Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Párom barátja (nő) utál! Mit...

Párom barátja (nő) utál! Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Páromnak van egy nő barátja nagyon régóta jóba vannak, kénytelen voltam elfogadni hogy ő is olyan szinten van mint egy haver. Már amikor először bemutatott neki éreztem, hogy itt bajok lesznek. Már ugy nézett rám, hogy gyilkolt a szemeivel. Későbbi találkozásunkkor volt összetűzésünk, egész buli alatt engem kostolgatott majd elegem lett rákérdeztem, hogy ha valami baja van velem árulja már el ő azt mondta a szemembe: "Szimplán utállak nem tehetek róla, irritálsz úgy ahogy vagy!" Én lemerevedtem erre nem számítottam, soha nem találkoztam elötte ezzel a nővel, kedves voltam vele és barátkozó. Kértem páromat, hogy menjünk haza az egész bulimat elcseszte, egész haza uton sírtam, hogy hogy lehet ilyen szemét, nem vétettem ellene semmit, nem is ismer és én se őt.

Párom azt mondta ne foglalkozzak vele, ő imád és ez a lényeg. Később kiderült hogy azért utál, mert páromat egy barátnőjével akarta összehozni és állítólag már alakult a dolog, csakhogy jöttem én.

Szituáció a következő, a nő elutazik és szólt páromnak, hogy bucsu bulit tart, mindenképp menjek és hozzátette, hogy egyedül. Ezt párom elmondta nekem, mondta hogy elmegy nem lesz sokáig.

Csakhogy nagyon haragszom, nem azt várom el tőle hogy ne menjen el, hanem hogy álljon ki mellettem hogy én vagyok a párja és mi az már hogy közli a nő, hogy egyedül menjen? Párom pedig mivel nem akar konfliktust megy és engem itthon hagy?

Annyira mérges vagyok rá, egész héten alig voltunk együtt végre együtt lehetnénk ő pedig nélkülem fog szórakozni egy buliba ahol engem nem akarnak látni!

Nagyon rosszul érzem magam! Haragszom és csalódtam páromba!


2011. szept. 4. 14:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
45%
Nekem azt hiszem ez bőven elég indok lenne arra, hogy elhagyjam őt. Lehet, hogy szereted, de az ő érzései felől nem igazán lehetsz biztos ilyen viselkedés mellett. Valóban, az lett volna a minimum, ha kiáll melletted. Ha erre képtelen lenne az én párom, akkor nem maradnék vele. A másik pedig, hogy beszélnie kellett volna a csaj fejével, hogy állítsa le magát. Szégyen, amit a barátod csinál veled a "haverjával" szemben.
2011. szept. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
24%

Szia!

az én páromnak volt egy ilyen "barátnője" (itt annyiban volt más a dolog, hogy tudtam, hogy a lány szerelmes belé), kicsi koruk óta barátok voltak. Amikor megismertem a páromat, végig néztem, ahogy egymás nyakába szöknek az úton mikor találkoznak, olyan is volt ketten hazakísértük a csajt....gyorshívó gombon ez a csaj volt beállítva a páromnak, és azt mondta ott is fog maradni...:-S na de én akkor még "új" voltam nem tudtam pattogni.

A csaj kétszínű is volt, a párom előtt jópofizott, mikor csak engem látott akkor még csak nem is köszönt vagy pofákat vágott...

Már olyan fél éve voltunk együtt amikor küldött a páromnak egy sms-t, hogy "nagyon szeretlek, köszönöm, hogy vagy nekem"...na ez volt az utolsó. Itt megmondtam a páromnak, hogy ezentúl egy szót nem akarok hallani erről a csajról, és döntse el, hogy én a barátnője maradok, vagy tovább haverkodik ezzel a csajjal...nagyon komolyan mondtam ezt, ő is érezte, utána évekig nem állt szóba ezzel a nővel...most már köszönnek egymásnak az úton meg ilyenek, de egyáltalán nem tartják a kapcsolatot...



