Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek nem csúnya az...

Szerintetek nem csúnya az hogy ha valaki a doktori címével nagyképűsködik pl. iwiwen, facebookon? Mi a véleményetek arról hogyha a feleség kibiggyeszti a neve elé azt hogy Dr. Amikor ő nem érdemelte ki ezt a címet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 17:41
1 2 3 4 5
 11/45 bánomisén ***** válasza:
71%
Szerintem, kérdező, mutass példát. Doktorálj le - csak néhány elég kemény év, nincs jelentősége, bárki játszva megcsinálja éjjel-nappal tanulva -, aztán meg ne használd a jogosan megkapott doktori címedet. Ha mindezek után írsz ki egy ilyen kérdést, akkor azt mondom, hogy jogosan zavar, hiszen te is doktor vagy, de mégsem használod a címed. Amíg viszont nem, addig valószínűleg csak irigy vagy a doktori címmel rendelkezőkre.
2012. jan. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim válasza:
84%

Hát szerintem elég egyértelmű, hogy kié a cím.

dr. XY-né

XY-né dr. z

Különben szerintem nem nagyképűség, mivel az a neve, úgy hívják.

2012. jan. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
78%
Nem kapja meg a doktori címet a feleség, egyszerűen csak felvette a férje nevét, ez viszont nem nagyképűség.
2012. jan. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
79%

Tetszik a 8. válaszoló hozzászólása, hiszen egy okos nő büszke rá, hogy övé a doktori cím, s nem a férjéé, pl. Nagyné dr. Kovács Rozália.


A kérdésedre válaszolva:

A neve alapján senkit sem lehet megítélni. Ha megdolgozott érte, hadd használja, ha a férje nevét veszi fel, kénytelen használni.

Olyan embert is ismerek, aki kizárólag hivatalos helyeken használja a Dr. előtagot, egyébként sosem.

Szóval: nem a doktori fokozat vagy a foglalkozás dönti el, hogy ki milyen ember. Illetve: le lehet mérni. Legfeljebb nem keressük egymás társaságát, és kész. :)

2012. jan. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
* nem
2012. jan. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
33%
A köztársasági elnökünk is sokat dolgozott azért a doktori címért.
2012. jan. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
80%
Én elég sok doktorált embert ismerek (közgazdászok), és egyikük sem a két szép szeméért kapta a doktori címet, és nem irigylem tőlük azt a két betűt a nevük elől. Egyikük sem nagyképűsködik vele, "csak" egyszerűen kijártak egy doktori iskolát, egy szakterület kutatói lettek, és ezért hozzájuk vágták azt a két betűt. És mit szólsz ahhoz, ha valaki még phd, vagy csc, esetleg prof is? Őket már ki is toloncolnád az országból? Nem értem, mire fel ez az irigység egyébként. Engem az sem zavar, ha valaki felveszi a férje nevét és azzal együtt jár a dr. megnevezés is, hiszen tudvalevő, hogy a férje doktor nem ő.
2012. jan. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
59%

Ha a feleség Dr X-né Y, akkor egyértelmű, hogy nem ő a doktor, hanem a férje.

Ha ő a doktor, akkor X-né Dr Y, ha pedig mindketten azok, akkor Dr X-né Dr Y a teljes név.


Nem tudom, mi a gond ezzel.

2012. jan. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim válasza:
57%

Hasonló kérdést már én is kiírtam először, csak én többet kifogásoltam. Jó szemezgetést.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

2012. jan. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
73%
Nem csúnya. Az a csúnya, amikor valaki azt hiszi, hogy az ember nagyképűsködik a nevével.
2012. jan. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!