Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az üzletek,...

Mit gondoltok az üzletek, plázák eladóiról? Lenézitek öket?

Figyelt kérdés
Kolléganöimmel azt tapasztaljuk, hogy az emberek lenézik az eladókat, pedig igazából semmit nem tudnak róluk. Egyikünk bölcsésznek tanul meló mellett, a másik lány mérnök és a másoddiplomáját csinálja... Persze nem minden eladó értelmiségi nyilván, csak azt akarom mondani, hogy sokszor még a koszos, autószerelö ruhás ember is úgy szól hozzánk, mintha mi biztosan csak valami elfuserált alakok lehetnénk.
2011. okt. 14. 11:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Én nem nézem le őket. Persze ez attól is függ, hogy az eladó miként viselkedik. Vannak olyan bunkó eladók, hogy önlétlenül is visszavágok neki valami csicska viselkedéssel. Pedig alapba nagyon türelmes ember vagyok.


Valami ruhaboltba én is elmennék eladónak! :)

2011. okt. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 mantis religiosa ***** válasza:
62%
Nem lenézem, hanem sajnálom Őket, amiért egy ablaktalan, mesterségesen megvilágított, 5X5 méteres helyiségben kell dolgozniuk, általában minimálbérért, és a plázák törzsközönségét alkotó, milliomos idióták kegyeit kell keresniük, napról napra, hétvége nélkül, folyamatos műszakban.
2011. okt. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%

Nem nézek le senkit, azt se, aki nem tanul mellette, azt se, aki 8 osztályt se tud elvégezeni, vagy csak kín-keservesen. Senkit sem.

De bocsánat: az utolsó mondatod...hm.

Szóval Te se nézz le senkit.

És meglődve tapasztalhatod, más lesz a világ.

Mosolyogj a világra, és a világ visszamosolyog rád:))

2011. okt. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Vannak az eladók, akik normálisan néznek ki, és megfelelően állnak a szakmájukhoz, őket megbecsülöm, nem nézem le.

Vannak az unatkozó plázapitsák, akik elmennek eladónak, mert olyan cuki, na őket osztom, ahogy kell.

2011. okt. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
*meglepődve :)
2011. okt. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Én sem nézem le őket! Vannak az eladók közt is nagyon normálisak és nagyon ellenszenvesek is, mint minden más foglalkozásnál.

Én pl. attól kapok hülyét, ha nem hagynak békén, nem is kérek segítséget, de kérés nélkül is kirak elém kb. 10 ruhát, hogy ezeket érdemes lenne elvinni (látszik, hogy nyomulósan bármit a vevőre akar sózni), vagy a másik véglet, aki nem köszön vissza (alapból én köszönök, amint belépek, bár van, aki szerint az eladónak kéne először üdvözölni a vevőt), és mikor odaállok az orra elé, felvenni a szemkontaktust sem kérdezi meg, segíthet -e, csak telefonál vagy a barátnőjével cseveg. Utóbbi kategóriával szerencsére egyre ritkábban találkozok, szerintem az üzletvezetők egyre inkább a minőség alapján válogatnak alkalmazottat.


Szerintem ne vegyétek magatokra, ha vki bunkó, az már őróla szól (ő vszínű étteremben, buszon, vezetés közben, orvosnál STB. is megtalálja, mibe köthet bele). Plusz mindenkinek lehet rossz napja, ahogy nekünk vevőknek, nektek eladóknak sem kéne elsőre ítélni és személyes támadásnak venni, szerintem emberként nem nektek szánja :) (Tudom, most én is azt csináltam:)

2011. okt. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 SzilKa ***** válasza:
100%
Ha normális az eladó és nem csak a körmét reszelgeti a pult mögött unottan, akkor miért nézném le? Csak a munkáját végzi, ami nem szégyen.
2011. okt. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Hát mi teljesen átlagos fiatal nök vagyunk. Ápoltak, szolíd sminkkel... Még mükörmünk sincs, pedig az ma már relatíve alap. Mindenkinek mosolyogva köszönünk, mégis jön egy-egy 50es férfi, aki ránk se néz, csak odavág egy "szevasz"-t. Mehjegyzem, harminchoz közelitünk. Az egyik kedves válaszoló véleményezte az utolsó mondatomat. Az autószerelövel azért példálóztam, mert ott kétkezi munkáról van szó szintén, aminé végképp nem értem a felsöbbrendüségi érzés okát.
2011. okt. 14. 12:04
 9/27 anonim ***** válasza:

Nem nézem le, de bizonyos "típusuk" baromira idegesít. Köszönni nem tud, segíteni nem akar. Ilyenkor már fordulok is ki az üzletből.

Természetesen mindig vannak kivételek, oda vissza is járok. De nagyon kevés ilyen hely van.

Engem nem érdekel, minek tanul - a munkáját végezze legalább elfogadható módon, mert azért van ott. Én is azért vagyok a saját munkahelyemen.

2011. okt. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
85%

"a koszos, autószerelö ruhás ember"

mondom, sok lenézés miatt "visszalenéz" védekezésképp..

hatás-ellenhatás szerint működik ez, törvényszerűen

(meg ideges,rohan,nem ér rá,azért mogorva)

mosolyogj a világra, visszamosolyog rád

- próbáld ki :))

senkit nem szabad lenézni- az káros, ártó tett, és visszaüt arra, aki teszi

2011. okt. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!