Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nyuggerek vs. Fiatalság. De...

Nyuggerek vs. Fiatalság. De kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Reggel a busz tömve van, éppen hogy fel tudsz még szállni (vagy néha még az sem jön össze) , leülésen nem is gondolkozol, mert a busz 60 %-a nyuggerekkel van tömve. Te dolgozni mész reggel, vagy suliba, ami 8-kor kezdődik, muszáj addigra ott lenned. A nyugger a piacra megy, ami 10 órakor is ugyanúgy ott lesz, de neki mindenáron azzal a busszal kell mennie, mint neked.

A mai napon a buszon egy öreg néni hangosan lehülyézett mindenkit, mert hogy tudtunk úgy leülni, hogy egy darab kettős hely sem maradt, mert így nem tud közvetlenül a férje mellé ülni...

Múltkor a sor elején álltam (jelzem nem tolakodtam), mégis mikor beállt a busz, egy csoport nyugger került oda a semmiből és lazán félrelöktek (!) és felszálltak. Annak ellenére, hogy én pl kifizetem az utazásom jegyét, tehát eleve több jogom lenne még leülni is, mégis félrelök, vagy rá tapos a lábamra (ez ma megtörtént), vagy ha netalántán már ülök, akkor rám szól, hogy adjam át a helyemet. Talán még át is adnám (annak ellenére, hogy én tényleg fizettem érte), ha nem úgy kérné, hogy na szépen adjad át a helyedet!


Mit gondoltok erről? Igazam van, vagy csak túlreagálom? Igen, sokszor látom, hogy a fiatalok hogyan tudnak a tömeg elé tolakodni és felszállni a buszra, de a nyuggerek is hasonlóképpen, vagy épp jobban!


2011. szept. 30. 15:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%
Talán nem kéne a nyugger szót használni, nem szép. Egyébként van igazság abban, amit írsz.Szerintem őket egy dolog zavarja: hogy megöregedtek, és hogy te fiatal vagy. De vannak normális idősek is. Ne vedd olyan komolyan. Nekem olyan szokott lenni, hogy megyek bicikliúton, és előttem kacsáznak, vagy nem jelez,h lekanyarodik. Múltkor majdnem nekimentem, de elnézést kért:D
2011. szept. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%
Reggel 9 előtt és délután 3 után ne legyen ingyenes a tömegközlekedés, problem solved, case closed.
2011. szept. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
pontosan :)
2011. szept. 30. 15:54
 4/25 anonim ***** válasza:
85%

Én olyat láttam nem egyszer hogy nyugdíjas felszállt, nagy nehezen elbotorkált az egyik miatta megüresedett ülőhelyig, majd leszállás előtt olyan fürgén felpattant és tolakodott hogy az ajtón ő szállhasson le először hogy csak néztem. Egyeseknek nagyon megy a színészkedés.

Attól hogy valaki idősebb még nem érdemel meg automatikusan tiszteletet. Azt neki is ugyanúgy ki kell érdemelnie mint nekem is és mindenki másnak is.


De amúgy tényleg miért kell nekik mindig akkor piacra menni amikor nélkülük is tele van a busz? A piac megvár, a munkahely/iskola nem.

2011. szept. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%

Tökéletesen igazad van, én vidéki kisvárosban élek, de itt is ugyanez a helyzet, vagy talán még rosszabb, bármely járaton az átlagéletkor 60 felett van.

Néha azért úgy megkérdezném tőlük, hogy hova a rossebbe utaznak ennyire, de állandó jelleggel, reggel 6-tól egészen estig.

Én egy az egyben elvenném a nyugdíjasoktól az ingyen utazást, mert mi a fenének?

Nem hiszem el, hogy egy nyugdíjas embernek annyira fontos dolgai lennének, hogy folyamatosan utaznia kelljen, ha meg néha szüksége van rá, ő is kibírja azt a párszáz forintot.

Helyette pont a diákoknak kéne teljesen ingyenessé tenni az utazást, hiszen adott esetben egy diáknak (vagy szüleinek) jóval kevesebb pénze jut utazásra, nekik pedig valóban muszáj eljutniuk az iskolába.

Ez szerintem kissé rendbe tenné a tömegközlekedés színvonalát (persze anyagilag biztos rosszul járnának az utaztatási cégek).

2011. szept. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
82%

Jah ezt akartam én is írni, csak Londonnal tudok példálózni mert ott laktam hosszabb ideig, de ott úgy van ez a probléma megoldva ahogy az előző írta...Csúcsforgalomban a nyugdíjasnak sem ingyenes. Ne akkor menjen. Tényleg a többségnek tök mindegy hogy mikor megy oda ahova, és igazad van abban is hogy a fiatalabbak meg általában időre mennek suliba vagy dolgozni.


Amúgy szerintem is igazad van, bár úgy gondolom az írásodból hogy az átlagnál több ilyen vadállat igazság bajnoka nyugdíjassal van dolgod mint másnak:D


Aki meg pofátlan és tolakszik tök mindegy hogy hány éves, pofátlan marad.

2011. szept. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Sok nyugdíjasnak igaza van soknak nincs. Nekem is vannak felháborító sztorijaim velük kapcsolatban, hajaj, de sok meg tényleg megérdemli a segítséget, bár nehéz szelektálni, annyi bunkóval hozott össze a sors.


Mondjuk nekem is magas, hogy reggel minek sietnek annyira, még nyáron megértem, mert később meleg lesz, nem bírják ők sem, sőt rosszabbul is.

2011. szept. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Reggel 7-kor rohanni kell a temetőbe a 20 éve halott férjéhez, mert biztosan megszökik 9 órára. Ismerős.
2011. szept. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
igazából így utólag azért szeretnék elnézést kérni az általánosításért, mert vannak kedves, aranyos, tisztelni való öregek is, de úgy látom ez a szituáció senkitől sem idegen, tehát valamilyen szinten jogos a felháborodásom :D
2011. szept. 30. 19:15
 10/25 anonim ***** válasza:
6%
Akkor utazik amikor akar, joga van hozzá! Azért van kedvezménye mert végigmelózta az életét már letett valamit az asztalra és mondjuk újjáépítette az országot egy háború után amit a mai fiatalság csak tv-ben látott azt se tudják mi az és értékeket ezért csak lerombolni tudnak. Lehet nyuggerezni de a mai fiatalok nagy rész meg sem fogja élni a "nyuggerkort", az unokájuk hamarabb végez velük ,ha az erkölcsi fejlődés hasonló szinten halad visszafelé..
2011. szept. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!