Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek nem csúnya az...

Szerintetek nem csúnya az hogy ha valaki a doktori címével nagyképűsködik pl. iwiwen, facebookon? Mi a véleményetek arról hogyha a feleség kibiggyeszti a neve elé azt hogy Dr. Amikor ő nem érdemelte ki ezt a címet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 17:41
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
64%
A 19 órási válaszoló lepontozásának tényleg semmi értelme. Bizonyára tévedés.
2012. jan. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem miért gond, ha valaki ezt kiírja.

Én is ha mondjuk az orvosomat keresem, akkor marha egyszerűen megtalálom, mert ő dr., de a másik 200 nevű ilyen ember nem az.

Egyébként pedig ez a neve, miért ne használná??

Ha férjes asszony és így viseli a nevét, neki akkor is ez a hivatalos neve, miért ne így regisztrálna, basszus így hívják.


Szerintem emögött az irigységen kívül semmi nem áll. Érdekes, engem ez nem frusztrál és semmi nagyképűséget nem látok benne.

2012. jan. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim válasza:
A barátnőm férje dr., és a barátnőm kiírja a saját nevéhez is. Az egyik legkedvesebb ember akit ismerek!!!! Nem gőgös, nem kérkedik vele. Eszembe sem jutna, hogy ez alapján ítéljem meg.
2012. jan. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem szép dolog, ha egy nő felveszi a férje nevét és ha a férje használja, hogy doktor, akkor úgy helyes, hogy ő is használja a férje doktor címét. Az első kommentelő szerint az ügyvédnek nem kellene doktori címet kapnia. Ha az ügyvédnek nem kell, akkor se a közgazdásznak, se a bölcsésznek nem kell, akkor maradjon a doktor kizárólag az orvosok jogcíme. Ha azonban tágabban értelmezzük és "értelmiségit" egyetemet végzett embert értünk alatta, miért ne kaphatna. Mindkét szülőmnek van doktori címe, az anyám csak a sajátját használja Xné Dr. Y vagy csak X pont Dr Y. Ez apámat sérti. Apám Dr X. Mindketten használják és miért ne? Kiérdemelték.

19/l

2012. jan. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

Hát, ha doktor, akkor doktor, ő tanult érte.

Másrészt, nem mindenki vagánykodik ezzel.

Az én középiskolai tanárnőm nyelvész doktor volt, és soha nem láttam, hogy bárhova leírta volna a neve elé, hogy dr.

Tök véletlenül láttam meg a tanáriban, így leírva a tanárnő nevét.

Azóta sem írja így sehova.

Neki szerintem a tudás a fontos, és nem a cím.

2012. jan. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
48%
Tegnap 22:20-as válaszoló!Egy jogász mindössze 5 évet tanul a doktorijáért,míg egy közgazdász vagy bölcsész 8-9 évet húz le érte,és nagyon komoly kutatómunkát kell végeznie,valamint egy sokoltdalas disszertációt írnia.Akkor szerinted ki dolgozik meg jobban a fokozatáért?Éppen ezért egy jogász csak kisdoktor,míg a bölcsészek,természettudósok stb. Phd-t kapnak,nagydoktorit,ami lényegesen komolyabb cím.Persze,jogász is Phd-zhat,de azért már keményen meg kell küzdenie.
2012. jan. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%

ma 06:40

azért egy normális lelkületű ember nem azért tanul, hogy címeket meg rangokat szerezzen, meg hogy mások szemében többnek tűnjön vagy versengjen (a nemlétező versenytársakkal). písz van. :))) sokan vannak ilyenek amúgy, de ne ez legyen már a mérvadó. hogy fogja egy orvos tisztességesen végezni a munkáját, ha nem az hajtja, hogy a rászoruló betegeken segítsen, hanem az, hogy mások istenítsék. azért fura ez, hogy a bölcsesség meg a tanultság mennyire nincs összefüggésben. ezzel nem azt mondom, hogy nem kell tanulni, meg folyamatosan fejlődni, de az már rég rossz, ha a gőg, becsvágy vezérel minket.

2012. jan. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 bánomisén ***** válasza:
9%

Van egy csomó állás, illetve beosztás, amihez nem elegendő a kisdoktori, hanem Phd-vel lehet csak betölteni. Nem feltétlenül címért, öncélúan tanulnak az emberek, hanem hogy továbblépve jobban tudják végezni a munkájukat. Bármilyen furcsa, vannak emberek, akiket érdekel az, amit csinálnak, fejlődni akarnak azon a területen.


Nem értem... itt sokan úgy beszélnek a tanulásról, mint egy elítélendő dologról, ami csakis öncélú lehet. Ennyire irritáló ezeknek az embereknek, hogy mások ledoktorálnak? Könyörgöm, erre bárkinek van lehetősége, tanulni kell és ennyi.

2012. jan. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

"Bármilyen furcsa, vannak emberek, akiket érdekel az, amit csinálnak, fejlődni akarnak azon a területen."


Igen, ez a lényeg. A hivatástudat.

2012. jan. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
Nem mindegy kinek mi van a neve előtt ha a beleteket kidolgoznátok ,nem lenne idődtök ilyeneken rágódni.
2012. jan. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!