Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez komoly, hogy ennyi a...

Ez komoly, hogy ennyi a rasszista ember? és mi bajuk az embereknek a négerekkel?

Figyelt kérdés

poénból beírtam google-ba a kérdést, hogy "járnál cigánnyal?"

És ezt dobta ki: www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__egyeb-kerdesek__2205583-jarnal-cigannyal__oldal-2

kb. leesett az állam. komolyan ennyi rasszista ember van? nem csak ez alapján, hanem mostanában jobban figyelem az embereket, és észrevetrem, hogy akár a szűk környezetemben is mennyi ilyen ember van. egyre többször hallom, hogy "rohadt zsidó", "büdös nigger" stb.

és ez engem vmiért nagyon bánt. a cigányokat mondjuk én sem bírom, de nem azért, mert cigányok, hanem mert nagyon sok a rossz tapasztalatom. viszont találkoztam már tisztességes, kedves romákkal is, és velük semmi bajom, sôt. vannak köztük tök jófejek is. csak sajnos ők vannak kevesebben.

de fel nem foghatom, hogy a sárgákat, feketéket miért szidják annyian. nap mint nap találkozom feketékkel és kínaiakkal, és eddig semmi negatív tapasztalatom nem volt velük kapcsolatban, általában tök csendes népség.

hogy tudnak emberek olyanokat mondani, hogy csak a fehérek emberek?? ez undorító!


2011. okt. 24. 21:57
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
66%

,,Belekényszerítik őket egy olyan rendszerbe, ami nem megszokott nekik, és amihez nem tudnak alkalmazkodni."


Tehát az, hogy ingyen kapnak házat meg jó formán mindent, az olyan rossz nekik? Ne nevettes. Minden esélyt megkapnak, hogy eredményes életet éljenek. Nem élnek vele. És tényleg rossz ez a rendszer, de nem nekik, hanem a becsületes embereknek.

2011. okt. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 /Anita_'94/ ***** válasza:
36%

Esetleg kérdezz meg valakit Londonból, vagy Marseille-ből, hogy miért nem szereti a négereket. Hidd el, nemcsak tanulni és orvosnak jönnek ide, hanem a drogpiacon is van jelentős érdekeltségük. Ahogy a vietnámiaknak is. A szlávokról, törökökröl, arabokról, albánokról, cigányokról nem is beszélve.

Kinek van erre szüksége? De neked van igazad, rasszista vagyok...

2011. okt. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 napietus ***** válasza:
70%
én jártam egy dél-afrikai fehér fiúval régen. ő is tudott mesélni a négerekről szép dolgokat...
2011. okt. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 bánomisén ***** válasza:
68%

Most hirtelen nem jut eszembe, ki mondta, de nagyon igaza volt, hogy amikor egy társadalom a tönk szélére kerül és a kilátástalanság egyre csak nő - mint például most Magyarországon -, akkor felüti a fejét a rasszizmus.

Kell az embereknek valakit okolni amiatt, hogy miért rossz nekik, és aki nem képes átlátni a dolgokat - általában a többség -, az a már jól megszokott utakat választja, okolja a zsidókat, cigányokat, színesbőrüket. Egyszerűbb gyűlölködni, mint gondolkodni, megkeresni a valós okokat, esetleg cselekedni.


Nem örülök neki, hogy Magyarországon ekkora a rasszizmus, de sajnos ez természetes velejárója annak a társadalmi-gazdasági folyamatnak, amin az ország már huszonéve keresztülmegy. Ettől persze még nem kell elfogadni és természetesnek venni, mert nem az. Egy jelenség, ami híven tükrözi az ország pillanatnyi gazdasági, erkölcsi pozícióját.

2011. okt. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 bánomisén ***** válasza:
59%

/Anita_'94/: Londonban élek. Az itteni legjobb barátom egy guineai fekete, a családjával is jóban vagyunk. Tisztességesen él, dolgozik, becsületes, segítőkész. Évek óta ismerem.


A Piccadilly Circus környékén pedig sok fehér drogdealer-rel is találkoztam már, többel, mint feketével.


Ezek a dolgok nem bőrszín, hanem ember kérdése.


Ne beszélj butaságokat, kérlek.

2011. okt. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
57%

12:37


Ez akkora marhaság. Ezt azok mondják, akik ezeket a problémákat el akarják tusolni. Már 8 éves koromban is úgy gondolkodtam a cigányokról, mint most. Hiszen ki más lenne a hibás? Engem rendszeresen a cigányok köptek le, támadtak meg és próbáltak kirabolni. Akkor most mondjam azt, hogy nem ők a hibásak? Nem ők az elkövetők?


Azért egyre nagyobb a ,,rasszizmus", mert egyre több a cigány, egyre többet bűnöznek, és egyre több mindent tehetnek meg büntetlenül, vagy nevetséges büntetésért cserébe. Köze nincs a gazdasághoz. Ha az embereknek több pénzük lenne, akkor is ugyanúgy megtámadnák őket, sőt még jobban. Akkor leesne az állatok, ha nőne a rasszizmus. Egyébként más országokban, ahol jobb az életszínvonal nagyobb a ,,rasszizmus". Ugyanis százezrek vonulnak fel a cigánybűnözés ellen. Itt meg nincs semmi.


A zsidókról nem nyilatkozom. Róluk beszéljen egy zsidó:


http://www.youtube.com/watch?v=OlDPsfL6bNI

2011. okt. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 /Anita_'94/ ***** válasza:
62%

Kedves Bánomisén

Londonban Te is bevándorló vagy, természetes, hogy bevándorlókkal spanolsz. Azért kiváncsi lennék egy igazi angol véleményére is. Pl hogy tetszettek neki a zavargások? Ugye ők is örülnek, hogy gyermekeiknek csupa jófej, becsületes, tiszteletreméltó, dolgozó néger között kell nap, mint nap túlélni. Mindig az van felhozva, hogy a fehérek között is vannak bűnözők, de (könyörgöm!!!) nézzük már meg azokat kib. arányokat!

2011. okt. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 napietus ***** válasza:
36%
igaza van Anitának. másrészt a fehérek bűnözőknek engedtessék már meg a saját hazájukban bűnözni, súlytson le rájuk a Scotland Yard...ők ott otthon vannak, nem jellemző, hogy fehérek elmennének pl. Kenyába bűnöző életmódot folytatni :D
2011. okt. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 /Anita_'94/ ***** válasza:
34%

És igen, előítéleteim vannak. Ezáltal azokat a keveseket sem ismerem meg, akik normálisak.

De nem bánom...

2011. okt. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 bánomisén ***** válasza:
66%

Azoknak, akik megszólítottak:


A kérdező kérdezett, én pedig elmondtam a véleményem. Nem áll szándékomban vitatkozni senkivel, mert ezek a viták meddőek szoktak lenni, csak az indulatokat kavarják fel, annak meg semmi értelme.


Anita_'94, neked csak annyit: angol állampolgár vagyok már rég, nem számítok bevándorlónak, nem is érzem annak magam, nem is kezelnek annak.

2011. okt. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!