valahogy túléltem. Figyelmen kívül hagytam a beszólásokat, később vissza is vágtam. Aztán elmentem 6 osztályos gimibe, ahol sokkal sokkal kedvesebb meg segítőkészebb mindenki. Próbáldd meg túlélni ezeket a helyzeteket, aztán 8. után elmész egy másik suliba egy "új életbe", új emberek közé. Ez a tudat vígasztaljon. Tényleg próbáld megtalálni a pozitívumokat az életben. Ha gondolod felveheted velem a kapcsolatot, szívesen elbeszélgetek veled, mert kicsit magamra ismertem ebben a leírásban. Az e-mail címemre ne írj mert nem működik. Majd megbeszéljük. Remélem segítettem!

14/l

2011. szept. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

utolsó előtti: sajnállak :S

utolsó: köszi .:)

ez igaz,már én is előre várom a közép sulit,szerintem az sokkal jobb mint az általános ...

de addig még sokat kell várnom,még csak most lettem 7.-es :S

de valahogy megpróbálom túlélni :D

2011. szept. 3. 20:28
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Az a két év hamar elmegy. Én most léptem nyolcadikba, de a tavalyi év oly' gyorsan lepergett, hogy ha nem éltem volna át, el sem hinném. Ki lehet bírni.

Amúgy a monológod sulis része dettó igaz rám is, ergo engem is körberöhögött már a komplett évfolyam, bár engem legalább otthon hagynak lógva. Tudom, milyen érzés az emberek ferde szemmel méregető pillantásaitól rettegve lépni az utcára - nem kellemes.

A tükörben álló látványra alapozz. Ne érdekeljen mások véleménye, kismillió oka lehet a kötözködésnek. Közel sem biztos, hogy nem valamiféle hátsószándék vezérli a rosszakaróidat; még az is benne van a pakliban, hogy irigyek valamiért.

Summa summarum: MAGADNAK higgy, ne a tucatnunciknak!

A szüleid meg (elnézést, de) ritkanagy köcsögök, ha még tesznek is pár lapáttal a kisebbségi komplexusodra.

Szintén 13/L

2011. szept. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

utolsó: köszönöm :)

igazad van,lehet hogy irigyek ... bár nem tudom mire ...

ezt a 2 évet még valahogy átvészelem :)

2011. szept. 4. 10:31
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Van az osztályodban olyan, akit hasonlóan piszkálnak, mint téged?Ha igen akkor védd meg, állj ki mellette.Ezzel nem csak neki teszel jót, hanem magadnak is,mert ha látják, hogy vagy olyan jó és bátor, hogy mást megvédesz, azzal magadat is megvéded a piszkálódók elől.Nálam legalább is, ez így volt.Volt egy időszak, mikor nekem is meggyűlt a bajom pár piszkálódó idiótával, de volt egy szerencsétlen lány, akit még többet piszkáltak, de őt tényleg durván.Megsajnáltam és védelmembe vettem,barátkoztam vele (én, egyedül) és attól fogva nem szólogattak be nekem, legalább is, sértően nem, csak néha viccesen, a lányt néha még piszkálták, de lényegesen kevesebbszer és kevésbé sértően.Szó szerint, felemelő érzés volt.Valahogy rendeződtek a dolgok , a lánnyal pedig máig jóban vagyunk.
2011. szept. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ha ilyen lehetőséged nincs, jó megoldás lehet az is, ha olyan emberrel kezdesz barátkozni, akit "tisztelnek" a beszólogatók.Aki nagy szájú(de jó szívű!)és ha te nem mersz visszaszólni, visszaszól ő helyetted.

Szintén tudok említeni egy példát.Közép suliban összebarátkoztam egy rokker lánnyal, abban a suliban nem sok hozzá hasonló stílusú volt.Kicsit tartottak tőle, pedig amúgy nagyon rendes volt, de hát ez nem volt a homlokára írva...Szóval, míg vele barátkoztam, kétszer is meggondolták a többiek, hogyan szólnak hozzám :D

2011. szept. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!