Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a magyar...

Mi a véleményetek a magyar Himnuszról?

Figyelt kérdés

Szerintem túlságosan melankólikus, depressuiós a hangulata. A Szózat például sokkal dinamikusabb és optimistább is!

De ha megnézzük egy csomó országnak a himnusza sokkal inkább erőt, energiát, optimizmust sugall.

Ha megnézünk egy focimeccset, azért a legtöbb országnak olyan a himnusza, amit lehet fanatikusan énekelni, és teljesen feltöltö őket erővel!

Igazából ez a kérdés a Milan-Ligaválogatott meccs elején jutott eszembe, mert például a Milan indulója (jó, nem himnusz) is sokkal erőt sugárzóbb volt!


2009. ápr. 24. 11:04
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
81%

14:33-as:


"Kár lenne kihagyni Istent a haza himnuszából. Ha ő velünk, ki ellenünk ?:)"


Ezzel csak az a baj, hogy a kereszténység felvétele óta gyakorlatilag minden ellenségünkkel is volt. Mert ugye még a mohamedán törökök is benne hittek/hisznek, csak másképp. Jó, mondjuk a nácik meg a szovjetek nem. De előttük lényegében mindenki más, aki az országra tört, szintén Istenben hitt.


Az pedig, hogy vereséget vereségre halmoztunk, mintha nem kifejezetten azt mutatná, hogy mindig velünk volt. Jó, erre meg lehet mondani, hogy de akkor is fennmaradtunk, viszont erre meg azt mondom, hogy eleinte nagy birodalommal indultunk mi is, mint sokan mások - akiknek a mai napig meg is maradt vagy a teljes birodalmuk, vagy azért egy elég jelentős részük, nekünk meg...


Félreértés ne essék, NEM az elvesztett területek miatt kesergek itt, meg semmi ilyesmi, csak arra akarok rámutatni, hogy a fenti idézeted épp azért nem helytálló, mert gyakorlatilag minden nyomorunkat és bajunkat olyanoknak köszönhetjük, akikkel elvileg szintén volt Isten.


Ezen azért el lehet gondolkodni kicsit, azt hiszem.

2009. ápr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
75%

17:39-es: Az elmúlt hetekben hallottam egy repülőbalesetről, amit simán el lehetett volna kerülni, ha a pilóta felismeri a helyzetet és a tennivalót, és azt tette volna (ti. egyenesben tartja a gépet és elvitorlázik a már amúgy közel lévő reptérig; a hiba jellege ezt bőven lehetővé tette volna). De ő ehelyett inkább imádkozott. Le is zuhant, ott is maradt.


Tanulság...?

2009. ápr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Az előadásmódtól függ minden. A magyar himnuszt elő lehetne adni dinamikusabban is, csak valamiért az utóbbi 50-60 évben a lassú jött szokásba.


Nem igaz, hogy a Himnusz szomorú vagy depressziós lenne, elég csak megvizsgálni az első versszak szövegét, hogy ez nyilvánvaló legyen.


Nem a legjobb himnusz a magyar: van sok jobb nála, pl. magyar szerző műve az uruguayi himnusz( http://www.youtube.com/watch?v=GI6QKEdYgNc ) is, és az jobb :)


Ideje lenne egy újabb feldolgozásnak vagy előadásmód bevezetésének. Az eredeti előadásmód is sokkal pörgősebb volt, mint a mostanában megszokott.

2009. ápr. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
75%

Nem hiszem, hogy probléma lenne a Himnuszunkkal, tényleg szomorkás, de attól még olyan ünnepélyes is.


Az furcsa, h más népeknél előfordul hogy a himnuszukat feldolgozzák együttesek, és így tisztelegnek ők maguk a saját nemzetük előtt, és a himnuszuk előtt, nálunk ezt nehéz lenne, ezért mindig a Székelyhimnuszt dolgozzák fel.


Bár nem csak erről van szó, ahogy belegondolok, hogy feldolgozni a Himnuszt, olyan tiszteletlen érzés fut át rajtam. Talán nekünk egyszerűen komolyabb, tiszteletre méltóbb a himnuszunk. Szerintem jó ez így :)

2009. ápr. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom, másoknak mi bajuk van vele, szerintem egyszerűen csodálatos. A Szózat szövege sokkal egyszerűbb, a Himnusz annál összetettebb verselésű, gazdagabb képi világa van, és ha az ember egy aprócskát is belegondol abba, hogy mit is mond, miközben szavalja, akkor rádöbbenne, hogy lehet ezt dinamikusan, erővel és hittel is mondani.

A dallamát kevésbé szeretem, de gondolom, inkább azért, mert közelebb áll hozzám az irodalom, mint a zene.

2009. ápr. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
75%
Tényleg melankólikus, de szerintem nem kellene megváltoztatni. Nekem tetszik, hogy nem tucathimnusz...a legtöbb állam himnusza arról szól, hogy miaztán ejhajj.... és olyan mint egy katonai induló. Szerinem a magyar himnusz méltóságteljes.
2009. ápr. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
49%
szerintem a Szózat szebb, jobb lenne, ha az lenne a nemzeti himnuszunk
2009. máj. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
36%

Kölcsey Ferenc Hymnus című versével nem az a baj, hogy lassú vagy szomorú, hanem az, hogy valószínűleg hamis két helyen is.


1. Megbűnhődte már e nép a múltat és jövendőt.

Ha többet szenvedünk mint kéne, azt inkább igazságtalan szenvedésnek hívjuk, mint bűnhődésnek. Az egész jövendőt pedig, ha hosszú lenne, és nem válna szentté az egész magyar nép, akkor nem valószínű, hogy megbűnhődte már a magyar nép, ezért valószínűleg hamis ez a mondat.


2. Általad nyert szép hazát Bendegúznak vére.

Bendegúz Attila hun király apja volt, ez nem kapcsolódik szorosan a magyarokhoz.


Meglehet, hogy ez a hamissága miatt nem hallgatott Isten a Himnuszban megfogalmazott kérő imára (hozz reá víg esztendőt), hanem a himnusz hivatalos elfogadása óta két vesztes világháborún, Trianon-on, a szovjeteken, és legutóbb a gazdasági-politikai válságon esett át az ország.


Az tehát a véleményem a jelenlegi magyar nemzeti himnuszról, hogy le kellene váltani, mert nem megalapozott állításokra akarja építeni az országunk nemzeti öntudatát.

2009. szept. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
0%

Én szeretem. A legszebb himnusz a világon. És igen, szomorú hangulatú, mert a magyar népnek ilyen a múltja. És ki írna új himnuszt? Király Linda?

Az meg, hogy a Szózat legyen a himnusz, baromság! A Szózat legyen szózat, a Himnusz meg legyen himnusz. Mindkettő gyönyörű! ^^ És aki nem szereti a nemzeti imádságunkat, fohászunkat, az költözzön ámerikába, vagy ahova akar, és ne énekelje a Himnuszt. És az a szemembe nem igazi magyar. Hajrá, mehet a lepontozás! ^^

2011. ápr. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!