Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy szegénység...

Miért mondják, hogy szegénység van itthon? Amikor annyi kocsi van az utakon mint soha azelőtt?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozom, régen voltam itthon, most hazalátogattam, hétfőn értem haza egy kisebb megyeszékhelyre. Hallgattam kint a híreket, hogy alig lehet megélni, még kajára se futja és érezhetően kisebb a forgalom, ezzel szemben én a dugóban ültem, ott ahol azelőtt soha... A híradások után azt vártam, hogy tényleg csökken az autók száma, de úgy látszik a 400 Forintos benzin még nem drága..

Most akkor csak a ferdítés megy, vagy mi van itthon?


2011. okt. 3. 22:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Azért sok a feketén dolgozó is Mo-on, akinek papíron nem telik rá, de valahogy mégis az ölébe pottyan az autóra és egyebekre szánt pénz.
2011. okt. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Ma Magyarországon 3 millió ember él a létminimum alatt vagy attól egy kicsit magasabb szinten, tehát legalább 6,8 millió(persze ebből sem mindenkinek van autója) van, aki nem. A mondat első része vonatkozik arra, hogy az országban elég sz.r a helyzet a második része pedig arra vonatkozik, hogy 6,8 millió ember közül azért van néhánynak autója, de ez attól még nem azt jelenti, hogy olyan nagyon jól él, csak elengedhetetlen az autó pl. a napi ingázásban.
2011. okt. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Nem tűnt föl az hogy csak nagyon jó kocsik vannak az utakin és nagyon ócskák? Továbbá fele munkásokat szállító kisbusz melósfurgon vagy valami teherautó. Nos kaját kell a boltba még szállítani. Dolgozni kel de a vállalkozók jóvoltából mindenkit utaztatnak 100km ert naponta a meló előtt után. Akinek meg még van melója az vagy ócska tragaccsal jár dolgozni vagy vadi új többmilliós luxusautóval. Én szolnokon lakom itt a csúcsidő után kifekhetek az út közepére hébe hóba jön egy kocsi.

De te ha azon méred a szegénységet hogy közlekednek az emberek akkor élj inkább avganisztánba. Ott is mennek fain autók a belvárosban csak 95% nyomornegyed van a többin kívül. meg nem kenyérért és vízért szeretnék dolgozni 2011 ben.

2011. okt. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
76%

Már megint úgy érzem, mintha nem egy országban élnénk, én ugyanis nem ezt tapasztalom. Az igaz ugyan, hogy sokan megtartják a kocsijukat, de az is igaz, legalábbis a tágabb környezetemben, hogy egyre kevesebbet használják. Úgy még megéri például, hogy többen járnak be vele munkába, a benzinköltséget egy részét fizeti a cég, a többin megosztoznak, már ha nem nullára jönnek ki.

Viszont akiknek már tényleg nem jut kajára sem, azokra nem jellemző, hogy megtartanák a kocsit.


Mellesleg én inkább azon szoktam kicsit csodálkozni, akinek nincs mit enni, de a mindennapi cigire futja. De ezen sem szoktam problémázni, mindenkinek a saját dolga.

2011. okt. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk pl. nem futná ennivalóra, ha saját autónk lenne és nekünk kellene fenntartani. Csak a férjemnek van munkahelye, én évek óta hiába keresek. Neki a munkahelyén adtak autót, hogy be tudjon járni, választhatott, vagy autó, vagy tömegközlekedésre éves bérlet. Inkább az autót választotta, mert azzal legalább néha a család többi tagját is el tudja vinni ide-oda, míg a bérlet csak neki járt volna, nekünk nem. Nagyon sokan vannak hasonló helyzetben, nem mindenki a saját kocsijában ül, akiket ott az utakon látsz.
2011. okt. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Latin-amerikai társadalom van, vannak gazdagok és vannak szegények, a középosztály lassan megszűnik. A szegények nem nagyon járnak kocsival, csak ha muszáj. Gyakran muszáj, mert nincs rendes tömegközlekedés, főleg a kis falvakban. A gazdagoknál meg több autó is van a családban, minden gyereknek külön.
2011. okt. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Én egy vacak panelban lakom, a legdrágább lakások 10 milla körül vannak a házban. A parkoló meg tele van középkategóriás autókkal, mind tíz évnél fiatalabb. Csak számomra abszurd, hogy valakinek van egy 7-10 millás lakása és hozzá egy 5-6 millás autója? Oké, lehet hogy van köztük céges autó is, de nyilván nem mind.
2011. okt. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Amúgy nyakkendős urak..

Elárulom azt a tényt hogy mikor dolgoztok és vége a munkaidőtöknek akkor kb egy időben akar mindenki hazajutni.

Na akkor sok a kocsi hirtelen. De míg dolgoztok akkor szinte üresek az utak. Ezt azóta tudom mióta nincs melóm.

El tudnék vállalni ugyan munkát de mind annyira mesze van és annyira kubik hogy az ellenségemnek nem kívánom. Ráadásul ki az a bolond aki elmegy dolgozni azért hogy többet költsön kajára ruhára felszerelésre mint amit keres??Ráadásul 16 órába naponta. Mert ez az igazság. Ugy hogy van aki kocsi nélkül még lopni se bírna hogy megéljen. Nem vagyok elveszett ember de 10%ban errefelé alig van ismerősöm aki dolgozik. Max 31 ezerért közmunkán.

2011. okt. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan vannak olyan helyzetben mint én is. Vettem egy 1.5 millás használt autót, 1M volt a hitel rá, ami most 3 év után 1.59M lett. Az autó most ér kb 1.1M, és nem tudom se vég törleszteni, sem eladni. Muszáj sajnos megtartani és fizetni a részleteket, pedig szívesen megszabadulnék tőle.
2011. okt. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

mi most vettünk egy 10 éves, jó állapotú kocsit, kb 1 millió volt mindennel együtt. megmondom őszintén nagynéném fizette és neki törlesztünk, pedig egyetemisták vagyunk a párommal, igaz ő dolgozik mellette és keres is.

na de miért? havonta 1x járunk haza, kettőnknek ez vonattal összesen 10ezer. és még csak lementünk Budapestről a városunkba és vissza. otthon még nem vettünk buszjegyet, ami 350Ft, tehát újabb 700Ft, hogy elérjünk a házig. és még nem látogattuk meg párom szüleit és nagyszülőket(ami így átgondolva durván összesen újabb 14 buszjegy).

ebből az összegből autóval(diesel, tök jól fogyaszt) kétszer megtesszük ezt a kört. főleg ha a tesóm is velünk van.

szóval mi éri meg jobban? ha nem lenne diákigazolványunk ennek a többszöröse lenne a tömegközlekedés.

a városban jó a havibérlet, de amúgy a kocsi sokszor jobban megéri.

2011. okt. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!