Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Más is érzi úgy, hogy hiába...

Más is érzi úgy, hogy hiába tanult, hiába dolgozik rendesen, sosem fog egyről a kettőre jutni?

Figyelt kérdés
Nekem sosem lesz lakásom vagy egy autóm, de mégha nyernék is egy autót valahonnan, akkor sem tudnám fenntartani. Annyira rossz ez így, hogy esélyem sincs ilyenekre. Más mivel vigasztalja magát?
2011. szept. 14. 10:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Próbáld meg megtalálni azt, amiben nagyon jó vagy munka terén. Amihez tehetséged van, mondjuk nyelvtudás, vagy könyvelés, vagy főzés, vagy bármi.


A jó szakembert megfizetik.


Lehetsz tehetséges nyelvtanár, fordító, asztalos, autószerelő, vagy akármi.

Ha van egy használható tudásod, és jó vagy abban, amit csinálsz, akkor lesz pénzed is.


Magyarországon az olyan munkákat nem fizetik meg, amit bárki el tud végezni.

Mert nincs miért megfizetni.

Akkora munkanélküliség van, hogy sorban állnak az állásért.


Ez igazságtalanság, mert a rendes fizetés mindenkinek járna, de sajnos ez van.

2011. szept. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Már elmúltam 30, már jó pár éve dolgozok. Van egy diplomám és nyelvtudásom, de nem Bp-n lakom, vagy egy nagyvárosban, itt adnak amennyit adnak egy ilyen munkára. Van párom is. Csak látom, hogy ebből a pénzből sosem fogunk tudni előrébb jutni. Bármennyire is szeretnék pl egy kocsit, sosem lesz. Én nem azt mondanám, hogy negatívan állok a dolgokhoz, hanem reálisan látom a dolgokat. Ennyire egyszerű. Az elmúlt 7-8 évben dolgoztam, keresgéltem, de most már látom, hogy fölösleges abban hinnem, hogy van innen kitörés. Tapasztalatból írom.
2011. szept. 14. 11:54
 13/14 anonim ***** válasza:
Minek neked kocsi? Vegyél biciklit. Olcsóbb, egészségesebb, környezetbarát. Ha most ilyen drága a fenntartása, mennyi lesz szerinted később a benzin ára? Van mit ennetek, van hol lakni, ez már nagy előrehaladás másokhoz képest.
2011. szept. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Látom sokaknak nem tetszik az a hozzáállás, hogy a lehetőségekhez kell folyamatosan alkalmazkodni, ahelyett, hogy a pályaválasztás során való elképzeléseinkhez ragaszkodjunk inunkszakadtáig.


"Nem a legerősebb marad életben. És nem is a legokosabb. Hanem az, aki a legjobban képes alkalmazkodni a körülményekhez!"

> Darwin <

2011. szept. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!