Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az ismerőseim miért "várjál...

Az ismerőseim miért "várjál el" tőlem, hogy adakozzak? Mindig, amikor felmerül a pénz téma, azzal jönnek, hogy furcsálják, hogy én nem jótékonykodok. Miért tenném?

Figyelt kérdés

Nem értem,miért jó azoknak,akik a saját szabadidejüket jótékonykodással töltik=/

Vagy vagyonukat osztogatják szét?

Persze,ha valaki hozzám fordul segítségért,akkor segítek,dehogy még én keressek meg menjek és adjak?!

Mit éreztek adakozáskor?


2012. febr. 10. 17:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%

Én nem furcsállom, hogy nem jótékonykodsz.

Ennyi erővel hívd a házadba a környékbeli hajléktalanokat lakni.

Elvégre megteheted, nem?

Annak adj, aki közel áll hozzád, és szereted.


A jótékonykodás sokszor értelmetlen is.

Lásd itt egy-két kérdés, pl. amikor a szomszéd nő eltüzelte az adományozott ruhákat, vagy amikor eladják az adomány lisztet, tésztát, aztán elisszák a kocsmában.

2012. febr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De a barátaim rossz szemmel néznek rám,mert hogy nekem rengeteg millióm van és mégsem adakozok.

Az már számukra elenyésző,hogy 3 menhelyi kutyám van.

2012. febr. 10. 18:01
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem szeretem amikor más f.szával verik a csalánt...
2012. febr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

1 Hazudj


2 Mond meg nekik hogy ők se tettek érted semmit ezért tőled se várják


3 Adakozz egy állatmenhelynek

2012. febr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ők értem sokat tettek,nem a viszonyunk a baj,hanem az hogy ők járnak jótékonykodni én meg nem.

És ők állandóan segítenek itt ott én meg nem..

Ők összegyűjtik a ruháikat és továbbadják én meg sajnálom a saját ruháim,nekem annyi van hogy nem hordom le őket,egyszerűen minden nap valami újat tudok felvenni kb egy éven keresztül van amit többször hordok,van amit ritkán,de nem akarom odaadni senkinek.

Jajj és azon volt egyszer veszekedés,hogy én nem akarok cipősdobozokat csinálni -.-

Vannak néha kisebb nagyobb akcióim:pl egyszer egy anyukának egy bababoltban adtam +50ezret,hogy vegyen jobb babakocsit,mert nem tetszett,amit kiválasztott(minőségre) és ajánlottam,hogy a mellette lévő sokkal jobbnak tűnik,de mondta,hogy látja de nem tudná megvenni...akkor segítettem neki.Azóta neki már van 3 gyereke,mind ugyan abban a kocsiban cseperedtek fel.De nincs ilyen helyzet gyakran.

2012. febr. 10. 18:15
 6/14 anonim ***** válasza:
Segítettél nem???Ha ennyire idegesítenek mond meg nekik hogy foglalkozzanak a saját dolgukkal.
2012. febr. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mindenkinek joga van ahhoz, hogy eldöntse, hogy segit vagy adakozik-e valakinek.
2012. febr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%

Majd megbosszulja ez magát,hogy teli vagy pénzzel,de a rászorulókon meg nem segítenél!


Alapítványokat igazán 'szponzorálhatnál',az a szívedben jobb érzés-nyilván te még nem éreztél ilyet.

2012. febr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Majd megbosszulja ez magát,hogy teli vagy pénzzel,de a rászorulókon meg nem segítenél!


Alapítványokat igazán 'szponzorálhatnál',az a szívedben jobb érzés-nyilván te még nem éreztél ilyet.


NA EZ AZ!Mindenki ilyen,mint te.

Nekem nem jobb érzés az,hogy most vesztettem valamennyi milliót és nekem ebből semmi élvezetem nincs.

Én segítettem már,de semmilyen érzés nem volt.Ennyi,adtam mert kellett valakinek.

Nem vagyok smucig,sok mindenkinek sok mindent szívesen kifizetek de csak úgy ismeretleneknek nem szeretek:(

2012. febr. 10. 19:39
 10/14 anonim ***** válasza:
Nézd, akkor adakozz, ha úgy érzed, hogy szeretnél. Senki sem várja el ezt tőled. Én szeretek seg
2012. febr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!