Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nyuggerek vs. Fiatalság. De...

Nyuggerek vs. Fiatalság. De kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Reggel a busz tömve van, éppen hogy fel tudsz még szállni (vagy néha még az sem jön össze) , leülésen nem is gondolkozol, mert a busz 60 %-a nyuggerekkel van tömve. Te dolgozni mész reggel, vagy suliba, ami 8-kor kezdődik, muszáj addigra ott lenned. A nyugger a piacra megy, ami 10 órakor is ugyanúgy ott lesz, de neki mindenáron azzal a busszal kell mennie, mint neked.

A mai napon a buszon egy öreg néni hangosan lehülyézett mindenkit, mert hogy tudtunk úgy leülni, hogy egy darab kettős hely sem maradt, mert így nem tud közvetlenül a férje mellé ülni...

Múltkor a sor elején álltam (jelzem nem tolakodtam), mégis mikor beállt a busz, egy csoport nyugger került oda a semmiből és lazán félrelöktek (!) és felszálltak. Annak ellenére, hogy én pl kifizetem az utazásom jegyét, tehát eleve több jogom lenne még leülni is, mégis félrelök, vagy rá tapos a lábamra (ez ma megtörtént), vagy ha netalántán már ülök, akkor rám szól, hogy adjam át a helyemet. Talán még át is adnám (annak ellenére, hogy én tényleg fizettem érte), ha nem úgy kérné, hogy na szépen adjad át a helyedet!


Mit gondoltok erről? Igazam van, vagy csak túlreagálom? Igen, sokszor látom, hogy a fiatalok hogyan tudnak a tömeg elé tolakodni és felszállni a buszra, de a nyuggerek is hasonlóképpen, vagy épp jobban!


2011. szept. 30. 15:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, igen, végigmelózta az életét, de mi meg most tanulunk/melózunk és oda márpedig IDŐBEN kell beérni, mert különben úgy kivágnak, hogy a lábad nem éri a földet. Nem egyszer jártam úgy, hogy a nénike elkezdett ordítani, hogy mégis mit keres a sok fiatal a buszon, takarodjanak le, mindezt reggeli csúcsban. Szerinted? Mikor reggel, nagy táskával, hulla fáradtan vonszolom magam a túltömött buszon, és akkor még le is kiabál. Hát igen, csúcsidőben szerintem se legyen ingyen az utazásuk!
2011. szept. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
24%
az amelyik ordibál az hülye,de oda vissza a dolog.Mindenki felfér a buszra ha nem,jön a másik,vagy korábban kell elindulni ha tudjuk hogy sok az utas.Ja és a piacon reggel hozzák a friss árut és lehet belőle válogatni.
2011. szept. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
84%

21:54


1. Letettek valamit az asztalra, most pedig nekünk kell letenni valamit az asztalra!

2. Háborút nem láttunk csak TV-ben de annyira ne irigyelj minket! Könnyen meglehet hogy előbb-utóbb nem csak TV-ből fogjuk ismerni...

3. Az az idős ember akit már az is zavar hogy mi élünk (mint pl. előző válaszában) annak valójában az fáj hogy ő már öreg mi meg még fiatalok vagyunk. Nekünk még van esélyünk boldog életet élni nem úgy mint azoknak az öregeknek akik boldogtalanok. És mi erre emlékeztetjük őket valahányszor meglátnak néhányunkat akárhol, arra hogy bizonyos szempontból elpocsékolták az idejüket. Az ilyenek a tipikusan mindenért morgó emberek. És én pontosan ilyen nem akarok lenni 50-60 év múlva.

2011. szept. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
87%

"újjáépítette az országot egy háború után"


Hagyjuk már a demagóg rizsát, felépítették a komcsi rendszert, ami miatt most oltári szarul élünk, ráadásul gyereket sem neveltek, és ilyen demográfiai adatok mellett naná, hogy jön a csőd, aztán verik az asztalt, hogy hol a nyugdíj. Naná, majd más kölyke kimelózza a belét hogy az ő nyugdíját is fizesse. Tisztelet? Egy nagy lóf*szt, majd azt tisztelem, aki megérdemli.

2011. szept. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
23%
a komcsi rendszerről aztán marhára nem tehetnek az átlagemberek mert az politika volt meg a szovjetek ellen nem sok mindent lehetett tenni bár 56-ban legalább megpróbálták..Mai fiatalok meg neten tudnak csak lázadni ,nem tetszik a kormány intézkedése hozzunk létre facebookcsoportot ,kabaré az egész, egy fegyvert nem tudnának kézbe venni mert azt sem tudnák melyik az eleje,de fejből sorolják az összes drogot és celebpojáca nevét.
2011. szept. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
13%

Igazság viszont van a földön mert mikor a mai fiatalok elérik az öregkort ugyanazt meg fogják kapni kamatostul amit most az idősebbeknek adnak,ez egy örök körforgás ,mert a fiatal nem toleráns és beképzelten azt gondolja mindent jobban tud ,az öreg meg azért tudja mert van mögötte élettapasztalat amit nem lehet könyvből netről megtanulni.A tolerancia meg egyik korosztályban sem teng túl.

