Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a magyar...

Mi a véleményetek a magyar Himnuszról?

Figyelt kérdés

Szerintem túlságosan melankólikus, depressuiós a hangulata. A Szózat például sokkal dinamikusabb és optimistább is!

De ha megnézzük egy csomó országnak a himnusza sokkal inkább erőt, energiát, optimizmust sugall.

Ha megnézünk egy focimeccset, azért a legtöbb országnak olyan a himnusza, amit lehet fanatikusan énekelni, és teljesen feltöltö őket erővel!

Igazából ez a kérdés a Milan-Ligaválogatott meccs elején jutott eszembe, mert például a Milan indulója (jó, nem himnusz) is sokkal erőt sugárzóbb volt!


2009. ápr. 24. 11:04
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
43%
A zenéje nagyon szép,de a szövege szörnyen idejétmúlt és többnyire teljesen értelmetlen is.
2009. ápr. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon szomorú, pesszimista a magyar himnusz. Nem csoda, hogy annyi öngyilkosság, depressziós ember van hazánkban. Gondoljátok végig, gyakorlatilag ez az első dallamok egyike, amit gyerekként megtanul az ember! Ha még nem is érted a lényegét, akkor is érzed a kiúttalanságot, a melankólikus hangulatát...mondhatni rettenetes.

Ettől függetlenül szerintem a Himnusz nagyon szép alkotás, de nem himnusznak, egy himnusz sokszor egy egész nép sorsát összefoglalja/meghatározza.

2009. ápr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
56%

A magyar himnusz az egyik legszebb himnusz az egész világon.Akinek nem tetszik az írjon jobbat,szebbet!


Nem vagyok sem pesszimista,sem önsajnáló,kérem,hogy aki így jellemzi a magyarokat,az csak a maga nevében beszéljen.1848 és 1956 sem pesszimizmusról és önsajnálatról árulkodik.


A himnusz pedig nem harci induló.

2009. ápr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
84%
Csatlakozom az előttem szólóhoz! Szerintem nagyon szép Himnuszunk van. Arról meg végképp nem tehet a népünk, hogy ilyen a történelme, amit a Himnusz hűen tükröz.
2009. ápr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem is egyik legszebb himnusz. Sőt, talán a legislegszebb. Egyáltalán nem szomoró, hanem fennkölt és magasztos.Pár éve divatba jött szidni, és az terjedt el, a média ránk nyomta ezt is. Mint az "ez magyarország!"fordulatot, ami ugyan olyan alaptalan és rosszindulatú. FPedig szerintem nem is lenne szabad a saját Himnuszonkról amúgy sem beszélni másképpen, mint tisztelettel.

A zenéjében sem találok semmi szomorút, inkább nagyon felemelő! Hallgasd meg! Olyan, mintha egy székesegyházból szállna fel az égbe az orgonahang. Ez egy fohász, egy ima, könyörgés Istenhez! (nem azért könyörgünk, mert nyomik lennénk, hanem azért mert féljük=tiszteljük az Istent.)Nyilván egy fohász nem csinnadratta, de ez sokkal szebb így. A magyarok-székelyek mindig az éghez kötődtek, lásd: Boldogasszony Anyánk, Csaba Királyfi, székely himnusz..

Erre én sokkal büszkébb vagyok, mintha csak egy indulót, vagy saját hőstetteinket énekelnénk.

Az hogy felsorolja zivataros évszázadainkat, nem kesergés, vagy nyavaLygás, hanem épp arról szól hogy annyi vész és oly sok viszály után él nemzet e hazán, mint Vörösmarty is nagyon helyesen látta.

Kár lenne kihagyni Istent a haza himnuszából. Ha ő velünk, ki ellenünk ?:)

Olvasd el:Himnusz

A magyar nép zivataros századaiból


Isten, áldd meg a magyart

Jó kedvvel, bőséggel,

Nyújts feléje védő kart,

Ha küzd ellenséggel;

Bal sors akit régen tép,

Hozz rá víg esztendőt,

Megbűnhődte már e nép

A múltat s jövendőt!



Hányszor zengett ajkain

Ozmán vad népének

Vert hadunk csonthalmain

Győzedelmi ének!

Hányszor támadt tenfiad

Szép hazám, kebledre,

S lettél magzatod miatt

Magzatod hamvvedre!


Őseinket felhozád

Kárpát szent bércére,

Általad nyert szép hazát

Bendegúznak vére.

S merre zúgnak habjai

Tiszának, Dunának,

Árpád hős magzatjai

Felvirágozának.



Bújt az üldözött, s felé

Kard nyúlt barlangjában,

Szerte nézett s nem lelé

Honját a hazában,

Bércre hág és völgybe száll,

Bú s kétség mellette,

Vérözön lábainál,

S lángtenger felette.


