Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az üzletek,...

Mit gondoltok az üzletek, plázák eladóiról? Lenézitek öket?

Figyelt kérdés
Kolléganöimmel azt tapasztaljuk, hogy az emberek lenézik az eladókat, pedig igazából semmit nem tudnak róluk. Egyikünk bölcsésznek tanul meló mellett, a másik lány mérnök és a másoddiplomáját csinálja... Persze nem minden eladó értelmiségi nyilván, csak azt akarom mondani, hogy sokszor még a koszos, autószerelö ruhás ember is úgy szól hozzánk, mintha mi biztosan csak valami elfuserált alakok lehetnénk.
2011. okt. 14. 11:34
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

" Köszönni nem tud, segíteni nem akar. Ilyenkor már fordulok is ki az üzletből. "


Nyilván neki sem sok köze van az eladói szakmához.Felénk van egy üzlet, ott kizárólag szakképzett eladókat alkalmaznak.Oda öröm belépni.Kedvesen köszönnek, az az első.Nem tukmálnak, nem lesnek utánam, de látom, hogy készségesen jelen vannak és azonnal szakszerű segítséget nyújtanak, ha kérem.Még sosem láttam abban az üzletben bunkó vagy mogorva vásárlót!

2011. okt. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

1. Szakképzett eladó vagyok

2. Azért dolgozom eladóként, mert jelenleg ez a szakmám és nincsenek gazdag szüleim, akik eltartanak míg én tanulok

2011. okt. 14. 15:06
 23/27 Sera válasza:

Ha azt írod, hogy diplomás munkanélküli vagy, de derogál eladónak menni akkor azért szidtak volna.

Találkoztam már olyan eladóval aki a vevőket a háta közepére se kívánta,de nem izgatott a dolog, többnyire célirányosan megyek, nem nézelődök.Következő alkalommal ez az eladó kedves volt és barátságos.

Én képtelen lennék jó eladóként dolgozni, nem bírok emberekkel foglalkozni, nincs türelmem naponta 100szor ugyanazt ismételgetni(se a köszönést,se a termékek ismertetőit).Neked ezek szerint mennek az ilyen dolgok,semmi okom lenézni az eladókat.

2011. okt. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Igazából lényegtelen a végzettség, meg hogy milyen az eladó, mert pont az a problémám, hogy már azelött lekezelö, hogy bármit tudna, tapasztalna az eladóval kapcsolatban. Belép, egymásra nézünk és már ott kezdödik, hogy nem fogadja a köszönésünket.
2011. okt. 14. 16:18
 25/27 anonim ***** válasza:
Nem. Minek?
2011. okt. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Dolgoztam plázában középkategóriás divatüzletben, van hozzá szakképesítésem is, és imádtam. Szerettem a munkatársaimat, a munkát (pedig nem kevés túlórám volt, ellenben korrekt fizetés) és a vásárlókat is (pedig alapjáraton utálom az emberi fajt). Azt mondják, az ember vérében van, a kereskedői véna, (anyum is ezt a szakmát választotta), birkatürelemmel kell rendelkezni, de egyet megtanultam, nem szabad hagyni hogy megalázzanak, (én legalább is nem viselem el). A bunkókat meg magadban el kell küldeni melegebb éghajlatra, de közben mosolyogni kell, persze itt sem szabad, hogy megalázzanak, vissza lehet vágni de szépen. Biztos megfigyeltétek már, hogy sokan mikor belépnek egy ilyen üzletben elhagyják magukat, vagy teljesen megilletődnek, és azt se tudják mit csináljanak (az ilyet hagyjátok, hagy nyugodjon meg), vagy dámának hiszik magukat és kiszolgálást várnak, (ezekhez meg simán kell hozzászólni, nem kell segget nyalni, mert visszaélnek vele). Tehát mindenkihez normálisan kell hozzáállni, ha bunkó, ha nem.

Most én is diplomára hajtok, de mellette szívesen visszamennék eladónak, (meg lehet utána is az maradok)

2011. okt. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem. Könyvesboltban, antikváriumban és régiségboltban én magam is szívesen dolgoznék
2013. júl. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!