A lényeg hogy tegyetek az öregek ellen valamit ,követeljétek a reggeli csúcsidős kitiltásukat vagy fizetőssé tételt! De nem fogjátok mert semmi összefogás és igazi akarat kitartás nincs a dolog mögött így kénytelenek lesztek tűrni.

2011. szept. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó: te biztos, hogy nem vagy normális. Itt összesen annyiról van szó, hogy a rohadt tömegközlekedésben magukkal b*sznak ki (tudod ki menne csúcsidőben, ha nem kellene!), utána meg azzal szívóznak, aki nem tud mit csinálni. Persze, hogy sokakat idegesít. De te is pont ilyen leszel, már most nem vagy teljesen komplett.
2011. szept. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
90%

Az ilyenekről írtam mint 23:18.


"Igazság viszont van a földön mert mikor a mai fiatalok elérik az öregkort ugyanazt meg fogják kapni kamatostul amit most az idősebbeknek adnak,ez egy örök körforgás "


Lelki szemeim előtt már látom hogy mennyire örülhetsz annak ha a fiatalok szívnak. Csoda ha nem bírjuk az ilyen öregeket?


"mert a fiatal nem toleráns és beképzelten azt gondolja mindent jobban tud ,az öreg meg azért tudja mert van mögötte élettapasztalat amit nem lehet könyvből netről megtanulni."


1. Azok az öregek akikről írtunk ugyanúgy nem toleránsak és mint arról már volt szó a tiszteletért minden korosztálynak tennie kell így nekik is. Mert attól hogy esetleg 80 éves vagy lehetsz még sz@r alak.

2. Én már találkoztam toleráns fiatallal is (na ezt kapd ki!), öregek közül viszont többnyire csak ilyen fiatalokat szapuló, utáló emberekkel. Ha ezt teszi az emberrel az élettapasztalat akkor inkább fiatalon akarok meghalni...


22:42 voltam.

2011. okt. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.


Én megértem a Te nézőpontodat is, csak azt felejted el, hogy a nyugdíjasokkal ellentétben én reggel iskolába és munkába sietek. Az áru a piacon pedig 10 órakor is ott lesz, semmivel nem lesz rosszabb, mint reggel 7-kor, amúgy sem fogyasztja el azonnal, az otthon sem lesz frissebb. És érdekes módon én még egy fiatalt sem hallottam beszólni egy nyugdíjasnak, de fordítva napi szinten előfordul. Tehát nem mi vagyunk a beképzeltek, meg hasonlók, éppen hogy fordítva. Volt, hogy átadtam a helyemet egy kismamának, és jön a nyugger (mert ezt én máshogy nem nevezem) , félrelökte és leült. Na erre mit mondasz? Ugyanezt nem látod a fiatalságtól az biztos. Vagy amikor jön a nyanyafurgonával, és 20x átmegy a lábamon, nem egyszer így szakadt ki a harisnyám, mocskos lett a nadrágom és még egy rohadt bocsit vagy elnézést nem tudott odahányni, sőt még hisztizett ,hogy mit állok az útjába. Védheted őket ahogy akarod, mert igaz, hogy vannak normális nyugdíjasok is, de amíg a tömegközlekedésen csak baj van velük, addig ne csodálkozz, hogy ekkora a felháborodás és nem csak a fiatalság részről, a középkorú dolgozók is látják, hogy gond van. De figyelj biztos mindenki mással van a probléma és a nyugdíjasnak van igaza...

2011. okt. 1. 09:57
 20/25 anonim ***** válasza:
14%

akkor a kisebbségbe tartozol aki átadja a helyet a buszon a terhesnek ,mert bizony a fiatalok többsége ilyenkor erősen kibámul az ablakon.Nem is beszélve arról ,hogy veszett páviánhordaként közlekednek ,üvöltöznek ,káromkodnak,hangosan bömböltetik a mobilon a zenét és a buszok vonatok összegrafitizését ,késsel felhasogatását ,a várók üvegének széttörését sem a nyugdíjas néni csinálja.Tehát sokkal több anyagi kárt okoznak mégis diákbérlettel kedvezménnyel utazhatnak!Mi kéne még?A bkv-n történő kötekedéseket késel való fenyegetéseket zseblopásokat is fiatalok csinálják nem a nyugdíjas !

Az idősek jellemzően rossz alvók ,és ezért indulnak el korán, de ez nem is fog megváltozni,ha belefeszültök akkor sem.A fiatal alkalmazkodjon,ha majd valami maradandó értéket letett az asztalra akkor lehet szava,de amíg a szülei tartják el meg az állam ,addig húzzák meg magukat.tanuljanak ,legyenek politikusok és hozzanak ilyen öregellenes törvényeket,ha képesek rá,akkor majd változik a helyzet.

2011. okt. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!