De hogy a kérdésedre reagáljak: én biztosan választás elé állítanám a páromat. Nem azért, mert felveszem amit az a nőszemély mondogat, hanem azért mert ha ezek után is a barátjának tartja azt a csajt akkor nem áll ki melletted...ha nekem egyik bnőm is mocskolná a páromat tuti mehetne tőlem jobbra, vagy balra. Igaz nem tudom mióta vagytok együtt, de egy igazán komoly kapcsolatban elöl van a párom és utána van mindenki más...

Helyedbe, ha elmenne a párom ebbe a buliba én tuti kiadnám az útját...igazán nem azt sugallja ezzel, hogy hű de szeret...:-S

2011. szept. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
42%

Megértelek. Jogos a csalódottságod és a haragod!!! Azt hiszem itt ez egy fordulópont a kapcsolatotokban.

Hogyha az én párom barátja mondana nekem ilyet, függetlenül attól, hogy férfi vagy nő és azután ezt elmondanám a páromnak és ott helyben, nem utasítaná rendre az illetőt, úgy ott hagynám mint eb a szarát, végleg. Nekem ilyen ember nem kellene!! Az én párom, az elküldte volna a jó kur.va anyjába ha nő, ha férfi, ha tiszteletlenül beszélt volna velem!!!


Nem csesződött volna el az egész estéd, ha a párod ki áll melletted és megmondja annak a szukának a véleményét!



Ideje átértékelned a kapcsolatodat!

2011. szept. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

sajnos az ilyen emberek ellen nem lehet mit tenni.én sem értettem őket sosem.miért jó az valakinek,ha egyből rosszindulatúan áll akárkihez.még akkoris ha nem szimpatikus meg kéne először ismerni,és nem fújni rá.

nem veled van a baj az ő fejükben kéne rendet tenni.utálom az ilyen eleve rosszindulatú embereket.

2011. szept. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki másképp gondolkozik erről a témáról, nem is akarok igazságot tenni, úgyhogy inkább a saját példámat mondom el.

Igaz, nálunk nem igazán volt ilyen probléma, a párom lány barátai elfogadtak, sőt kedvelnek és én is őket. Viszont mióta együtt élünk, összeházasodtunk, mindkettőnknek lazultak kicsit a baráti kapcsolatai. Nem felejtettük el persze a barátainkat, de amíg egyedülállóak voltunk, napokat töltöttünk a barátokkal, vagy estéket, filmnézéssel, stb. Most viszont egymásra több időt szánunk.

Kis problémák azért adódtak ebből, egy-két barát ezt sérelmezte.

Viszont nálunk ez úgy működik, hogy mi egymást választottuk, egymással akarjuk leélni az életünket, mi vagyunk azok egymásnak, akire rábíztuk az életünket, minden titkunkat és mindent, amik vagyunk, együtt akarunk családot alapítani, együtt tervezzük a jövőnket.

Összetartozunk, már részei vagyunk a másiknak és ha egyikünket egy barát nem tudja elfogadni, az nem igazi barát, mert akkor egy részünket nem fogadja el.

Úgyhogy a barátok választhatnak: vagy elfogadják a választottunkat, vagy nem tartunk igényt a barátságukra, amibe már amúgy is bele lehet sz...rni, ha nem képesek ezt megérteni.

Soha nem fordulhatott volna elő, hogy a férjem nélkülem menjen el szórakozni egy barátjához azért, mert az a barát nem fogad el engem.

Ha ez csak egyszer is így lett volna (vagy fordítva), már nem lennénk együtt, mert nincs szükségünk olyan társra az életünkben, aki ha választani kell egy haver és köztünk, akkor a havert választja.

2011. szept. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Néha igenis dönteni kell bizonyos helyzetekben. Ilyen az élet. Nem mindig lehet azt megtenni, hogy próbálok középen egyensúlyozni két ember között, hogy nekem semmiképp ne származzon belőle kellemetlenségem, közben pedig tojom le, hogy mennyire bántok meg ezzel valakit.

A helyedben nem terveznék hosszútávra ilyen emberrel, mint a párod.

