Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Más szerint is régebben...

Más szerint is régebben egyszerűbb volt nőnek lenni?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt az 1930-40-es éveket. Mert mi volt akkor? Pl. egy nő megtanult gépelni, volt munkája egész életében. Most pl. én itt vagyok egy diplomával, két nyelvvizsgával és két éve munkanélküli. Vagy volt 2-3 esetleg 4 gyereke nagyobb esélye volt rá, hogy kapott hozzá olyan férjet is, aki el tudta őket tartani. Plusz még a cselédeket is. Ma a férfiak saját magukat sem tudják eltartani, olyan kevés a fizetésük. Persze vannak kivételek, de hát nem sok.
2012. jan. 30. 10:30
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
utolsó tévedsz!
2012. jan. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

16:34


Konkrétabban? Melyik kérdésem téves, egyáltalán hogy lehet egy kérdés téves?

2012. jan. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Jobb, ha tudod, hogy a játékfilmeknek, amelyek alapján kialakítottad az elképzeléseidet a "régi szép időkről", 1930-ban is pontosan annyi közük volt a valósághoz, mint ma, bár inkább kevesebb.



Ez nem teljesen van így, a film és a valóság között sok hasonlóság van, vannak fikciók is amik részei a filmnek, mert film, de pl. ez a Nászút féláron amit linkeltem, ez sok ponton nagyon is egybevág a közvélekedéssel, a női munka megítélésével, a bérezés problémájával. A történelem nem csak a tények síkján létezik, hanem a korabeli női lapokban, szépirodalomban, novellákban és a filmben is bőven megtaláljuk a hatásait, reflektálásait.

2012. jan. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"ez a Nászút féláron amit linkeltem, ez sok ponton nagyon is egybevág a közvélekedéssel"


közvélekedés =/= valóság

2012. jan. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!