Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Beképzelt sznobok? Semmi...

Beképzelt sznobok? Semmi magyarságtudat?

Figyelt kérdés

Egy bizonyos oldalon, egy bizonyos ismerősöm és az ő ismerőse közti párbeszéd:

'b@szkki, meg lettem verve' itt csomó röhögő fej....hát nagyon megverhették, ha röhög rajt, na mindegy.

majd kifejtik, hogy bp milyen 'undorító' és hogy külföldre szeretnének majd menni egyetem után. majd a jobbikot említik, hogy bizony kell ide. eddig oké, értem, megértem, bár túlzás, kisarkított vélemények.

De, ez kivágta nálam biztosítékot:

'tisztán látszik, hogy miért nem olyan meglepő, hogy az értelmiségi és képzett, tanult emberek miért menekülnek ebből az országból!'


ez akkora hülyeség...nem csak a képzettek menekülnek...a képzetlenek sem szeretik, ha sz@rakodnak velük. jah és munka nincs vagy ha mégis, akkor alig fizetnek és ez a tisztességes, középvégzettégűeket sokkal kellemetlenebbül érinti, mint őnagyságáékat. persze miattuk vinnyognak a vezetők, mert rájuk többet költ az állambácsi. a környezetemben sokkal kevesebb diplomás akar külföldre menni, mint szakács, pincér vagy egyszerű gyári munkás. nekik tényleg a megélhetésért kell küzdeni. az utcai verekedés vagy verés, elkerülhető, a probléma elől nem elfutni, hanem megküzdeni kell/ene, akár fizikai értelemben is. A cigányokon rendkívül egyszerűen ki lehet igazodni, hiszen egyszerű, ösztönös emberek. egy kis emberismeretet is tanulni kéne, azokon a nagy egyetemeken, mert így tényleg pazarol az állam...

persze azt beléjük nevelik, hogy felsőbb kasztnak tartsák magukat, mert egy adott területen szélesebb a tudásuk, de asztalosmunkához ugyanúgy hülyék, mint egy asztalos a közgazdaságtanhoz....ettől nem érnek többet, sőt emberileg talán keveebbet.


bocs...az alkohol megeresztette a nyelvem...


2011. okt. 7. 01:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
40%

Senkinek sem lenne szabad könnyedebb boldogulás érdekében lelépnie innen. Értem én, hogy máshol könnyebb, viszont így önként és dalolva adjuk át Hazánkat, földünket valaki másnak. Azon sem lennék meglepődve, ha az egész játék erre menne ki, talán ezért tartják alacsonyan a bérek színvonalát, hogy minél többen mielőbb elhúzzunk innen.


Az értelmiségnek inkább azon kellene gondolkoznia, hogy hogyan vegyük vissza a Hazánkat. Elmenekülni persze könnyebb, de arra nem gondolnak, hogy hogy néznek majd az unokáik szemébe.

2011. okt. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

Elmenekülni?

Nem így fogalmaznék. Nekem is csak 1 életem van, és azt normális körülmények között szeretném leélni.

2011. okt. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

nagyon igazad van... :(


Fecó is megmondta: el lehet menni, ha nem tetszik.


Ha mindenki eszerint cselekedne, akkor ki maradna?

2011. okt. 7. 01:41
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

Nagyszüleim óta az megy ebben az országban, hogy majd jobb lesz 5-10-15 év múlva, a következő generációnak....

Reménytelen.

Én speciel megköszöntem volna a szüleimnek, ha annó éltek volna a lehetőséggel, és elmennek ebből az országból.

2011. okt. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A kínaiak örülnének egy kis szabad placcnak :)

Úgyis olyan sokan vannak.

2011. okt. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

Az a baj, hogy nagyon sokan nem értik az egészet, hogy mi történik itt. Mi vagyunk a magyar nemzet, nekünk kell a sarkunkra állni (ha így jobban tetszik: megtáltosodni) és rendet rakni. Ezt ugyanis senki sem fogja megtenni helyettünk.


Mi meg csak várunk a sült galambra, ami sosem fog a szánkba repülni. Minél tovább várunk, annál nehezebb lesz. Az elmúlt 70-80 év agymosása sajnos sikeresnek bizonyult :SS

2011. okt. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

na igen...mert külföld az maga a kánaán ... az anyagi körülményeket tekintve bizonyára. viszont egész más a mentalitásuk, a dolgokhoz való hozzáállásuk, akármelyik nyugati országban. biztos meg lehet szokni, meg lehet tanulni a nyelvüket...de tetszik vagy sem, magyar maradsz akkor is. és felelősek vagyunk azért, hogy mi a véleménye rólunk más nációknak.

apám dolgozott kint, tudni kell róla, hogy közvetlen ember és elég könnyen barátkozik. még ausztria előtt vidéki srácként költözött pestre, sok barátot szerzett, van akivel most is tartja vmilyen szinten a kapcsolatot. Azt mondta, kint ugyan az osztrák munkatársai a munkahelyen befogadták, néha söröztek együtt meg hasonlók, de ennél szorosabb kapcsolat felé nem voltak nyitottak és ezt úgy általában véve apám szintén magyar munkatársai felé is kimutatták.

2011. okt. 7. 01:59
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Igen, más a mentalitás. Lehetne tanulni belőle.
2011. okt. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

"A cigányokon rendkívül egyszerűen ki lehet igazodni, hiszen egyszerű, ösztönös emberek."


Te is egyszerű lélek vagy, kisapám.

2011. okt. 7. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
az utolsó mondatoddal nem szállnék vitába, de ettől még rohadtul igaz, hogy ki lehet ismerni a verekedős-kötekedős cigókat és jól kezelni egy adott helyzetet...
2011. okt. 7. 03:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!