Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Más is érzi úgy, hogy hiába...

Más is érzi úgy, hogy hiába tanult, hiába dolgozik rendesen, sosem fog egyről a kettőre jutni?

Figyelt kérdés
Nekem sosem lesz lakásom vagy egy autóm, de mégha nyernék is egy autót valahonnan, akkor sem tudnám fenntartani. Annyira rossz ez így, hogy esélyem sincs ilyenekre. Más mivel vigasztalja magát?
2011. szept. 14. 10:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Hogy majd találok egy normális párt, akivel közösen bármit elérhetünk! :)


29/F

2011. szept. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen, kicsit úgy érzem. Mondjuk nekünk lakás, kocsi megvan, én igazából szakmailag szeretnék előre jutni, de semmibe nézik a tudásomat. Elég nyomasztó érzés.
2011. szept. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nehéz helyzet. Nekem hála Istennek ilyenre nincs gondom, de barátnőm van ebben a helyzetben. Örül, ha fenn tudja magát meg albérletet tartani. Talán ha lesz párod, lakás hitellel igaz, de összejöhet. Gondolj erre. Fel a fejjel.
2011. szept. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
30%

Azzal, hogy más az utcán fekszik nem puha ágyban, azzal, hogy más száraz kenyeret eszik a kukából nem azon sír, hogy nincs pénze pizzériára, azzal, hogy más bokáig lejárja a fagyban a lábát, ahelyett, hogy autóba vagy buszra ülne. Azzal, hogy abból él , amit összekoldul, nem abból amit A bankszámlájára utalnak!

Ezzel...mással nem lehet...és ezzel nem azt akartam mondani, hogy én megvagyok elégedve az életemmel,én is tanultam, tanulok most is meló mellett, nem tartom magam egy csúnya, buta, határozatlan nőnek, mégis 70 ezer ft-ból kéne gazdálkodnom, mikor 400 ft az üzemanyag, 300 a cukor , és 80 ezer az albérlet :)

2011. szept. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

Meg kell tanulni meglátni a jót és el kell kezdeni pozitívan gondolkodni, mert az a sikeres jövő alapja. Tapasztalatból beszélek. Amíg csak én is azon aggódtam, hogy minden sz@rul megy, semmi sem sikerül, szerencsétlen vagyok, hiába teperek, addig nekem sem ment semmi. Aztán valahogy elkezdtem örülni már annak, ha süt a nap, észre vettem, hogy az én életemben is vannak pozitív dolgok, mégha csak aprók is voltak és ahogy fokozatosan átprogramoztam az agyamat (nem agykontrol), hogy ne a rosszat lássam, hanem a jót azóta valahogy minden összejön. Arra is rájöttem, hogy mit csináltam régen rosszul, és korrigálok. Most is vannak nehézségek az életemben, naponta jönnek dolgok, amiktől régen a falnak mentem volna és minimum 1 hétig depiztem, de ma már úgy veszem, hogy ez is egy akadály, amit le kell küzdeni és simán le is küzdöm.


Hidd el, hogy ez csak hozzáállás kérdése, bár tudom, hogy ezt nehéz elfogadni, ha az ember mindent borusan lát. Mondom, én is voltam abban a cipőben és kemény meló volt kijönni, de valahogy próbáld meg. Jobb lesz utána.

Sok sikert!

2011. szept. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy majd lesz valahogy.

Azzal, hogy ezek tinikori álmok voltak

Azzal, hogy a szeretet többet ér mint az anyagi dolgok

Azzal, hogy hátha nem így lesz csak én látom pesszimistán a dolgokat

Azzal, hogy talán rám mosolyog a szerencse


Ne érts félre, nem ülök és várom a sült galambot, hanem dolgozok keményen. Folyamatos munkakeresésben vagyok, hátha kapok jobbat. De így is reménytelen a helyzet.

2011. szept. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

25 éves koromig "úgymondd" vertem a farkam itton. NA jó...dolgoztam, de semmit nem értem el. 26 évesen most előre léptem. Bejártam Olaszországot, kerestem jobban mint itthon és most állok is tovább egy másik országba. Pár év alatt -ha talpraesett vagy- akkor külföldön össze tudsz szedni annyi lóvét hogy rendesen megélj és ne kelljen ilyen hülyeségekre gondolnod. Én ezen az úton vagyok.


Igaz, nem állok rosszul (saját lakásom van hitel nélkül, saját 3 éves autóm van), de természetesen még szeretnék nagyon sok alaptőkét halmozni. Ez van. Meg kell élni. Ha talpraesett vagy, akkor húzzál el külföldre, tanulj meg 3 nyelvet és fasza leszel. Nekem bevált.


Ja, és nincs diplomám.


26 éves lány.

2011. szept. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
Vígasztal a tudat, hogy vannak még "csodák"? A férjemmel mi is úgy kezdtük, hogy két csóró diák összeköltözött, először az én szüleimhez. Miután összekuporgattuk az albérlet kaucióját, akkor jött a legnehezebb időszak, volt olyan, hogy napokig alig ettünk, nehogy elmaradjunk a számlákkal. a suli után volt még két, többé-kevésbé nehéz évünk, aztán egyszercsak beindult a férjem karrierje, előléptették felsővezetőnek, tripla fizetéssel, én pedig "megpályáztam" az ő régi posztját, így aztán kettőnk béréből nemcsak normálisan megélünk, de havonta komoly összeget teszünk félre. Azt akarom ezzel mondani, hogy ne keseredj el, ha most nehéz is, egy perc alatt megváltozhat minden. Addig is próbálj valami pluszt belevinni a munkádba, amitől te leszel a legjobb, nyelvvizsga, mesterkurzus, akármi, lényeg, hogy ne hagyd, hogy maga alá gyűrjön a kilátástalanság.
2011. szept. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

Az előző HSZ megalájk! Pontoztalak felfelé.


(előző előző, azaz a 26 éves lány)

2011. szept. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Én sosem vigasztaltam magam semmivel. És tudtam, hogy csak magamra számíthatok. Szüleim 23 éves koromban meghaltak, nem örököltem tőlük anyagiakat, "csak" a neveltetést és a józan észt, meg a tanulás becsülését!

Diplomásként volt idő, amikor fotózással kerestem a kenyerem. Aztán volt egy talpmasszírozós korszaka az életemnek, abból éltem meg. Egy viszonylag hosszú időszakban egyetemi oktató és kutató voltam. Már vagy 5 éve a vállalkozó vagyok, otthagytam a közalkalmazotti létet, mert egy fizetésért a végén már 3 állást kellett volna ellátnom.

Most a magam ura vagyok, és én vagyok a felelős mindenért. Vegyész létemre informatikával kell foglalkozzak. 40 éves koromig egy ház árát elköltöttük lombikbébi programokra. Most van egy kisfiunk, és azóta már van ház amiben lakjunk, van autó amivel közlekedünk, és nincs hitelünk, sosem volt. Semmi fényűzés, semmi nyaralás, semi pocsékolás, szigorú és takarékos élet.

Ha Te is megtalálod azt a tevékenységet, amivel fenn tudod tartani magad - lábraállsz. Ne várd el az élettől, hogy a tanult szakmádban lát el lehetőségekkel és jól fizető munkával. Nézz szét, mire van fizetőképes kereslet!

És lesz lakásod, autód, és párod, akivel együtt mindezt élvezheted.

2011. szept. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!