Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek nem csúnya az...

Szerintetek nem csúnya az hogy ha valaki a doktori címével nagyképűsködik pl. iwiwen, facebookon? Mi a véleményetek arról hogyha a feleség kibiggyeszti a neve elé azt hogy Dr. Amikor ő nem érdemelte ki ezt a címet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 17:41
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
32%

azért nem mind1, h h milyen doktor az illető.

ha teszem azt orvos, vagy jogász, akkor az a cím azért jár, mert elvégezte az egyetemet. ők kisdoktorok.

nos, aki elvégzi az alapszakot, mesterszakot, utána 4 év cummantás a doktori suliban, ír egy laza 300 oldalas disszertációt (nem SP styleban :P) az a szememben az igazi doktor.

hogy most a FB-on kiírja-e az az ő dolga. nem nagyképűsködés, legyen rá büszke. mondjuk aki igazán keményen megdolgozott érte, és valóban ért a szakmájához, az nem úgy mutatkozik be mindenkinek, h dr. XY, mert vannak helyek, ahol ez irreleváns.


szerintem sok nő csak azért veszi fel így a férje nevét, h reprezentálhasson, hogy lássa a világ, hogy ő azért nem akárki, hogy egy dr szóba állt vele.


nos, magam részéről akkor sem venném fel a férjem nevét ha ő lenne az MTA elnöke. büszke lennék rá a szívem mélyén, de az idegen tollakkal ékeskedés nem az én világom.

2012. jan. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
40%
Sokan azt hiszik ettől felsöbbrendűek lesznek,és ha megszólód irigy vagy a címére,ami nem is az övé,ez a vicc benne,hogy olyannal ékeskedik amit nem is ő kapott,nem ő tanult érte.Na ez a fajta a legrosszabb sok esetben ők csak a címekhez mennek hozzá,hogy legyen mit kitenni hogy ő nagyobbnak tűnjün.
2012. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
én drxné dry lehetek pár év múlva. ezen felül az orvos is phdzhat, mégsem lesz drdr... úgyhogy ne menjünk bele abba, h ki a kis meg a nagy doktor. a magyar nyelvnek hibája az, h nem tesz különbséget a jogászdoktor, orvosdoktor, x szakból doktorált pl közgazdász, történész miegyéb közt. az angolban ez sokkal jobban elkülönült, és még azt is kifejezi enyha túlzással a pár betű a neve előtt,h használ-e szikét, egyáltalán orvos-e... meg sztem egy orvos és egy jogász a szakvizsgáig tanul annyit, h ne kisdoktorozzák le. ha megkapom a dr-t, akk bizony büszkén fogom viselni, megdolgoztam érte, de nem ettől leszek különb tagja a társadalomnak. a kérdésre válaszolva pedig a férjezett neveként veszi fel, mert ha a férj hivatalosan dr. kovács, akk a feleség nem lehet egyszerűen dr. kovácsné... tudtommal.
2012. jan. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, dr. Kovácsné
2012. jan. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
50%

Nekem egy volt tanárom doktor, és nem használja a nevében ezt a címet, igaz, ő nem orvos, viszont az állatdokink sem használja (csak hivatalos papírokon van ott a dr). Mindketten nagytudású és nagyon szerény emberek. Nekem ez külön tetszik.


Nem a doktori címért dolgoztak annyit, hanem azért, hogy a szakmájukban dolgozhassanak, amitől teljes az életük, az egyikük a diákoknak segít, a másikuk az állatoknak segít. :)

2012. jan. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
36%
Lehet, barátnőm így (hasonlóan) vette fel a nevét: dr. Nagyné Szabó Barbara
2012. jan. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
57%
bocsi én írtam, h nem lehet dr kovács felesége dr kovácsné, elírtam, úgy értettem, h tudtommal egyszerűen kovácsné nem lehet, ha a férj neve hivatalosan dr kovács... én így tudom, persze lehet, h ez hibás...
2012. jan. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem csúnya, az ő dolga.

Nekem a párom dr. Nem sajnálom tőle, rábíztam, hogy most ő használja-e vagy nem. (Nem mintha sok közöm lenne hozzá, hogy kiírja-e vagy sem, ebben különbözünk a kérdezőtől.) Az ő dolga, ő dolgozott meg érte, nyugodt szívvel használja csak.

Arról a feleség meg nem tehet, hogy dr. a férje, az előtagot, ha jól tudom nem lehet elhagyni. Ha egyszer az a neve, akkor az a neve, kész. Felvenni csak így tudja.

Én valószínűleg ha arra kerül a sor, nem fogom felvenni a párom nevét. Nem azért, mert annyira érdekelne, mit gondolnak mások, hogy Dr. X-né leszek, hanem azért, mert baromira hosszú lenne a nevünk. :D

2012. jan. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
57%

Háhááá 49%-ot kaptam :)))) De ha meg kellene indokolni a lepontozást, már bajban lennének az érintettek.

19:00 voltam XD

2012. jan. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
56%
Jujjj privátban kaptam egy trágárságot. Azt hiszem megyek és felkötöm magam bánatomban. :))))))))
2012. jan. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!