Ha egy életet akarunk leélni valakivel, ahhoz emberre van szükségünk és nem egy gyáva sz..rra, aki nem tud kiállni amellett, akit választott.

2011. szept. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Teljesen normális dolog, hogyha van egy barátja évek óta, és téged nem is ismer olyan régóta, meg búcsúbuli... hát akkor jogos, hogy nem a te fenekedet nyalja. Rosszul eshet, de ennyi.

Szokd meg, a pasiknak a haverok az elsők, egyetlen liba sám állhat a barátság közé. Mivel így reagál, megnyugodhatsz, hogy a csaj tényleg CSAK BARÁT a szemében. És igazából a saját búcsúbulimon én sem szeretnék olyan embereket, akiket nem csípek. Nem vagytok összenőve a pasiddal. Ezt a srác is tudja, és gondolom nem akart konfliktust a partin, meg hogy rosszul érezd magad, de otthon ülni sem óhajtott.

Ha neked ez ekkora gondot okoz, elmondhatod a pasinak, de hosszútávon nem fogja tűrni. Esetleg kérheted, hogy valamivel engeszteljesn ki, játszhatod a megbántottat, de max poénosan. Ebből még jó is kisülhet, pl. mondd neki, hogy csináljon neked vacsit, vagy akármi.

Ha ez nem a te formád és csak picsogni tudsz, akkor még inkább most szakíts szerintem, később ennél nagyobb problémák is lesznek.

2011. szept. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Előzőnek még gondolom, nem volt normális, igazán komoly kapcsolata.


Egy barátság mindig fontos, de ha dönteni kell, mindig az életünk párja kell, hogy az első legyen. Ha olyan helyzet merül fel, hogy a párunk viselkedik úgy, hogy az bántó, vagy elviselhetetlen a barátaink számára: nem jól választottunk párt, ha viszont a barátunk viselkedik így a párunkkal: nem jól választottunk barátot.


Átmeneti, nem túl fontos kapcsolatok persze nem annyira fontosak, olyankor mindig az igazi barátság az első.

De ha már valakit tényleg társunkként szeretnénk egész életünkre, akkor ő az első.


Ha valaki még akkor is úgy tartja, hogy a barátok a legfontosabbak, akkor mi lesz, ha gyereke lesz és a barátot majd idegesíti a gyerek? Amíg a barát elmegy hozzá látogatóba, a gyereket kicsukják, vagy mi? :D Szélsőséges példa, tudom, de felnőtt, józan gondolkozású, normális ember nem csinál ilyen hülyeséget, hogy inkább a lány barát mellett áll ki, mint a párja mellett, csak mert a lány barát behisztizik, és nem tetszik neki a barátnő.

Hidd el, ő nem igazi barátja a párodnak.

A párod pedig nem igazán szerelmes beléd és nem veszi komolyan ezt a kapcsolatot.

Ha még rövid ideje vagytok együtt, ez még változhat, de ha hosszabb ideje, akkor kevés rá az esély.


32/N

2011. szept. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Szokd meg, a pasiknak a haverok az elsők"


Szerencsére vannak kivételek.

2011. szept. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

A válasz megírásának időpontja: 09-04 14:38


Azért ez nem egészen így van.Menjen a kedves nélkülem is szórakozni(ez így egészséges), de ha egy barátja a párját ilyen módon megbántja, azért adja a tudtára hogy az neki nem tetszik.Egy barát attól (is) barát hogy elfogadja a kedvesemet.És ha én attól érzem jól magam hogy a kedvesem ott van elem egy buliban akkor a barátom ezt vagy elfogadja vagy engem sem hívjon.Találkozhatunk a párom nélkül kávézni,dumálni séta közben de nem egy esti buliban.A kettő nem ugyanaz.


Nekem ezt nem kellett mondanom.Igaz, a páromnak elúszott pár haverja mert kiállt kettőnkért, de maradt 3 igaz barát, akik nem tesznek megjegyzést, együtt is találkozunk meg ők magukban is nélkülem, viszont sosincs rossz szájíz.

2011. szept. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!