Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az ismerőseim miért "várjál...

Az ismerőseim miért "várjál el" tőlem, hogy adakozzak? Mindig, amikor felmerül a pénz téma, azzal jönnek, hogy furcsálják, hogy én nem jótékonykodok. Miért tenném?

Figyelt kérdés

Nem értem,miért jó azoknak,akik a saját szabadidejüket jótékonykodással töltik=/

Vagy vagyonukat osztogatják szét?

Persze,ha valaki hozzám fordul segítségért,akkor segítek,dehogy még én keressek meg menjek és adjak?!

Mit éreztek adakozáskor?


2012. febr. 10. 17:54
1 2
 11/14 zeronibble ***** válasza:
Ha céged van, fizesd meg a melóst. Az neked is megtérül. Ha nincs, akkor törekedj rá, hogy legyen, már ha nincs ellenvetésed. Egy pár főt foglalkoztató pici műhely is családoknak ad megélhetést, remélhetőleg nem is rosszat. Ugyanaz a pénz mennyivel többet ér így!
2012. febr. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nekem nincs cégem,szüleimnek van,de nem is ők vezetik,hanem a beosztottaik.9 emberük van,a legalacsonyabb fizetésű 120 kézhez havonta legmagasabb 490 kézhez,beosztástól függ.
2012. febr. 12. 11:21
 13/14 zeronibble ***** válasza:
Simán többet ér az odavetett koncnál. Főleg hogy az adakozók igen nagy része valójában lelki megnyugvást vásárol, többnyire hamisat. Aki tényleg ad, az megoldja a gondot.
2012. febr. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Máté1981 válasza:

Szerintem senkit nem lehet erre kötelezni, és mindenkinek a magánügye. Én szeretek fizikailag segíteni, látni ahogy valami jobbra fordul, és tudni, hogy részem van benne. Erre a legtöbbször nincs lehetőség, ha az ember látatlanba adakozik. Ráadásul ennek hatalmas hányada fordítódik az adott szervezet működési költségeire, stb. Szoktam szervezni jótékonysági gyűjtéseket, de ezek után mindig személyesen beszámolok az elért sikerekről, és tapasztalatokról, és elsősorban olyan személyekre támaszkodom, akiket ismerek, és akikkel van köztünk egy kölcsönös erős bizalom.

A másik dolog ami talán jó ebben, hogy itthon három hamburger árából nem tudsz igazából sok olyat csinálni, ami kihat a világra jobb értelemben. Egy távolabbi szegény országban, vidéken ez a pénz tízszer többet ér.

Persze fontos, hogy az adomány fejlesztő célú legyen, és ne egy lyukas zsákba dobáld a pénzed, aminek pár nap múlva már semmi látszata, hanem olyan dolgokra költsd, amik maradandóan képesek hatást elérni (amennyiben az adott ügy jellegéből adódóan ez lehetséges).

2017. aug. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!