Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Más szerint is régebben...

Más szerint is régebben egyszerűbb volt nőnek lenni?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt az 1930-40-es éveket. Mert mi volt akkor? Pl. egy nő megtanult gépelni, volt munkája egész életében. Most pl. én itt vagyok egy diplomával, két nyelvvizsgával és két éve munkanélküli. Vagy volt 2-3 esetleg 4 gyereke nagyobb esélye volt rá, hogy kapott hozzá olyan férjet is, aki el tudta őket tartani. Plusz még a cselédeket is. Ma a férfiak saját magukat sem tudják eltartani, olyan kevés a fizetésük. Persze vannak kivételek, de hát nem sok.
2012. jan. 30. 10:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Kifejtenéd bővebben, mi a nevetséges egy női cégvezetőben vagy igazgatóban?! Vagy Emma Marcegaglia-ban, az Olasz Gyáriparosok Szövetsége elnökében? Megköszönném.
2012. jan. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Én Angela Merkelt sem tartom nevetségesnek, te igen?
2012. jan. 30. 14:52
 13/24 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 5-ös válaszoló!


Nem attól lesz valaki alárendelt, hogy otthon van! Ha erre következtettél a válaszomból, akkor félreértelmezted. Én ezt a 30-as és 40-es évek szokásaira és viszonyaira értettem és arra céloztam, hogy kényelmesebbnek lehet, hogy kényelmesebb volt, de jobb vagy egyszerűbb biztosan nem!

Kicsit túlérzékeny vagy.

2012. jan. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
9%

A női politikusokat hagyjuk. Keménykedő férfias piócák. angela merkel egy komplett férfi.

Meg amikor szili katalint akarták köztársasági elnöknek...

a politikus legyen már honatya..atya...én egy férfi politikusnak nőként 1000szer jobban hiszek mint egy nőnek. A cégvezetők is keménykedők, olyan gáz ha egy nő a főnök, én csak bénákat ismerek...

2012. jan. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
88%

Nem hiszem, hogy jobb volt.

Azoknak a családoknak most is könnyű, ahol annyi a havi bevétel, hogy tudnak tartani bejárónőt, alkalmanként babysittert.

Ahol meg régen se volt sok pénz, ott nemigen volt boldogság sem.

A nők ráadásul ugyanazért a munkáért kevesebb pénzt kaptak, mint a férfiak. És még lekezelően is bántak velük.


Ráadásul nem volt modern intim betét, még 40 éve is egy csörgő, zörgő, könnyen átázó micsodát használtak a nők.

Szóval sokkal nehezebb életük volt. Mosógép sem volt, vagy ha igen, nagyon kezdetleges, és sokan nem engedhették meg maguknak. Na és persze fogamzásgátló sem volt. Úgyhogy én biztos, hogy nem szeretném vissza azokat az időket.

2012. jan. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

"A cégvezetők is keménykedők, olyan gáz ha egy nő a főnök, én csak bénákat ismerek..."


Nem tartozik szorosan a kérdéshez, de ha ez így van, akkor miért akarnak folyton rávenni arra, hogy vállalkozzak? Csak azért hogy aztán mondhassák, hogy na ezt sem tudtam megcsinálni? Egyelőre nem gondolkodom vállalkozásban, de így már nincs is hozzá kedvem.

2012. jan. 30. 15:40
 17/24 anonim ***** válasza:

30as évek dolgozónőiről szól ez a vígjáték, amúgy ha megírod nekem privátba az ímélcímeden elküldöm a szakdogámat, mert én ebből írtam...

http://www.youtube.com/embed/iPUM67O4f8E

2012. jan. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
2012. jan. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
76%

Kedves 13-as!


Lehet, hogy túlérzékeny vagyok ma, ha igen, akkor bocs, de nem akartam, hogy úgy tűnjön, hogy sétődötten írok, mert nem is volt sértő, amit írtál.

Pfff...

Nagyon fáj a fejem, tegnap óta, meg rosszul is vagyok, lehet, hogy valami influenza bujkál bennem...

Nem érzem jól magam, na, lehet, ezért tűnt, hogy érzékenyebben válaszolok.

De nem voltam sértett, amúgy!

2012. jan. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

"Értem ez alatt az 1930-40-es éveket. Mert mi volt akkor? Pl. egy nő megtanult gépelni, volt munkája egész életében. "


Mit tippelsz, Magyarországon 1930-ban a nők hány %-a dolgozott irodában?


"Plusz még a cselédeket is."


Mit tippelsz, a háztartások hány %-ánál voltak cselédek 1930-ban? :))))


Jobb, ha tudod, hogy a játékfilmeknek, amelyek alapján kialakítottad az elképzeléseidet a "régi szép időkről", 1930-ban is pontosan annyi közük volt a valósághoz, mint ma, bár inkább kevesebb.

2012. jan. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!