Értünk Kunság mezein

Ért kalászt lengettél,

Tokaj szőlővesszein

Nektárt csepegtettél.

Zászlónk gyakran plántálád

Vad török sáncára,

S nyögte Mátyás bús hadát

Bécsnek büszke vára.



Vár állott, most kőhalom,

Kedv s öröm röpkedtek,

Halálhörgés, siralom

Zajlik már helyettek.

S ah, szabadság nem virul

A holtnak véréből,

Kínzó rabság könnye hull

Árvánk hő szeméből!


Hajh, de bűneink miatt

Gyúlt harag kebledben,

S elsújtád villámidat

Dörgő fellegedben,

Most rabló mongol nyilát

Zúgattad felettünk,

Majd töröktől rabigát

Vállainkra vettünk.



Szánd meg Isten a magyart

Kit vészek hányának,

Nyújts feléje védő kart

Tengerén kínjának.

Bal sors akit régen tép,

Hozz rá víg esztendőt,

Megbűnhődte már e nép

A múltat s jövendőt!


Hasonlítsd össze:Hej, én édes jó Istenem,[5]

Oltalmazóm, segedelmem,

Vándorlásban reménységem,

Ínségemben légy kenyerem.


Vándor fecske sebes szárnyát,

Vándorlegény vándorbotját,

Vándor székely reménységét,

Jézus, áldd meg Erdély földjét.


Vándor fecske hazatalál,

Édesanyja fészkére száll,

Hazajöttünk, megáldott a

Csíksomlyói Szűz Mária.

Ha más nemzet viselt dolgait felsorolnánk, az se lenne vidámabb. Mindenkinek szenvedni (is)kell, ez pont arról szól, hogy már megvolt, küldheti a Jóatya a Hawait Hortobágyra.

Én küzdenék, hogy megmaradjon! Szeretném, ha sikerülne visszaállítani régi becsületét. Azt hiszem, csak le lett szegény járatva. 20 éve, ha a hangszóróból hangpróbaként ment, megálltak ez emberek a pesti utcán, s nem indultak, míg szólt. Vigyázzban.

Énekeljétek el-hallgassátok meg http://www.youtube.com/watch?v=o3gTftP5CAQ letéve kicsit az előítéletet a szomorúságról, és figyelve, milyen felemelő!

2009. ápr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Nekem ez pont a Milán meccs előtt jutott eszembe. Hogy milyen gyönyörű ez. És hogy az de gyenge. De rájöttem, hogy csapatinduló, és megbocsájtottam, annak megteszi. Nemzethimnusznak szerintem kevés. Nem (csak)csatába indulunk, fontos a nyerés, az előrejutás, de a magyar népléleknek a spiritualitás még fontosabb.

Amelyik nemzetnek induló jutott, az olyan is általában, nem vágyom arra a sorsra. Vagy pl. USA. :/ Olyanok is, a zászlójuk alatt szabadságot akarnak osztani szegény Világnak. Ha kell-ha nem. Hát erre nem vágyom.

2009. ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

Namégegyszer.

Első(megszokott) versszakból csak két sort húztam, de hagytam

Isten, áldd meg a magyart

Jó kedvvel, bőséggel,

Nyújts feléje védő kart,

Ha küzd ellenséggel;

Hozz rá víg esztendőt,

A múltat s jövendőt!


25% szomorú(múlt) 75% víg(jövő) Ez sztem megfelelő arány.


A Boldogasszony anyánk csak annyival lenne jobb (olvastam, de ezt írom) hogy az ezer év ellenére szerintem valahol mélyen legbelül él a régi hit, - ahogy a kirgizisztáni madzsarok is emlékeznek vmire - szóval, akkor tovább élhetne a Boldogasszony Istenanya Szűzmária palástjában, és ez jobban kifejezné azt az előző több ezer évet is, a keresztény köntös mögött. Valahol bennünk él az is, a mozdulatainkban, a nyelvünkben a gondolatainkban, apáról fiúra, mint az első kovász a mai kenyérben.

2009. ápr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
43%
A mostani himnusz az tiszta szégyen! Én szégyenlem!Mint egy halottas ének!
2009. ápr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
39%
Én meg téged szégyellek.Azt,hogy te is magyar vagy.
2009. ápr. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
66%

Érdekességként: Egyszer (állítólag) végeztek egy ilyen "kutatást", hogy melyik országnak milyen hangulatú a himnusza, és a két legszomorúbb a magyar és egy afrikai (?) ország himnusza volt, utóbbiról kiderült, hogy a szerzője magyar származású volt.


Nos, hogy ebből mennyi igaz, mennyi nem azt nem tudom, de különleges himnuszunk van az biztos. Az, hogy kinek mennyire tetszik, az meg ízlés kérdése. :)

2009. ápr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!