Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Irigy, szekáló munkatárs?...

Irigy, szekáló munkatárs? Volt már dolgotok ilyen emberrel?

Figyelt kérdés
Decembertől dolgozok egy kisebb cégnél. Első szerződésem fél évre szólt.Mindenkivel jól kijöttem. Mivel a főnököm elégedett volt velem, meg is hosszabbították. De..A kolléganő aki mellett vagyok, észrevettem, hogy féltékeny (?!) lett, mert a főnök ha megy valahova engem hív magával, rám is több munkát bíz, mint eddig. Elkezdődtek a kisebb szekálások. Mivel pénzzel is dolgozok, félek, hogy valamit úgy bekavar nekem, hogy kirúgnak. Eleinte, csak beszólások voltak, hogy, mert én még úgy se értek hozzá, ne szóljak bele. Aztán egyszer össze is vesztünk. Akkor az volt a baja hogy ez sürgős, miért nem azt csinálom. Akkor megcsináltam, vittem neki, hogy kész, leadhatja, erre elkezd kiabálni,hogy őt most ez nem érdekli, ez nem sürgős. Na, akkor összevesztünk, kb 3 napig nem szóltunk egymáshoz. Most már odafajult a dolog, hogy több munkáját is nekem kell megcsinálni, mert nem csinálja. Viszont nagyon tud sírni a főnöknek, hogy mert neki nincs ideje, meg már ereje. Közbe alig csinál valamit. És észrevettem, hogy összeadtam a pénzeket, egyik nap, hogy másik nap már kevesebb munkám legyen, de mást kellet aztán csinálnom, erre majd mutatja, hogy sok rosszul van kiszámolva. Hogy én még számolni se tudok. Na, kiborult a pohár... Minimum 3* számoltam át a dolgokat, ráadásul látszik, hogy a ceruzás írásom ki van radírozva, és át van irkálva. Mikor elment, meg is néztem, tisztán látszik, hogy át van javítva rosszra egy-egy számjegy. Nem tudom mit csináljak. Tartok is tőle, mert régebb óta ott van, és nagyon tud sírni a főnöknek, és a munkatársaknak is, pedig mindenkit kibeszél a háta mögött. ugyanúgy nekem is, és gondolom engem is. Ez hosszútávon így nem működhet, mit csináljak szerintetek?
2011. okt. 3. 16:30
 1/9 anonim válasza:
Vágd pofán...szólj a főneknek...
2011. okt. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ülj le vele emberi hangon beszélni.

17/L.

2011. okt. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tényleg próbálj meg vele beszélni. De a főnökkel is érdemes lenne leülni.

Egyébként meg tarts ki, csinálj mindent a legjobb tudásod szerint és legyen nyitva a szemed, hogy ha valami rosszat csinál, azonnal el tudd kapni!

Nekem is volt hasonló ügyem, kb. egy évig bírtuk, a másik csaj ment el a cégtől :)

2011. okt. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Beszélj a főnökkel, mutasd meg neki a belejavításokat, arra a főnökök nagyon pikkelnek, ha még hivatalos jellegű is, amibe belejavított , netán később olyanba is belefirkálna, az akár büntethető is, de minimun kirúgják érte.Mondd meg a főnöknek, hogy észrevetted, hogy gyanúsan bánik a pénzzel és félsz, hogy lopni fog, kérd a főnök segítségét, hogy más helyen tartsátok ha lehet a pénzt.Szerintem valahogy csald lépre és rúgasd ki.
2011. okt. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

:-)


Mintha én írtam volna...csak én 3 hónapot dolgoztam ott (hálistennek még letudtam lépni időben..).

A kollegina féltékeny volt, mert ő terhes és tehénke lett, én vékonyka, így hordhattam a kosztümjeimet amit ugye ő már nem tudott viselni a terhesség miatt.

Kezdődtek apró szekálásokkal, ugráltatással, amit én jeleztem is a főnököm felé, ő ezt mondta rá: "Hagyd rá, babát vár, biztos azért van."

Én türelmes maradtam, és hagytam magam megalázni... aztán egy nap betelt a pohár, mikor olyan hangot mert már x-edjére megütni velem amit kb a 3 éves gyereknek mondasz, ha valami rosszat csinál. Úgy kiosztottam, hogy a lába se érte a földet...

Na hát gondolom, ment a főnökhöz panaszkodni, hogy én hogy viselkedek vele annak ellenére hogy terhes, stb...

A fülembe jutott hogy a főnököm ki akar rakni (egyik barátnőmnek ajánlották fel a munkámat) így elébe léptem a dolgoknak és felmondtam én. Azt az örömet nem adtam meg annak a szutyoknak, hogy ők rugjanak ki engem, emelt fővel távoztam.

Ja a mélyentisztelt hölgyike már 5 éve dolgozott a cégnél, nyilván hogy neki hisz a főnök nem nekem, mert én a felmondásom előtti nap már megkönnyezve mondtam neki, hogy nem bírom ezt a cirkuszt ami az irodában megy, én csak dolgozni szeretnék nyugodtan, de így nem lehet...


Az ilyenekkel sajnos (pláne ha régebb óta dolgozik ott) nem tudsz mit csinálni, nyelni kell vagy felmondani..


20N

2011. okt. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyenlőre békén hagy, nem rózsás a viszony, de.... Kirúgatni ha akarnám sem tudnám, mert protekciója van. :(
2011. nov. 8. 20:09
 7/9 anonim válasza:
nálam is ez a szitu, csak a hölgy cigány, mindíg ordít az urával, az én kapcsolatom békés a párommal, erre irígy a cigus, ráadásul volt hogy bele akart rondítani a kapcsolatunkba...nálam is lassan kiborul a bili...:)én speciel megütném minimum:D
2012. máj. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
fényképezd le amit megcsináltál munkát dokumentáld , ha átjavítja akkor mutasd meg a főnöknek...abba nem lehet belekötni.. vagy ha kiszámoltál vmit és jó, írd át tollal... az már látványos ha kihibajavítozza.. az hogy régóta van ott egy dolog.. de tárgyi bizonyíték ellen... akkor sem lehet mit tenni annál erősebb bizonyíték nincs...jogilag..
2016. febr. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
az 5. válaszoló aki meg írta h mintha ő írta volna.. és terhes volt az irigymunkatársa... hát ott meg fel kellett volna venni a beszélgetéseket magnóra mielőtt beszólt volna neki..azzal meg lett volna oldva a nyelve...csak cselekedet előtt meg kell tervezni az ilyeneket..és átgondolni..
2016. febr. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!