Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a magyar...

Mi a véleményetek a magyar Himnuszról?

Figyelt kérdés

Szerintem túlságosan melankólikus, depressuiós a hangulata. A Szózat például sokkal dinamikusabb és optimistább is!

De ha megnézzük egy csomó országnak a himnusza sokkal inkább erőt, energiát, optimizmust sugall.

Ha megnézünk egy focimeccset, azért a legtöbb országnak olyan a himnusza, amit lehet fanatikusan énekelni, és teljesen feltöltö őket erővel!

Igazából ez a kérdés a Milan-Ligaválogatott meccs elején jutott eszembe, mert például a Milan indulója (jó, nem himnusz) is sokkal erőt sugárzóbb volt!


2009. ápr. 24. 11:04
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
32%
Így van, depressziós egy dal, Szózat? az meg egy vicc...dehát ez van
2009. ápr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
90%
Íg van, szomorkás, de ha a szöveget átolvasod... ez a dallam illik hozzá! Sajnos ilyen a múltunk, s talán a jövőnk is.
2009. ápr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
80%
Illik az országhoz,már évszázadok óta mindig csak ráfázunk.
2009. ápr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
61%
Tükrözi a magyar nép mentalitását, úgy látszik ilyen szomorkás, depresszív, önsajnáló nép vagyunk.
2009. ápr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
62%

Ezen már én is sokszor gondolkoztam. Hiába Himnusz, hiába van ilyen mély jelentése, nekem akkor sem tetszik. Sem a szövege, sem a dallama.

(Ehhez tartozik egy kérdésem is: ki dönti el, hogy mi legyen, és ki, mi módon változtathatja meg egy adott ország himnuszát? -Bocs, hogy ide írtam, de még nem telt le az 1 óra várakozási időm.)

2009. ápr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
68%
Csatlakozom az előttem szólókhoz és a kérdezőhöz.
2009. ápr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Asszem az alkotmányban van benne, és 2/3-os többséggel lehet megváltoztatni.

Én szívesen venném, ha a Szózat lenne a Himnusz. Ha csak a szövegét nézzük, sokkal kevésbé pesszimista, és sokkal inkább erőt ad.

2009. ápr. 24. 11:55
 8/39 anonim ***** válasza:
87%

Csatlakozom az előttem szólókhoz és a kérdezőhöz, lévén ez már nekem is régóta böki a csőrömet. Volt is korábban egy kérdésem ebben a tárgyban, de nem igazán voltak értékelhető válaszok. Leginkább az jött elő, ami itt is, vagyis hogy "illik hozzánk", amit viszont én legalábbis azért tartok nagyon rossz megközelítésnek, mert egy dolog, hogy tényleg vacak volt a múltunk, meg a jelenünk is az, de azért nem kéne ezt még külön bele is sújkolni az emberekbe. Ha már szarok a körülmények, akkor legalább a himnuszunk adhatna erőt, lelkesedést, hogy túl tudjunk lépni rajta, és esetleg még előre is juthassunk idővel. De ha a himnusz is csak lehúz és önsajnálatba ránt, akkor fikarcnyival sem lesz könnyebb dolgunk, sőt.


A Szózat mondjuk tényleg jobb egy-két fokkal, de a magam részéről inkább azt pártolnám, hogy egy az egyben készüljön egy teljesen új alkotás, új zenével, új szöveggel - valami grandiózus, fennkölt, erőt adó. Vannak is bőven kvalifikált embereink erre a feladatra; fel lehetne kérni pl. a Dalriada-t, az Overdream-et, az Ideas-t vagy épp az Alhana-t, hogy alkossanak valami szépet - mind magyar, és mind remek zenéket alkot. :)

2009. ápr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
91%

A Kölcsey Himnusz csak 1903-tól lett Magyarország Himnusza..

Itt van az ami előtte volt...

Boldogasszony Anyánk

(Régi magyar himnusz)


Boldogasszony, Anyánk, régi nagy Pátronánk, (Boldogasszony, Anyánk, Regina Patronánk)

nagy ínségben lévén így szólít meg hazánk:

Magyarországról, Édes hazánkról,

ne feledkezzél el szegény magyarokról.


Ó Atyaistennek kedves, szép leánya,

Krisztus Jézus anyja, Szentlélek mátkája!

Magyarországról, Édes hazánkról,

ne feledkezzél el szegény magyarokról.


Nyisd fel az egeket sok kiáltásunkra,

anyai palástod fordítsd oltalmunkra!

Magyarországról, Édes hazánkról,

ne feledkezzél el szegény magyarokról.


Kegyes szemeiddel, tekintsd meg népedet,

segéljed áldásra magyar nemzetedet.

Magyarországról, Édes hazánkról,

ne feledkezzél el szegény magyarokról.


Sírnak és zokognak árváknak szívei

hazánk pusztulásán s özvegyek lelkei.

Magyarországról, Édes hazánkról,

ne feledkezzél el szegény magyarokról.


Boldogasszony, Anyánk, régi nagy Pátronánk,

nagy ínségben lévén így szólít meg hazánk:

Magyarországról, Édes hazánkról,

ne feledkezzél meg szegény magyarokról.

Nos ez jobb mint a mostani???

2009. ápr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
90%

Eredetileg a Himnusz dallama Erkel Ferenc által verbunkos ritmusban íródott, a szövege miatt az idők során vált fokozatosan lelassult ritmikájúvá.


Szerintem is jobb lenne ha frissebben "pörgősebben" szólna.

Szöveg nélkül jól is hangzik úgy, mint ahogy néhány külföldi sporteseményen az időtartama miatt gyorsabban játsszák

2009. ápr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!