Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen emberrel?

Figyelt kérdés

Van egy barátom (én lány, ő fiú, de csak barátság, soha nem volt és soha nem is lesz több). Régen osztálytársak voltunk, azóta évek óta szinte csak MSN-en tartjuk a kapcsolatot. Olyan ember, akinek soha nem jön össze egy csaj se. Hát eléggé nem vonzó a külseje, hogy őszinte legyek. Ennek ellenére, most mégis volt egy barátnője, aki bár szereti, pár hónap után mégis otthagyta valaki másért. Nem is ez a lényeg. Hanem, hogy sok sok sok éve csak azt hallgatom ettől a barátomtól, hogy ennyire szar, meg annyira szar, hogy ő nem kell senkinek stb. Nagyon sokáig biztattam, naponta órákig hallgattam a siránkozását, és próbáltam belé lelket önteni, meg segíteni stb. De egyszerűen még ha tesz is azért, hogy változzon valami, akkor se jön össze neki semmi, mert mindig csak visszautasítást kap.


Elég szar lehet neki, ezt elismerem, és lehet, hogy gonosz vagyok, és csúnya kommenteket fogok kapni, de egyszerűen belefáradtam... Én egy pörgős, mindig jókedvű, nagyon pozitív gondolkodású ember vagyok, nagyon optimista. És ennyi év után belefáradtam, hogy ezzel az emberrel nem lehet másról beszélgetni, hogy neki milyen szar. Egyszerűen úgy érzem, elfogyott a türelmem és az energiám rá. Kifogytam a biztatásból és a jó tanácsokból.


Egy ideje már nem is nagyon megyek fel MSN-re, részben miatta, de nagyobb részben, mert van jobb dolgom is annál, mint a gép előtt ülni. Múltkor meg is említette, hogy én felé se nézek, hogy mi van vele...

Ja, azt még kifelejtettem, hogy többször említette már, hogy a vonat elé ugrik, mert ő úgyse kell senkinek, és nincs értelme az életének. Nyilván csak üres szavak ezek, nem tenné meg, de már kb ezek sincsenek rám hatással, annyiszor hallottam tőle, és annyira unom ezt az önsajnálatot.


Ti mit kezdenétek egy ilyen helyzettel? Tényleg jó barát volt pár éve, amikor még nem volt ilyen, de egyszerűen nem tudok neki segíteni, csak magán segíthet, de arra meg képtelen.


Most akkor szép fokozatosan építsem le az életemből? Ti mit tennétek?


2011. szept. 19. 12:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

nekem is volt ilyen barátnőm, talált valakit, akit nem érdekel, hogy rinyál, csak menjen vele bulizni, azóta nem beszélünk, nem tetszett neki, ha megmondtam a véleményemet róla

ő még rosszabb volt: 40 milliós ház a szülőktől, csinos alak, csinos pofi, jó körülmények...(ja, nem irigy vagyok, csupán sajnáltam, de tényleg, amikor segíteni akartam, akkor meg én voltam a bunkó)

2011. szept. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Általában nem hiszek a szánalomkapcsolatban, de lehet, hogy az segítene.
2011. szept. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Van párom, együtt élünk, tervezzük az esküvőt, úgyhogy esélytelen részemről :)

De még ha nem lenne, egyszerűen számomra annyira visszataszító, mint férfi, hogy sosem lennék rá képes... Ezért is maradhattunk meg barátoknak többek között

2011. szept. 19. 12:08
 4/13 anonim ***** válasza:

nekem is volt ilyen ismerősöm, ill barátom. Én sem bírtam már, elegem lett, aztán ahogy írtad, szépen lassan leépítettem. Az az igazság, hogy ezek az emberek nem azért nem találnak senkit, mert olyan csúnyák (nézd meg pl Smuck Andort, neki is van nője :D )

Aztán az én barátomnak lett egy barátnője és végül megváltozott, bár én ugye ezt már nem tudom....

Ha meg amúgy is csak msn-en beszéltetek, akkor nem is nehéz vele megszakítani a kapcsolatot !

