Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek nem csúnya az...

Szerintetek nem csúnya az hogy ha valaki a doktori címével nagyképűsködik pl. iwiwen, facebookon? Mi a véleményetek arról hogyha a feleség kibiggyeszti a neve elé azt hogy Dr. Amikor ő nem érdemelte ki ezt a címet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 17:41
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
Ha tényleg így hívják, akkor miért lenne szükségszerűen felvágás? Ezt a nevet vette fel, gondolom a férje is beleegyezett annak idején, én ezt nem találom zavarónak. Amúgy meg - sajnos - semmit jelent. Az illető attól még nem változik, legtöbb esetben az sem, aki a doktori címet is megszerezte.
2012. jan. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 fehér gandalf válasza:
100%
fnak éltek az iwiwen meg fbookon
2012. jan. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

Magánéletben én nem írnám ki - ide tartoznak a közösségi oldalak is -, de szakmában igen.

Aki meg "idegen tollakkal ékeskedik", hát az jól lejáratja magát.

2012. jan. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

NEM nagyképűség. Az illetőnek kitartó, szorgalmas munkája áll a cím mögött, nem pénzen vette.

Az persze más kérdés, ha a pubban is így mutatkozik be, az már kicsit furcsa...

2012. jan. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Nekem PhD-m van.


Az okmányaimba beírattam, mert megdolgoztam érte, tehát használom _hivatalos helyeken_. (A hangsúly ezen van!)


De pl. publikációknál nem írom ki, nem szokás. Munkahelyemen is kb. mindenki doktor, nem szokták külön kiemelni általában.


Informális helyen eszembe nem jutna doktorként bemutatkozni. Nevetséges és fontoskodó hatást kelt.


A közösségi oldalak nekem magánjellegűnek számítanak, nem hivatalosnak, tehát oda sem írom ki a címet. Valahogy ott is olyan nagyképűnek hatna.


Ha egyszer férjhez megyek (nő vagyok, eddig nem derült ki), eleve eszembe nem jutna fölvenni a férjem nevét. Ha neki is doktori címe lenne, és úgy venném fel, hogy dr. X-né dr. N. N., hát szerintem az már kicsit nevetséges. De van, akinek így tetszik. De ez az ő dolguk. Mindenesetre én nem veszem fel, úgyhogy tárgytalan a kérdés.


29/N

2014. júl. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!