Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek igénytelenség, ha...

Szerintetek igénytelenség, ha valaki nem ír helyesen a saját anyanyelvén?

Figyelt kérdés
2011. szept. 23. 07:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
fáradságot fáradtságot :-) nem húzta alá egyiket sem. Alapszó a fárad vagy fáradt? Na veszem a fáradságot és utána nézek :-)
2011. szept. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindkét szó helyes, csak éppen mást jelent (fáradság, mint fáradozás, és fáradtság, mint fizikai terhelés utáni állapot).
2011. szept. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Annaagi válasza:

Nagyon boldog vagyok hogy rátaláltam erre a topikra! Engem igazol minden vélemény amit idáig írtatok!Pár nappal ezelött az egyik közösségi oldalon szóvá tettem hogy egyesek alapvetö nyelvtani dolgokat(mint pl. ha az igekötö az ige elött áll egybe kell írni)nem írnak helyesen és ez bántja a szememet. Nem voltam személyeskedö, nem voltam vádló, csak próbáltam rávezetni öket hogy mennyire fontos az anyanyelvünk és annak helyes használata. Na amit kaptam- mindenki ellenem fordult :-(

Azt fejtegették hogy én okoskodok és nincs jogom mindehhez...beláttam hogy széllel szemben nem érdemes pisilni...az igényesség vagy igénytelenség mindenki saját privilégiuma, ezen én változtatni nem tudok. Sajnálatos hogy többen vannak akik nem tudnak helyesen írni mint akik igen...és ami még sajnálatosabb hogy nem is áll szándékukban ezen változtatni.( Nálam azért nincsenek hosszú ö-k és ü-k mert német billentyüt használok)

2011. dec. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!