Amúgy nem vagy szemét, mindenki a saját életéért felelős, senki máséért nem !

2011. szept. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem teljesen ilyen volt a helyzetem, de volt egy barátnőm, aki mindig csak magáról beszélt, találkoztunk, meg sem kérdezte, hogy mi van a többiekkel, csak mondta a magáét, szinte megállás nélkül csak róla szólt minden találkozás. Aztán egy idő után hanyagolni kezdtük, ő eltűnt, mert észrevette, hogy annyira nem érdekel már minket. Szerintem egy ilyen barátságnak nincs jövője, ami egyoldalú, vagy az egyik fél megunja. Szerintem vagy mondd el neki, hogy unod már, és beszéljetek másról, amin valószínű besértődik, vagy fokozatosan iktatod ki az életedből. Az tényleg nem jó, ha valaki ilyen negatív, annyira rossz hatással tud lenni a másik emberre.
2011. szept. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A barátod egy igazi energia vámpír. Normális esetben ezt a siránkozást, önsajnálkozó életmódot egy egészséges mentalitású személy nem tudja hosszútávon elviselni.

Szerintem éppen itt lenne az idő, hogy tükröt tarts elé. Elmondhatnád neki, hogy ezzel az önsajnálkozó életmóddal nem fog előrébb jutni. Nagy a valószínűsége annak, hogy ez a fiú nem azért nem tud normális partnerkapcsolatot kiépíteni mert nem megfelelő külsővel rendelkezik, hanem azért mert ez az állandó önsajnálkozás, pesszimizmus ragadós tud lenni hosszú távon, és amint már írtam normális mentalitású egyénnek nem kell ilyen társ.

Próbáljon megváltozni és ne másba keresse a hibát a sikertelensége miatt.

2011. szept. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 SzilKa ***** válasza:
90%
Az élet túl rövid ahhoz, hogy egy önmagán segíteni képtelen, önsajnáltató emberbe verjünk lelket folyamatosan. Megpróbáltál segíteni, nem ért semmit... Jobb, ha eltűnsz az életéből. Esetleg ettől még észbe is kaphat, és változtat magán, de valószínűleg keres más panaszládát magának.
2011. szept. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is hanyagold az msn-t.Remélhetőleg ő fog letörölni.


Ja és nagyonnagy szerencséd van,hogy csak msn-en tartjátok a kapcsolatot.De még azon keresztül is elszívja az energiád és lehangol.Mi lett volna,ha személyesen is találkozol vele?Nekem volt ilyen személyes barátságom,és szörnyű volt.Túl lettem rajta,rájöttem,hogy én kevés vagyok ahhoz,hogy megoldjam a problémáit,és szépen megszakítottam vele a kapcsolatot.


Neked már társad van,terveitek,mond el neki, hogy sajnos nem tudsz neki már több tanácsot adni. Az msn-t meg hanyagold,aztán pedig töröld le szépen. Neki fel sem fog tűnni, hogy nem beszél veled.Valószínű majd talál mást,akinek a vérét szívhatja,sőt lehet van neki még pár ismerős a partnerlistáján!

2011. szept. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem ertem, miert most pont ide irtad ki a kis regenyt. Evek ota igy megy, evek ota belefaradtal. Most akkor mi van? Mint irod, mas dolgod van, mint a szamitogep elott ulni. Ellentmondasos az egesz irasod. Ha nem akarsz vele tobbet beszelgetni, foglalkozz a baratoddal, es kesz.
2011. szept. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Semmi okosat nem tudok mondani, csak amit már az előzőek is leírtak.

Attól ne tarts, hogy tényleg a vonat elé ugrik, stb, csak ezzel próbál "rabságban" tartani, ezzel próbálja elérni, hogy kellemetlen legyen neked. Akik ilyesmivel fenyegetőznek, azok úgyis túl gyávák ahhoz, hogy megtegyék. Általában akik hajlamosak az öngyilkos hajlamú dolgokra, azok csendben vannak, vagy későn "szólnak".

2011. szept. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!