Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem mennek a nyelvek! Létezik...

Nem mennek a nyelvek! Létezik olyan, hogy valaki "antiidegennyelv"?

Figyelt kérdés

Nem Magyarországon élek, és még a saját országom hivatalos nyelvét sem beszélem normálisan. A magyarral (tehát anyanyelvvel) sosem volt gond, minden nyelvművelő versenyen ott voltam. Az itteni hivatalos nyelvet 12 évig tanultam iskolában, azon kívül 6 évig olyan környezetben éltem, ahol a mindennapi interakcióim azon a nyelven történtek. 1 évig csupa olyan nyelvű szobatársaim voltak, mégsem ragadt rám semmi ilyen téren. Érteni tökéletesen értek mindent, az egyszerűbb dolgokat hibátlanul el is mondom, viszont az akcentusom szörnyű, és a szókincsem szegényes. Ha valakivel beszélnem kell alig jönnek a szavak. Pedig itthon a tévé csakis olyan nyelven bömböl, mégsem ragad rám sokminden. Az iskolában sok könyvet kellett olvasni, szóval még ez sem ok arra, hogy épp ennyire ne jöjjenek a szavak :(


De ugyanígy vagyok az angollal is. Minden sorozatot, filmet stb eredetiben nézek, értek is rendesen bármilyen beszédgyorsasággal megáldott filmet, mégis mikor beszélek kevés szót használok, és hallom magamon milyen bénán ejtem ki a szavakat.


Létezik olyan, hogy valaki "antinyelv"? Mit lehet még tenni ilyenkor? Olyan égőnek érzem, hogy a hivatalos ügyek intézésekor makogok-mekegek, mint egy külföldi.


23/N


2011. szept. 25. 21:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Feltöltöttem az angolt:


*****

*****


Nem tudom, hogy román létezik-e.


Én egy kicsit máshogy használom, mint ahogy a bevezetőben írják, mert kicsit hasonló cipőben járok, mint te, azzal a különbséggel, hogy a beszédértéssel is gondom van, de olvasni jól tudok, könyveket is. A nyelvtan, a szókincs is meg van, csak az a fránya beszéd nem megy.


Szóval én 1 leckét 1 hétig veszek, a tananyagot egyszer átnézem (nyelvtan, szavak mennek), és naponta 2x végig csinálom a kikérdező hanganyagot.


A kreatív angolt én is nem rég kezdtem el, de mellette pár hónapja csinálom az Effortless English-t is: [link]


Ez is nagyon jó, és a beszédre épül.


Nálam már határozottan van eredménye. Én itthon élek, de heti 1-2 alkalommal kell angolul beszélnem, és azt vettem észre, hogy a szokásos 1-2 szavas válaszok helyett egyre inkább egész mondatokat mondok, és telefonban is sokkal jobban megértem, amit mondanak.


Látszólag sok időt elvesz a tanulás, a kreatív angol napi 1 óra, a másik másfél óra, de lehet menet közben is csinálni.

Utazás, otthoni teendők közben, én torna közben is hallgatom és mondom. Végül is magyarul sem úgy beszélünk, hogy leülünk, és minden más tevékenységet abba hagyunk.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. szept. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha ennyire beszédfélelmed van:

először talán egy fórumon kellene gyakorolnod, olyan témában, ami érdekel. Közben tudsz szótárt is nézni, ha elakadsz. Ez talán segít neked megfogalmazni a gondolataidat.

Nem vagy egyedül, sok erdélyi magyar nem tud jól románul.

2011. szept. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!