Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a magyar...

Mi a véleményetek a magyar Himnuszról?

Figyelt kérdés

Szerintem túlságosan melankólikus, depressuiós a hangulata. A Szózat például sokkal dinamikusabb és optimistább is!

De ha megnézzük egy csomó országnak a himnusza sokkal inkább erőt, energiát, optimizmust sugall.

Ha megnézünk egy focimeccset, azért a legtöbb országnak olyan a himnusza, amit lehet fanatikusan énekelni, és teljesen feltöltö őket erővel!

Igazából ez a kérdés a Milan-Ligaválogatott meccs elején jutott eszembe, mert például a Milan indulója (jó, nem himnusz) is sokkal erőt sugárzóbb volt!


2009. ápr. 24. 11:04
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
86%
Kíváncsi lennék,hogy ki végezte azt a bizonyos "kutatást".A magyar himnuszt ugyanis nem értheti meg csak egy magyar ember.
2009. ápr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
88%
A Himnusz szep es lenyegretoro. Kegyelmet ker az Istentol, ne sujtsa tovabb az orszagot - ez mindig aktualis volt, es most is az.
2009. ápr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
83%

Most írjátok ide: MI SZOMORÚT találtok a Himnusz szövegében? Mert a dallama nem szomorú egyáltalán, hanem ünnepélyes.

Mi a szomorú a szövegben?

A múlt? Jó hogy túl vagyunk azon is, nem? Ez nem szomorú. Akkor mi?

2009. ápr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
73%

Istennek nem danolhatsz már csárdást mégse', nem?

Kis tisztelet beszűrődött.

2009. ápr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
34%
El is reppelhetnénk, végülis..
2009. ápr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
69%

Lehet, hogy egy meccsen jobb pörgősen, de azért nem csak arra van fenntartva. Esetleg a Himnusz mellé egy országindulót? Meccsek előtt azt játsszhatnák, az aranyéremnél meg az eredetit. Akkor már úgyis rívunk.

ez jó ötlet, ezt szavazzuk meg 2/3 többséggel. Egy jó kis pályázatot rá, honatyáink felajánlhatnák az 1%-ukat fődíjnak.

2009. ápr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
69%

Arra gondoltam, hogy az nem érzi benne az erőt, optimizmust, aki nem hisz. Aki bízik istenben, az tudja, hogy ez a legjobb, amit tehetünk, hogy Isten (vagy Boldogasszony) oltalmát kérjük. És ha elnyerjük az áldást, az a legnagyobb erő. Talán régen mindenki hitt, azért értették, ma meg mennyien nem - és csak üres szófordulat marad az ÁLDD MEG A MAGYART!

Én nem találom szomorúnak.

2009. ápr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
77%

himnusz:


A himnusz vallásos jellegű, Istent vagy isteni hatalmakat dicsőítő, hozzájuk segítségért fohászkodó, imaszerű ének. Tárgya és alkalma tehát eredetileg valamely istenség vagy az Isten dicsérete, megnyerése és magasztalása. A vallásos költészet egyik legrégibb műfaja, az ősi kultúrákban mindenhol fellelhető. Közeli rokona az irodalmi ima műfaja.


Amit egyesek hallgatni szeretnének helyette,az a katonai,harci induló.

2009. ápr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
81%

Ez volt a tuti válasz! Vannak népek, akiknek indulója van, más nemzeteknek himnuszuk. Maradjunk mi a himnusznál! Vívtunk mi már eleget! Kicsit lehet most már emelkedni.

Meg kell otthon tanítani a gyerekeknek! Hogy mi micsoda, és miért az.

2009. ápr. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
75%

Szeritem gyönyörű a dallama,és a szövege is. Az orgonás, és zenekari feldolgozása pedig fantasztikus. Engem mindig kiráz a hideg, ha templomban ünnepekkor énekeljük, vagy állami ünnepségeken. Egy dolog zavar csak, hogy sokaknak az állami megemlékezésekkor nem terjed addig a jólneveltségük, vagy nem is tudom minek hívjam ezt (magyarságuk?), hogy énekeljék a zenei aláfestásre. Ez egy olyan dolog, amire szerintem büszkék lehetünk. (egyébként nem tartom magamat nagy magyarnak, és hungarista sem vagyok, csak egyszerűen szeretem a himnuszunkat, és szeretem énekelni, és hallgatni, hogy az emberek ezt közösen el tudják énekelni)

Egyébként szerintem nagyon szép a régi magyar himnusz is. (Boldog asszony anyánk)

2009. ápr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!