Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Le tudna egy anyanyelvi...

Le tudna egy anyanyelvi beszélő tenni a saját anyanyelvén egy C2-es (felsőfokút meghaladó szintű) nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

Talán egyértelmű igen a válasz, de szerintem nem ilyen egyszerű. Más idegen nyelvként nézni egy nyelvet, mint anyanyelviként. Pl. nem vagyok biztos benne, hogy az angol anyanyelvűek tisztában vannak a saját levélírási szabályaikkal. Persze nyilván más a helyzet egy rakodómunkás meg egy egyetemi docens esetében, de nézzük mondjuk az átlagot.

Mit gondoltok?


2011. márc. 31. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szinte biztos, hogy nem. Ott olyan akadémiai szintű feladatok meg kérdések lehetnek, hogy egy egyetemet végzett, többdiplomás, művelt, olvasott ember sem biztos, hogy le tudná rakni. Bár fogalmam sincs, de így gondolom. Rengeteg magyar szó, kifejezés van, amit a többség átlagosan nem ismer, mert csak egy területen terjedt el, vagy idegen eredetű, vagy régies, ritka. Biztos, hogy készülni kéne rá még akár egy nyelvésznek is.
2011. márc. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Ez jó kérdés. Szívesen letennék egy ilyet magyarból, de felkészülés nélkül, hogy valós képem legyen a tudásomról.


Egyébként szerintem a többség le tudná tenni (ha nem is hibátlanul).

2011. márc. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A szóbelit igen, az írásbelit nem biztos. Mondjuk egy nyolcelemis segédmunkás a C1-et se tudná letenni az anyanyelvéből írásban.
2011. ápr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én magyarból le tudnék. És magamon kívül ismerek még talán 5 embert, aki le tudna.
2011. ápr. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!