Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nyuggerek vs. Fiatalság. De...

Nyuggerek vs. Fiatalság. De kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Reggel a busz tömve van, éppen hogy fel tudsz még szállni (vagy néha még az sem jön össze) , leülésen nem is gondolkozol, mert a busz 60 %-a nyuggerekkel van tömve. Te dolgozni mész reggel, vagy suliba, ami 8-kor kezdődik, muszáj addigra ott lenned. A nyugger a piacra megy, ami 10 órakor is ugyanúgy ott lesz, de neki mindenáron azzal a busszal kell mennie, mint neked.

A mai napon a buszon egy öreg néni hangosan lehülyézett mindenkit, mert hogy tudtunk úgy leülni, hogy egy darab kettős hely sem maradt, mert így nem tud közvetlenül a férje mellé ülni...

Múltkor a sor elején álltam (jelzem nem tolakodtam), mégis mikor beállt a busz, egy csoport nyugger került oda a semmiből és lazán félrelöktek (!) és felszálltak. Annak ellenére, hogy én pl kifizetem az utazásom jegyét, tehát eleve több jogom lenne még leülni is, mégis félrelök, vagy rá tapos a lábamra (ez ma megtörtént), vagy ha netalántán már ülök, akkor rám szól, hogy adjam át a helyemet. Talán még át is adnám (annak ellenére, hogy én tényleg fizettem érte), ha nem úgy kérné, hogy na szépen adjad át a helyedet!


Mit gondoltok erről? Igazam van, vagy csak túlreagálom? Igen, sokszor látom, hogy a fiatalok hogyan tudnak a tömeg elé tolakodni és felszállni a buszra, de a nyuggerek is hasonlóképpen, vagy épp jobban!


2011. szept. 30. 15:28
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

az lehet, hogy te olyan fiatal voltál, aki rongált, de én soha életemben nem tettem ilyet, sőt a társaságomban/baráti körömben egyáltalán nincs ilyen személy. Én bocsánatot kértem az általánosításért és 2x is leírtam, hogy vannak tisztelni való öregek is , erre te mit csinálsz? Általánosítasz. Az a gond veled, hogy egyrészt provokálod az embert (holott és semmi provokálót nem írtam), másrészt fogalmad sincs, hogy miről irkálsz.


Hogy húzzam meg magam? Miért húznám meg magam, már ne is haragudj? Igen, én diák létemre sokkal inkább megérdemlem azt a kedvezményes utazást, mert nekem muszáj időre ott lennem , sőt szerintem a felnőtt dolgozó is megérdemelné , de nem a nyugdíjas.

És érdekes mód, amikor a kollégisták utaznak haza a vonat mindig tömve van és még le sem tudnak ülni, de persze az utazók 70 %-a megint nem diák, hanem nyugdíjas, aki ingyen megy világot látni, épp mikor a kollégisták is utaznának haza.

De persze ez téged nem zavar, mert feltételezem ez téged nem érint. És tudod egy kismamának mindenki azonnal átadja a helyet, nem tudom te milyen putri helyen élsz, de ahol én lakom ott mindenki pattan fel, hogy leüljön szegény terhes nő. És tudod mit? Én akkor bámulok kifelé az ablakon ,ha egy öreg néni úgy odajön és követeli a helyemet! Akkor tényleg úgy teszek, mintha nem hallanám, mert az öregség nem érdem, hanem állapot.


Tehát az egyetlen ember akinek itt meg kéne húznia magát az te magad vagy, amiért általánosítasz (holott ezt én nem tettem meg) és provokálod a másikat. De ezzel persze csak magadat minősíted, gratulálok!

2011. okt. 1. 14:04
 22/25 anonim ***** válasza:
22%
Amíg szerinted a diáknak több joga van utazni mint az idősnek meg most már látom a vonaton is betiltanád az öregek utazását ,hogy a kollégistadiák jobban elférjen ,addig mit vársz?Igazából bezárnád őket táborba vagy kijárási tilalmat rendelnél el nekik , mert már kidolgozták a belüket egész életükben hasznuk semmi csak zavarnak az iskolábajárásnál.Még lassabban is mennek a lépcsőn ,fel kell lökni őket,miért nem ül otthon és kötöget? Következő az lesz hogy a kerekesszékes meg a babakocsis sem szállhat fel mert elfoglalja 4 nagyonfontos siető diák helyét..Sajnos amíg ilyen kérdés egyáltalán felmerülhet addig én is általánosítok.Az meg hogy a fiatalok teszik tönkre a járműveket és környéküket ,nem a "nyuggerek" az is tény ,nem általánosítás.
2011. okt. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
hát hallod belőled aztán jó ügyész lenne, ahogy kicsavarod az ember szavát. Igazából nem is fogok válaszolni arra, amit írtál, mert ismerjük a mondást: okos enged szamár szenved :)
2011. okt. 1. 16:12
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:50


Te mennyi baromságot összehordtál.

2011. okt. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Először is amire már rég rájöttem: aki fiatalon bunkó volt, az legtöbb esetben öregen is bunkó marad. Szóval azért mert valaki megöregszik, még lehet bunkó. Azért általánosítani nem kell. Az én nagyszüleim sem bunkók, nem szoktak tolakodni. De már sok bunkó nyugdíjassal találkoztam én is. Velük nincs mit tenni, nem azért bunkók, mert nyugdíjasok, valószínűleg mindig is azok voltak.

AZ, hogy ők ingyen utazhatnak, azt nem tartom teljesen irreálisnak. A jelenlegi átlag nyugdíjból szinte lehetetlen lenne havibérletet fizetni. Persze, diáknak is elég nehéz fizetni, illetve egy alacsonyabb keresetből is nehéz kikalkulálni egy havibérlet árát. De sajnos a jelenlegi egészségügyi állapotok miatt a legtöbb nyugdíjasnak 10-30ezer forintot kell költenie gyógyszerre, ha nem többet. És nagyon sok közülük végigdolgozta az életét, szóval talán megérdemli azt a kis pluszt, hogy ingyen utazhat.


Valószínűleg kicsit túlreagálod, de valós a probléma. Sok nyugdíjas van, és közülük sok a bunkó, de azért nem kell általánosítani. Sajnos a rongálásokat pedig főleg a diákok okozzák, de ezért nem lehet a fiatalságot okolni.

2013. jan. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!