Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kihez forduljak pszichiáterhez...

Aryk István kérdése:

Kihez forduljak pszichiáterhez vagy pszichológushoz? M Mit tegyek? Mert már ott tartok, hogy az utcára sem tudok kimenni teljesen étvágytalan vagyok a munkahelyemre sem vagyok képes bemenni.

Figyelt kérdés
Hiába alszom mégis mikor felkelek annyira fáradt vagyok, hogy máris aludni akarok ismét. A fejemben pedig folyamatosan magamat szidom és már az öngyilkosságon gondolkozom.Ez az állapot már elég régóta van de most már eljutottam oda, hogy egyre súlyosbodik. Ide is csak nagy erőfeszítéssel írom ezt a kérdést, mert már nem bírom elviselni ezt az állapotot.
2011. jan. 2. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Sürgössen keresd fel a kerületi ideggyógyászatot.Fogsz kapni gyógyszereket,amik enyhitik a tüneteket.Sajnos ez másképpen nem megy.
2011. jan. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

inkább pszichiáterhez menj.


azért arra kíváncsi lennék, milyen munkahelyen dolgozol, ahol ezt tolerálják. (mármint ha nem mész be)

vagy neked nincs szükséged a pénzre?

2011. jan. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pszichiáterhez.
2011. jan. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És hogy tudok elmenni kell hozzá beutaló?Sajnos nem tudom,hogy hogy megy ez....

Amúgy nekem is szükségem van a pénzre nagyon is nem jó kedvemből nem megyek be hanem azért mert nem bírok közösségben lenni.valószínűleg ki is rúgtak már,hogy tegnap nem mentem be...

2011. jan. 2. 11:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Pszichoterapeutát keress, lehet akár pszichológus, akár pszichiáter, a fontos, hogy továbbképzésben elsajátította a lelki gyógyászatot, a pszichoterápia alkalmazását. A lelki bajokat a tabletta nem gyógyítja, csak elhülyít.

Feltétlenül keress egy jó és megfizethető szakembert, mert magától nem múlik el. Sajnos, az egészségügy csak a gyógyszereket finanszírozza, a mellékhatások nélküli pszichoterápiát, amely sem májadat, sem vesédet nem teszi tönkre, nem.

Nézd körül a Googleval az integratív pszichoterápia, integratív pszichoterapeuta címszavakkal is.

2011. jan. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nem tudtam, hogy a Gyakori kérdések nem jelzi, hogy innét jött a levél. Csak most ébredtem rá, hogy a Te leveledet törölhettem ki felnyitás nélkül. Kérlek, írj újra. Egy cím is segítene, mondjuk, hogy terápia.

A Gyakori kérdéseknek pedig üzenem, hogy oldja meg valamiképpen ezt a problémát, hiszen mindannyian felbontatlanul kiiktatjuk a váratlan, idegen emaileket. Jelezze, hogy innét indult, és ezzel átfutott egy megbízható vírusszűrőn. Nagyon fontos lenne, mert enélkül a kapcsolatteremtés lehetetlen.

Kedves kérdező, szíves elnézésedet kérem.

2011. jan. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyógyszeres kezelést mindenképpen fogsz kapni,mert a beszélgetések nem mindig válnak be.Na meg aztán a körzeti agyturkászt nem igazán érdekli a bajod.Ha mindenkivel kellőképpen foglalkoznának, beköltözhetne a rendelőjébe.
2011. jan. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Orvoshoz kell menni, ezután teljes kivizsgálás következik, nyilván a pszichiáterhez is beutalnak.


Sok minden lehet az oka. Nyilván te depresszióra gyanakszol, de lehet más is az alvás közbeni légzési problémáktól és más alvászavaroktól a vitamin- és nyomelemhiányokig. Úgyhogy kell egy alapos kivizsgálás. Depresszió esetén érdemes a gyógyszereken kívül a pszichoterápiát is igénybe venni, főleg a kognitív terápiát.


Amíg az orvosi rendelési időkre vársz, megteheted a következőt. Vegyél magad mellé egy bödön kávét, és maradj ébren egyszer egy egész éjszaka. Ha tényleg depressziós vagy, akkor reggelre vagy legkésőbb másnap délutánra lehet (az esetek 2/3-ában működik), hogy a depresszió megszűnik és hónapok óta először leszel kipihent és jó kedvű. A módszerből nem lehet rendszert csinálni, mert nem túl egészséges (és akkor sem ajánlott, ha másnap autót kell vezetned vagy gépeket kell kezelned). A következő alvás általában visszahozza a depressziót.

2011. jan. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos jelen helyzetben csak a körzeti agyturkász jöhet szóba mert nem tudom megengedni magamnak,hogy privát orvoshoz menjek.De viszont szükségem van a segítségre.A kávés eset pedig ismerős...gyakran csináltam ezt,hogy addig mentem amíg össze nem estem éveken keresztül.Mára már nem megy.Ma megyek időpontot egyeztetni a körzeti pszichiáterrel remélem a kezelés után jobb lesz majd..
2011. jan. 4. 12:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Sokat tehetsz magadért azzal, ha megtanulsz relaxálni,

Talán kicsikét tudnék így a távolból segíteni.

Keress csendes zugot a házban. Intézd el, hogy ne zavarjanak.

Ha lehet, feküdj hanyatt, de ülhetsz is. Koncentrálj tesi érzéseidre. Ahogy tested a matracra nehezedik,vagy talpad a földre. Koncentrációs készséged a gyakorlástól függ.

Feszítsd meg egyik lábadat, aztán lazítsd el. Karodat feszítsd egyenként, és lazítsd el. Aztán csípődet és derekadat, hátadat. Megfeszíted, elengeded, sorban. Végül arcizmaiddal, állkapcsoddal teszed ugyanezt. Közben egyre csak testdre figyelj. Ha elkandoztál gondolatban, térj vissza hozzá, testi érzéseidhez.

Ennél jobb és részltsebb leírását találtam ezen az oldalon:


[link]


De kezdheted az én egyszerűbb változatommal. Hasznodra lesz.

Talán azt is végig gondolhatnád, hogy fiatal vagy, munkád is van - a többi Tőled függ. Magadnak, Te teremted életedet. Lelki közérzetünk nagyban függ gondolatainktól. A rossz gondolatok rossz közérzetet szülnek.

A leírtak, sajnos, tényleg külső segítség szükségére utalnak, de hangsúlyozom ismét, hogy azzal együtt is csak Veled együtt lehet segíteni Rajtad.

Minthogy kereső foglalkozásod van, biztosan nem futja pénzedből lelki egészséged megteremtése érdekében pszichoterapeutára? Az interneten lehet találni nem horror áron dolgozókat is. Talán olyat is találsz, aki beleegyezik az elhúzódó fizetésbe. Popper Péternél olvastam ilyesmiről, de, mint talán tudod, a kitűnő szakember már meghalt.

2011. jan. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!