Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy egy no...

Mit jelent az hogy egy no emancipált? Es hogyan viselkednek azok a nok? Jo vagy rosz termeszetre val?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 23. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Azt jelenti, hogy nem csak úgy "elvan" egy férfi mellett, hanem egyenjogú és képes érvényesíteni a saját akaratát is. Ha egy nő emancipált, az nem jelent rosszat. Azt jelenti, hogy képes kiállni a saját érdekeiért és nem régi divatú, otthonülős háziasszony, hanem saját egzisztenciát épít és nem tartja magát a férfiak alárendeltjének.
2009. ápr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem természetre utal, hanem azt jelenti, hogy öntudatos, magát egyenrangúként kezelő, és ezt másoktól is elváró nő. De inkább negatívan tudom definiálni, azaz azzal, hogy mit nem csinál, gondol. Pl. nem várja el, hogy a férje eltartsa, akkor sem, ha megtehetné, mert igénye van rá, hogy megálljon a maga lábán. Nem rendeli alá magát egy férfi igényeinek, nem tekint magára kiszolgáló személyzetként, úgy gondolja, hogy neki is joga van karriert építeni, úgy, mint a férfiaknak. Én is valami ilyesmi nőnek tartom magam, bár sokan ezt negatív felhanggal emlegetik, de persze lehet mindent jól és rosszul csinálni. Én nem nézem le azokat a nőket sem, akik elsősorban a klasszikus feleség/családanya szerepre vágynak, sőt, látom benne, hogy mi a számukra a vonzó, de nekem nem ez való. Nekem is van gyerekem, méghozzá fiatalon szültem, 20 évesen, de nem szeretném magam kiszolgáltatni senkinek, ezért fontos számomra, hogy a magam lábán is meg tudjak állni, ne legyek rászorulva mások támogatására.
2009. ápr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
39%
párom mondja mindig h ha a nők egyenjoguak,akkor mehetnek a bányába dolgozni:D kis idióta:D
2009. nov. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!